Skocz do zawartości

Chcę kupić kilka piór


Polecane posty

Nie mam doświadczenia z piórami ale mam zięcia który marzy o piórze a że go bardzo lubię (zdarzają się takie teściowe) to chcę mu sprezentować na urodziny. 

Pióro ma być : niezbyt drogie w eksploatacji, takie co na wszelki wypadek pasują uniwersalne naboje, ma być męskie, do codziennego użytku, wygodne, reprezentacyjne ale nie dyrektorskie, niezbyt ciężkie ale też nie za bardzo lekkie. Główne kryterium to męskie. Żeby podkreślić że od teściowej to niekoniecznie czarne :). Cena 200-300 zł. Może jakieś fajne etui do tego?  Podobają mi się FC Loom Gunmetall  ale chyba są ciężkie. 

Dla 6 letniej dziewczynki chciałabym Lama ABC. Może być?

Dla siebie coś niedrogiego  w oryginalnym kolorze (najlepiej pomarańczowe :) )

Będę wdzięczna za propozycje konkretnych modeli.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o koszty eksploatacji to najlepiej jest kupić konwerter i napełniać atramentem z butelki - tylko niezwykle tanie naboje potrafią być ekonomicznie bardziej opłacalne niż to rozwiązanie.
Faber Castell produkuje bardzo dobre jakościowo pióra o naprawdę porządnych stalówkach. Modelu Gunmetal akurat nie mam, ale mam zwykłego Looma chromowanego i jest to pióro raczej lekkie i waży w granicach 30 gram.
Bardzo dobre etui na pióra robi firma Wittchen szczególnie te trzymiejscowe (uwaga: w praktyce mieszczą się tylko dwa pióra), ponieważ mają regulowane szlufki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla siebie chyba wybiorę FC Grip. Dla zięcia FC Loom Gunmetal o ile 33 g to nie jest pióro ciężkie.  Studio Lamy ma tą część za którą się trzyma  (jak to się nazywa) z polerowanego metalu i to mi się nie podoba, matowe jest na razie poza zasięgiem cenowym, ale kształt piękny. Lamy Safari ma profil na palce? Dobre do nauki? Te Jinhao to takie pióra do torebki, nie będzie wielkiej rozpaczy jak zginie. Czyżbym wybrała już kilka dla siebie? :))

A taki zwyklaczek do nauki może być czy raczej wyrzucone pieniądze?

(https://allegro.pl/pioro-wieczne-z-gumowym-uchwytem-do-nauki-pisania-i7542391666.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Looma i choć gustuję w małych, lekkich piórkach o cienkich więc niekoniecznie mokrych stalówkach, to akurat to pióro Faber Castel, które jest zaprzeczeniem wszystkich powyższych cech, baaardzo lubię. Nie jest wcale za ciężkie i płynność pisania jest bajeczna (przypominam na co dzień używam raczej suchych piór). No i Loom i chyba Basic też mają całkiem niezły flex jak na współczesne pióra. Na początku nie chciałam wierzyć, jak mówili mi forumowicze, że piórem dobrze coś napisać, zanim się kupi, ale tak jest. Dlatego niezmiernie trudnym zadaniem, moim zdaniem, jest kupowanie pióra na prezent. Mam dwa pióra Lamy (stalówka jest taka sama, tylko forma inna i rozmiar stalówki) niby nic im nie można zarzucić, pisze się nimi bosko, ale akurat, nie wiem jak to ująć pisze się nimi płasko i nie piszę nimi zbyt często. Też nie przypadło mi do gustu Kaweco Special, bo wydawało mi się strasznie twarde i w końcu oddałam Tacie, który z kolei za nim przepada. Z niemieckich mam i lubię Pelikana, średni model, ale to moje pierwsze świadomie wybrane pióro i mam do niego ogromny sentyment. Natomiast jeśli miałabym teraz kupować sobie pióro, pewnie myślałabym o japońskim: Pilocie, Sailorze czy Platinum. Z dwóch powodów - cienkie linie i jakość, bo choć cienkie stalówki które nie skrobią i nie wysychają. Ale to wszystko wynika z mojego ukochania drobniutkich liter. No, to chyba tyle, bo na dziecięcych piórach to już kompletnie się nie znam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jogi45 napisał:

Dla siebie chyba wybiorę FC Grip. Dla zięcia FC Loom Gunmetal o ile 33 g to nie jest pióro ciężkie.  Studio Lamy ma tą część za którą się trzyma  (jak to się nazywa) z polerowanego metalu i to mi się nie podoba, matowe jest na razie poza zasięgiem cenowym, ale kształt piękny. Lamy Safari ma profil na palce? Dobre do nauki? Te Jinhao to takie pióra do torebki, nie będzie wielkiej rozpaczy jak zginie. Czyżbym wybrała już kilka dla siebie? :))

A taki zwyklaczek do nauki może być czy raczej wyrzucone pieniądze?

