Skocz do zawartości

Atrament forumowy 2018 - zapisy i wpłaty


ArielN

Polecane posty

Jak Wam się pisze tym atramentem?

Kolor bardzo mi się podoba.

Niestety pisząc Lamy 2000 "M" na leuchtturm nieco strzępi i trochę za bardzo przebija w stosunku do konkurencji... na papierze zwykleym xero jest znacznie gorzej...

Montblanc "F" podobnie tylko troche w mniejszym stopniu - bo cieniej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 149
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

11 godzin temu, RedMonster napisał:

Mam i ja swoją buteleczkę  :)

Przygotowanie etykiety było przyjemnością (choć i trochę wyzwaniem, by stworzyć coś, co będzie korespondowało z wybraną nazwą :)).

Oryginał przy etykiecie prezentuje się natomiast tak:

 

ciszaprzedburza.jpg

Kinga,

Piękna etykieta! :sacro:

Do przeczytania,
Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 year later...
Dnia 2.12.2018 o 23:06, RedMonster napisał:

Mam i ja swoją buteleczkę  :)

Przygotowanie etykiety było przyjemnością (choć i trochę wyzwaniem, by stworzyć coś, co będzie korespondowało z wybraną nazwą :)).

Oryginał przy etykiecie prezentuje się natomiast tak:

 

ciszaprzedburza.jpg

Łał! Na prawdę podziwiam! Świetna robota! Co do oddania nazwy atramentu w rysunku to na pewno się udało! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Dnia 22.10.2020 o 21:12, lafroy napisał:

… czy jest jeszcze szansa na ten atrament? …

Odpowiem troszkę w bok od twojego pytania — czy na pewno warto?

  • KWZ ma w tej chwili w ofercie „Spacer nad Wisłą”. Wydaje mi się bardzo zbliżony kolorystycznie.
  • Historyjka. Jakiś czas temu kupiłem od F-Pen próbki KWZ „Błękit #2”, „Błękit #3”, „Błękit #4”, „Błękit #5”. Zdążyłem wypróbować „Błękit #3” i część „Błękit #2”, gdy dowiedziałem się w Piórotece, że mają reedycję „Liquid Words”. Napaliłem się jak …, zakupiłem „Liquid Words”, a pozostałe atramenty oddałem. Nie warto było — kolor „Błękit #2” mi się bardziej podoba, a oba pachną waniliną co mi się nie podoba.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liquid Words 2020 ma przepiękny kolor, wręcz cudny, ale zarżnął mi już dwa pióra. Pierwsze - żona zatankowała swoje i po 3 dniach pióro odmówiło posłuszeństwa. Reszta z tłoczka poszła do zlewu. Potem ja swojego ukochanego Van Gogha zatankowałem i tragedia! Po paru dniach pióro przerywa, trzeba dociskać by coś chciało wypływać. Płukanie, moczenie, wymiana atramentu. Lepiej, ale dalej tragedia. Pióro które pisało bez nacisku, teraz piszące jak tanie pióro od chińczyka. Rozbieranie, myjka ultradźwiękowa, kombinacje. Pisze, ale wciąż nie mogę wrócić do stanu pierwotnego.

Szlag mnie trafia, że tak łatwo można sobie  popsuć pióro. A propos, czy ktoś wie czy i jak można bezpiecznie oddzielić samą stalówkę od spływaka bo na razie rozbiórka ograniczyła się do wykręcenia i kąpieli ultradźwiękowej w wodzie destylowanej z płynem do mycia naczyń.

14697154_1564.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, firewall napisał:

Liquid Words 2020 ma przepiękny kolor, wręcz cudny, ale zarżnął mi już dwa pióra. … Szlag mnie trafia, że tak łatwo można sobie  popsuć pióro.

KWZ „Liquid Words” mam od tygodnia w piórze Sailor Pro Gear Slim ze stalówką F i nie zauważam takiego problemu.

Wcześniej był w nim przez parę dni Monteverde Horizon Blue. Między atramentami myłem pióro w myjce ultradźwiękowej ponieważ ten Monteverde tworzył „ciąguty”.

Podejrzewam, że mogłeś mieć nie dokońca wyczyszczone pióra. Zmieszanie dwu atramentów już raz mnie ubodło.

2 godziny temu, firewall napisał:

… A propos, czy ktoś wie czy i jak można bezpiecznie oddzielić samą stalówkę od spływaka bo na razie rozbiórka ograniczyła się do wykręcenia i kąpieli ultradźwiękowej w wodzie destylowanej z płynem do mycia naczyń.

14697154_1564.jpg

Lepiej było by taki temat poruszać w dziale „Naprawa piór wiecznych”.

Ponieważ zamieściłeś zdjęcie zasugeruję — czy na pewno chcesz oddzielić stalówkę od spływaka, czy wyjąć spływak i stalówkę z korpusu?

Poza wodą z płynem do mycia naczyń można odrobinę agresywniejeszą chemię. Ja użyłem. Uznałem, że działa i wyprodukowałem sobie odpowiednik włąsnymi siłami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjąć całość to nie problem. Nie wiem jak wyciągnąć samą stalówkę bo myślę że może tam coś zestaliło się i blokuje przepływ? Swoje przepłukałem, bo pomyślałem że małżonka swojego nie przepłukała i stąd miała problem. W obu przypadkach była to F-ka.

A możesz pochwalić się swoją miksturą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...