Skocz do zawartości

Co to za pióro?


Gość

Polecane posty

Trochę podepnę się pod post, cały czas nawiązując do taniej chińszczyzny. Informacja kierowana dla początkujących pióromaniaków ;) Przeglądając Aliexpress pewnie napotkacie na ordynarną podróbkę Parkera Sonnet za 8-10 dolarów, nie kupujcie tego choćby ręka swędziała i nie ma co się oszukiwać są chętni na takie pióra tylko cichutko siedzą :D Chińczycy trochę próbują załagodzić z tymi perfidnymi podróbkami i teraz oferują to samo ale za niższą cenę i pod innymi nazwami. I pochwalam taki zabieg, niech sobie kopiują ale niech sprzedają to pod własnymi nazwami. Jest takie pióro za śmieszne pieniądze Promspland, kopia 1:1 Parkera Sonnet rocznik '08-10 Pióro jest identyczne jak oryginał, do tego stopnia że części pasują wymiennie z oryginałem. Za tydzień może dwa będę miał na dłużej sztukę ale już jeden egzemplarz przebadałem, nie ma żadnych napisów ala Parker, wszędzie własne nazwy, stalówka zapinana na spływak, ten zaś wkręcany tak samo jak w oryginale, ten sam konwerter, pasują naboje Parkera, totalny klon łącznie z czapeczką i charakterystyczną szczeliną wentylacyjną. Jakość adekwatna do ceny, typowy chińczyk ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Pióra mają plastikowe sekcje z wklejanymi metalowymi ringami i gwintami, w srebrnym wykończeniu stalowe, malowane są z mosiężnej blaszki. Jeżeli macie zamiar kupować te podróbki to macie taniej to samo tylko pod własną nazwą

https://pl.aliexpress.com/item/PROMSPLAND-Srebrny-D-ugopis-Pisanie-Wieczne-Pi-ro-Wieczne-Pi-ra-Luksusowe-Marki-Biurowe-Biurowe-Caneta/32857318488.html?spm=a2g17.search0104.3.225.60d320c8Vw4KQz&ws_ab_test=searchweb0_0%2Csearchweb201602_3_10065_10068_319_317_10696_10084_453_454_10083_10618_10304_10307_10820_10821_10301_537_536_10843_328_10059_10884_10887_100031_321_322_10103%2Csearchweb201603_55%2CppcSwitch_0&algo_pvid=f382419e-c1da-4a23-8dda-2aef35b121e8&algo_expid=f382419e-c1da-4a23-8dda-2aef35b121e8-29

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 godzinę temu, Michał76 napisał:

Jest takie pióro za śmieszne pieniądze Promspland

Wewnątrz sekcji z tworzywa jest gwint, w którym wkręcili tuleję ze spływakiem + stalówka? Czy jakoś inaczej. Bo nie mogę połapać jak to rozwiązali? A te pierścienie na końcu sekcji są klejone czy jak? Bo w sumie ładne pióro, warte grzechu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno. Czy wewnątrz sekcji jest tulejka metalowa tak jak w DIA2? Bo jeśli tak i stalówka jest wykręcana wraz z tuleją to byłoby to naprawdę ciekawe pióro z bardzo atrakcyjną ceną. Ale wydaje mi się, że się rozmarzyłem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michał76 napisał:

eżeli macie zamiar kupować te podróbki to macie taniej to samo tylko pod własną nazwą

Właśnie zakupiłem w celach czysto eksperymentalno - naukowych :) Skusiła mnie ta długaśna sekcja. Ostatecznie jak się rozsypie, pójdzie na organy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już opisuję. Dołączam dwie fotki by lepiej to zobrazować. Sekcje tworzy wyprofilowana plastikowa tuleja w którą są wklejone mocno dwie mosiężne tuleje, odpowiednio wykończone(chrom lub pozłota). Tuleja z gwintem i ta końcowa tuleja z okręgiem tworzącym element zatrzasku, sięgają te tuleje mniej-więcej tak jak pokazane to jest na zdjęciu, liniami przerywanymi zaznaczyłem głębokość gdzie sięgają te tuleje

YIDFBS6.jpg

Spływak i stalówka w tych piórach podobnie jak w oryginale posiada gwint a tulejka spływaka jest wklejana w sekcję, ogólnie typowy układ z tą różnicą że spływak nie jest wciskany a wkręcany, na zdjęciu pokazane spływaki Parkera i zaznaczony gwint