(https://allegro.pl/pioro-wieczne-z-gumowym-uchwytem-do-nauki-pisania-i7542391666.html

Z piórami chińskimi mam bardzo skrajne doświadczenia. Albo jest super, albo do niczego się nie nadaje. Trzy różne Jinhao wylądowały w śmietniku, ale za to mam dwa nieznane mi modele Hero, które są świetne.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla młodej proponuję pióro Herlitz my.pen, ewentualnie coś z Pelikana, czyli Pelikano Junior lub Happy Pen. Pióra bardzo dobrze piszą, powinny być odpowiednie dla ręki dziecka, są kolorowe i ładne. Pióra te są zasilane z nabojów international, czyli najbardziej popularnych, więc nie będzie problemu z ich kupnem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jogi45 napisał:

Dla siebie chyba wybiorę FC Grip. Dla zięcia FC Loom Gunmetal o ile 33 g to nie jest pióro ciężkie.  Studio Lamy ma tą część za którą się trzyma  (jak to się nazywa) z polerowanego metalu i to mi się nie podoba, matowe jest na razie poza zasięgiem cenowym, ale kształt piękny. Lamy Safari ma profil na palce? Dobre do nauki? Te Jinhao to takie pióra do torebki, nie będzie wielkiej rozpaczy jak zginie. Czyżbym wybrała już kilka dla siebie? :))

A taki zwyklaczek do nauki może być czy raczej wyrzucone pieniądze?

(https://allegro.pl/pioro-wieczne-z-gumowym-uchwytem-do-nauki-pisania-i7542391666.html

Mam Lamy Studio w wersji ze szczotkowanej stali i jest boskie nawet do dłuższego pisania. Lamy Safari i Al-Star, jak również ich chińskie odpowiedniki (Jinhao 599 w wersjach plastikowej i metalowej), mają trójkątne profile na palce. Któreś z innych Jinhao, bodaj x450, też ma profil na palce, tylko mniej zaznaczony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jogi45 napisał:

Paweł dzięki za propozycje, obejrzę. Czy Lamy ABC odradzasz?

 

Pawłowi pewnie chodziło przede wszystkim o to, że z Lamy jest jeden wic - akceptują tylko tłoczki albo naboje tej firmy, toteż naboje trzeba by było raczej zamawiać. Jak się dokupi tłoczek Lamy, hulaj dusza - można napełniać, czym się chce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bartosz_T napisał:

To ja dla małej polecę jeszcze Pilot Kakuno, jest to tak świetne pióro, że jest często wykorzystywany inie tylko przez dzieci;)

@Bartosz_T Te minki na stalówce. ❤️

@jogi45 To jest też super propozycja - piórko z dobrą stalówką, w zasadzie szkolne (stąd m.in. niewielki otwór na końcu korpusu), ma trójkątny profil na palce i grawerowane na stalówkach uśmiechnięte miny. Jedyny minus - tylko jedna wielkość stalówki, chyba że pokombinować i zamienić ze stalką z Plumixa na przykład. W Lamy jest pełen wybór rozmiarów, łącznie z A - dla początkujących.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jogi45 napisał:

Czy Lamy ABC odradzasz?

ABC jest dość specyficzne i ma bardzo krótką i słabo wyprofilowaną sekcję, chyba już lepsze jest Safari. Lamy ma też swoje naboje, które jednak są trudniej dostępne niż international.

5 minut temu, mzobeniak napisał:

Pawłowi pewnie chodziło przede wszystkim o to, że z Lamy jest jeden wic - akceptują tylko tłoczki albo naboje tej firmy, toteż naboje trzeba by było raczej zamawiać.

Dokładnie tak, może być z tym pewien problem.

5 minut temu, Bartosz_T napisał:

Pilot Kakuno

Jest na zwykłe naboje i jeszcze do tego uśmiechniętą stalówkę :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pawel. napisał:

Ta stalówka jest praktycznie identyczna jak M, IMHO więcej w niej marketingu, niż rzeczywistego pożytku ;)

@Pawel., no tak, ale zawsze można wybierać i dobierać inne - od EF po kaligraficzne. Takie Safari ma tę zaletę, że jak się mała wciągnie i nauczy, będzie mogła mieć 7 różnych stalówek do jednego pióra. Kakuno jest oferowane w jednym rozmiarze. To miałam na myśli.

Edytowano przez mzobeniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można kupić Pilota Plumixa za grosze i podmienić stalówkę.

