Skocz do zawartości

Strzeż się, czyli wady i usterki róznych modeli piór


Polecane posty

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Gość Zero

Akurat z tym "generalnie" bym nie przesadzał, bo w moich Parkerach jest wielki rozstrzał. Mam 45 i dawniej miałem Frontiera których F-ka pisała naprawdę cienko, można by rzec że prawie jak XF, i mam drugiego Parkera 45 i Frontiera których F-ka pisze grubo ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chwila i przez wasze pisanie jakiegoś parkera kupię…  :angry:  ;)

 

A w ramach seppuku to chyba IM-a...

Polecam Vectora, owszem pęka skuwka, ale nie ma to wpływu na lekkość pisania ;)

 

Co do seppuku to fakt.... Poradzi ktoś co mam zrobić mojemu IM żeby pisało? Dwie naprawy gwarancyjne nie przyniosły skutku, wypłukanie Quinka i zalanie Hero też nic nie dało. Ma problemy ze startem za każdym razem jak przykładam do kartki, bez względu czy po trzech sekundach, minutach, godzinach, dniach.... I żre atrament jak bulimik, z tym że na szczęście nie zwraca. Zależy mi na uruchomieniu dziada, bo dobrze mi leży i F-ką pisze w sam raz cienko jak dla mnie (z tym że ja piszę trzymając stalówkę odwrotnie).

Edytowano przez vela44
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vela rozłóż i przeciść pióro jakaś małą szczoteczką do zębów. Serwis może odpuścił sobie naprawę. a po produkcji w kanalikach może są jakieś resztki kleju lub paprochy plastiku, bo to maszynowa produkcja. Mi to pomogło w każdym piórze. jak będziesz składać to dobrze ustaw kanalik spływaka względem stalówki. Powodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vela rozłóż i przeciść pióro jakaś małą szczoteczką do zębów.

Żebym umiała takie rzeczy to bym się zajęła porządną reanimacją. Ale nie umiem. Nigdy nie rozkładałam pióra (a przynajmniej nie z myślą o jego ponownym złożeniu....). Póki co umyłam IMa znów, tym razem wsadziłam go pod bieżącą wodę i już. Zalałam Pelikanem 4001 brillant black i jakoś od wczoraj pisze, wystartował od razu i nic nie przerywa. Zobaczymy czy mu już tak zostanie. Aha i jedna jeszcze ważna rzecz - nie ma już ubabranej stalówki, i mogę ją dokładnie oczyścić z plamek atramentu, przedtem się nie dało, między skrzydełkami był zawsze nadmiar atramentu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...