QLH8I3S.jpg

Rozwiązanie jakie stosuję Kaweco i owszem do rzadkości nie należy ale to nie jest najpopularniejszy "system zasilania". Podobnie wygląda budowa co drugiej sekcji którą pokazałem, jeżeli mamy sekcję plastikową to jest duże prawdopodobieństwo że tak właśnie jest zbudowana, takie sekcje mają chińczyki. Oczywiście inaczej to wygląda w toczonych sekcjach z metalu i innych materiałów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem, że jestem mile zaskoczony. Myślałem, że zachlapali wewnątrz szelakiem, a tu niespodzianka, gwint i dosyć głęboko osadzone pierścienie. Jak pisałem, kupiłem to pióro. Pasuje mi wygląd tej długiej sekcji. Myślę, że jak się trafi dobra stalówka, to będzie pociecha. Ale trzeba trochę poczekać, może przed Świętami B.N. dotrze. Dziękuję za ciekawe grafiki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało tego, sekcja tj.ta zewnętrzna plastikowa część to nie jest zwykła, plastikowa rurka wyprofilowana na zewnątrz, w środku są odpowiednie średnice pasujące pod elementy które tworzą tą całą całość. Tulejki mają ponad 6mm średnicy i takie są otwory na krańcach plastikowej sekcji, natomiast w środku jest delikatne zwężenie dla wklejonej na stałe tulejki spływaka. Także sam jestem pod wrażeniem dokładności i szczegółów budowy tego pióra. Z drugiej strony podróbki robią "od zawsze" także mieli czas na dopracowanie form ;) Spływak ma średnicę 6mm, stalówka jest zapinana na spływak, posiada dwa zaczepy na których się trzyma, po zapięciu stalówki całość wkręca się do sekcji, takie same rozwiązanie jak w oryginale. Sekcja dla mnie to ideał, odpowiednia długość, średnica, delikatny profil, na prawdę to pióro, ogólnie Sonnet jest dla mnie ideałem pod względem chwytu, długości, wagi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nieźle, szukałem czegoś odpowiedniego do tzw. zadań poza domem, stawiałem na pióro rurkowe a'la Lamy CP1, a kupiłem to. Niezbadane są wyroki piórozy :) W każdym razie konstrukcja robi dobre wrażenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano tak jest, zacznie się temat jednym piórem a skończy innym ;) A co do rozwiązań to żadne tam cuda, jak pisałem w podobny sposób są zrobione każde sekcje chińskich piór które są z plastiku i posiadają metalowe gwinty i pierścienie do zatrzasku. Podobnie wygląda budowa sekcji np.Baoer'a 388 jest mniej zaawansowana budowa bo plastikowa sekcja to rzeczywiście taka wyprofilowana rurka z plastiku która ma wklejony gwint z przedłużeniem i podobnie zrobiony pierścień zatrzasku. Wszystko wklejane na szelak, tulejka spływaka trochę na sztukę wklejana, główne trzyma się na tulei pierścienia zatrzasku, od strony króćca(igły przebijającej nabój) przyłapana jest szelakiem. Z drugiej strony Baoer 388 to niezłe pióro, brakuję tylko wyboru stalówek ale można dokupić za 5zł stalówki od Jinhao 599 i wstawić, ma się cienko piszącego Baoer'a, cały urok chińczyków :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Michał76 napisał:

Ano tak jest, zacznie się temat jednym piórem a skończy innym ;) A co do rozwiązań to żadne tam cuda, jak pisałem w podobny sposób są zrobione każde sekcje chińskich piór które są z plastiku i posiadają metalowe gwinty i pierścienie do zatrzasku. Podobnie wygląda budowa sekcji np.Baoer'a 388 jest mniej zaawansowana budowa bo plastikowa sekcja to rzeczywiście taka wyprofilowana rurka z plastiku która ma wklejony gwint z przedłużeniem i podobnie zrobiony pierścień zatrzasku. Wszystko wklejane na szelak, tulejka spływaka trochę na sztukę wklejana, główne trzyma się na tulei pierścienia zatrzasku, od strony króćca(igły przebijającej nabój) przyłapana jest szelakiem. Z drugiej strony Baoer 388 to niezłe pióro, brakuję tylko wyboru stalówek ale można dokupić za 5zł stalówki od Jinhao 599 i wstawić, ma się cienko piszącego Baoer'a, cały urok chińczyków :)

Nie mam tak obszernej wiedzy odnośnie chińskich piór. No może z wyjątkiem kilku modeli w tym Jinhao 886. Tam faktycznie szelak jest spoiwem. Niestety skąpo podany, nie zapewnia mocnych połączeń i sekcja potrafi się rozlecieć. Ale od czego jest mój ulubiony Poxipol. Można to połapać i wszystko wraca do normy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajnie się prezentuje ten alaparker. Wkręcany spływak ze stalówką na wielki +. Nie wrzucał ktoś z tydzień temu podobnego pióra, tylko produkcji Hero? Wydawało mi się, ze dodawałem go sobie do zakładek (tak, mam specjalny folder z piórami, które warto brać pod uwagę przy zakupie 😊) jednak nie mogę tego znaleźć...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartosz wyszukaj sobie Hero 5020 ostatnio odbierał kolega derywat wybieraj wersję stalową bo te czarne ze złoceniami to już nowsza wersja, nie to pióro. Hero jest wzorowane na P.Sonnet a to z ww.postu to kopia 1:1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod względem wyglądu to jest kropla w kroplę z Sonnetem, Hero jest niemal identyczne ale są wyraźne różnice, ociupinkę krótsza sekcja, inna stalówka i spływak a co do pisania, hm ciężka sprawa, nie będę się już wypowiadał, piszę dwoma piórami, oryginalnym Sonnetem i tym Hero, więcej mi do szczęścia nie potrzeba ;) A ten Promspland na razie został tylko "prześwietlony" jak wspominałem za ok.tygodnia, góra dwa będę miał jedną sztukę na własność. Dodam jeszcze że Promspland były już na Ali pod koniec zeszłego roku, ciężko je było znaleść i kosztowały ponad 5 dolców. Zniknęły na dość długo, pojawiły się ponownie późną wiosną tego roku. Jak często zaglądam na Ali to od tego czasu stale je widać a tego typu wynalazki można odnaleźć wpisując w wyszukiwarce fountain pen luxury wtedy wyskoczą takie właśnie dzieła chińskich rąk. Wybór tego pióra był czystym przypadkiem ;)