Co do pióra dla zięcia to musisz trochę poprzeglądać forum, gdyż w tym budżecie wielokrotnie były polecane pióra przez nas, proszę wybaczyć, ale ile razy można w kółko i to samo ;) 

Edytowano przez Bartosz_T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pióra dla zięcia, to według mnie podstawowa kwestia, czy pisze teraz piórem, czy ma to być jego "pierwsze". Jeśli pisze, to warto wiedzieć jakim, jeśli nie ma pióra to nie ma też sprecyzowanych wymagań i bardziej będzie zwracał uwagę na wygląd niż na wyważenie, wagę, grubość stalówki, grubość i kszyałt sekcji lub to czy pióro pisze bardziej mokro czy sucho (czyli na to wszystko na co zwracają uwagę przy kupnie osoby z piórozą 😆)  - więc ma poprostu przyzwoicie pisać. Jeśli ma nie być czarne, to może Monteverde Prima. Osobiście go nie miałem, ale moim zdaniem wygląda świetnie, a kształt i wielkość raczej męska. Poza tym z żywicy i w dodatku w niesamowitych kolorach. Według recenzji opublikowanej na yt wypada całkiem dobrze.

 

W tym sklepie jest po 306zł, ale może gdzieś być taniej. 

https://buylux.pl/artykuly-pismienne/piora-monteverde/prima/monteverde-prima-turquoise-pioro-wieczne

https://buylux.pl/artykuly-pismienne/piora-monteverde/prima/monteverde-prima-tiger-eye-pioro-wieczne

https://buylux.pl/artykuly-pismienne/piora-monteverde/prima/monteverde-prima-green-pioro-wieczne

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Bartosz_T napisał:

Zawsze można kupić Pilota Plumixa za grosze i podmienić stalówkę.

Co do pióra dla zięcia to musisz trochę poprzeglądać forum, gdyż w tym budżecie wielokrotnie były polecane pióra przez nas, proszę wybaczyć, ale ile razy można w kółko i to samo ;) 

@Bartosz_T O myku z Plumixem też pisałam. Warto jednak pamiętać, że to stalówki kaligraficzne, więc nie wiem, czy najprzyjemniejsze na początek. 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Ice napisał:

Co do pióra dla zięcia, to według mnie podstawowa kwestia, czy pisze teraz piórem, czy ma to być jego "pierwsze". Jeśli pisze, to warto wiedzieć jakim, jeśli nie ma pióra to nie ma też sprecyzowanych wymagań i bardziej będzie zwracał uwagę na wygląd niż na wyważenie, wagę, grubość stalówki, grubość i kszyałt sekcji lub to czy pióro pisze bardziej mokro czy sucho (czyli na to wszystko na co zwracają uwagę przy kupnie osoby z piórozą 😆)  - więc ma poprostu przyzwoicie pisać. Jeśli ma nie być czarne, to może Monteverde Prima. Osobiście go nie miałem, ale moim zdaniem wygląda świetnie, a kształt i wielkość raczej męska. Poza tym z żywicy i w dodatku w niesamowitych kolorach. Według recenzji opublikowanej na yt wypada całkiem dobrze.

 

W tym sklepie jest po 306zł, ale może gdzieś być taniej. 

https://buylux.pl/artykuly-pismienne/piora-monteverde/prima/monteverde-prima-turquoise-pioro-wieczne

https://buylux.pl/artykuly-pismienne/piora-monteverde/prima/monteverde-prima-tiger-eye-pioro-wieczne

https://buylux.pl/artykuly-pismienne/piora-monteverde/prima/monteverde-prima-green-pioro-wieczne

 

@Ice, jak już idziemy w te kierunki... może też Conklin?

 

https://sklep-scryba.pl/conklin-duragraph-piro-wieczne-amber-p-996439.html?osCsid=3899270a44905875038ae4d5d4c628bd

 

 

Edytowano przez mzobeniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie pierwsze pióro dla zięcia ale chciałabym żeby było niezłe, żeby się nie zniechęcił i nie narzekał. Żeby mu się dobrze pisało jako jeszcze niedoświadczonemu. Znam dość dobrze jego gust i upodobania. Chcę kupić FC Essentio Alu. Jakie ma minusy? Jaka jest różnica między Essentio a Basic np Carbon?

Dla dziecka FC Scribolino albo Pilot Kakuno. Jakie są różnice w jakości, trwałości, użytkowaniu?

Dla siebie jeszcze nie wiem ale na początek coś lekkiego. Nie wiem czy chce jakieś typu slim czy bardziej tradycyjne. Na jakim piórze powinnam się uczyć? Jakieś wyprofilowane do palców?

Poczytałam recenzje. Wygrywa FC bo ma oprócz swoich dobrych atramentów i nabojów zamienniki. Jest niewymyślne i raczej męskie. Najbardziej podoba mi się Loom ale jest cięższe od Esentio i basic. Czy rożnica 10 g jest bardzo odczuwalna.

 Czy w etui na trzy od Wittchen zmieści się pióro i np 2 naboje albo tłoczek i pióro?

 Czy są jakieś naboje w metalowym pudełku coby pasowały do FC?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...