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Bartosz_T napisał:

Wydawało mi się, ze dodawałem go sobie do zakładek

He, he, ja też tak mam. U mnie zakładki piórowe już się przewijają z paskiem obok, takie przeładowane ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem coś dla miłośników Aliexpressu - otóż w dniu 11.11 tego roku planowany jest rodzaj Black Friday, czyli spore obniżki cen. Jak przeczytałem to z okazji chińskiego Single Day i nie ma nic wspólnego z naszym Świętem Narodowym.

Ważna informacja jest taka, że ze względu na strefy czasowe dzień 11.11 zaczyna się wg naszego czasu dziś, 10. 11 od godziny 14.00 i trwa do jutra do 14.00

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MarcinEck napisał:

Wyczytałem coś dla miłośników Aliexpressu - otóż w dniu 11.11 tego roku planowany jest rodzaj Black Friday, czyli spore obniżki cen. Jak przeczytałem to z okazji chińskiego Single Day i nie ma nic wspólnego z naszym Świętem Narodowym.

Jest tak jak prawisz Waść :) Ale niestety @derywat też dobrze napisał - podnoszą ceny, żeby zrobić upust np. 2% i klient się nabiera. Ach ci Chińczycy... Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj i jutro zakupy zwykle są opłacalne tylko z kuponami. Same ceny rzadko bardzo atrakcyjne. Jest jeszcze trochę czasu żeby zdobyć kupony np. jeszcze przez godzinę będzie aktywny bonus: za wrzucenie czegoś do koszyka (nie kupowanie) 5 monet. Monety można wymienić na kupony itd. Co kilka godzin uaktywnia się  gra zręcznościowa w appce na telefon, można zdobywać kupony. Za rejestracje też coś jest itp.  Kuponów jest kilka typów, niektóre można łączyć niektóre nie. Totalna chińszczyzna :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to się stało. Miałem chyba chwilowe zamroczenie. Kiedy się ocknąłem, to okazało się, że poszło zamówienie na tego Promsplanda w wersji czarny mat z chromowanym wykończeniem i karteczki samoprzylepne w stylu Windowsa. Już miałem nie kupować żadnych piór, ale z drugiej strony jedno z moich piór się połamało, więc zostało puste miejsce do zapełnienia. Karteczki zamówiłem chyba po to, żeby na nich wypróbować pióro ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem nie kupować :) 

Skusiłem się m.in. na: 

https://www.aliexpress.com/item/0-5mm-Iraurita-fountain-pen-Full-metal-pens-dolma-kalem-caneta-tinteiro-Stationery-Office-school-supplies/32851353659.html

https://www.aliexpress.com/item/KICUTE-Mini-Short-Resin-Fountain-Pens-Alpha-Floral-Acrylic-Travel-Pen-for-Office-School-Students-Fashion/32948690670.html

i niebieskie https://www.aliexpress.com/item/Fine-Iraurita-Nib-Full-metal-fountain-pen-0-5mm-ink-pens-dolma-kalem-Caneta-tinteiro-Stationery/32865056724.html

Niedawno z eBay przyszedł kupiony za niecałe 11$ z tłoczkiem Kaco Edge i wooooow! Duży wypas, zwłaszcza kiedy przełożyłem czarną stalówkę z Kaco Sky II. Oryginalnie była taka sama stalówka Schmidta ale w srebrnym kolorze. No i teraz znowu zaczynam chorować na Lamy 2000. Kaco Edge nie jest podróbką ale widać inspiracje. 

https://www.scrivinor.com/article/kaco-edge-now-thats-what-i-call-makrolon?locale=en

Edytowano przez TopikSH
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już konkretne zakupy :) Daj później znać, jak się sprawuję OASO, bo mam dobre zdanie o ich klonach Lamy, ciekawe jak jest z ich innymi piórami. Dziwnie wygląda ten klips w tym Kaco, ciekawe czy da się z niego normalnie korzystać.

Edytowano przez Pawel.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...