Skocz do zawartości

Fotorelacja z wiosennego spotkania PWF


ArielN

Polecane posty

Spotkanie jak zawsze przyniosło nowe, ciekawe doświadczenia. Spójrzcie chociaż na część tego co działo się w minioną sobotę :)

PioraWieczneForum8.jpg

To pióro nie było lekkie!

PioraWieczneForum1.jpg

Piór wiecznych było mnóstwo.

PioraWieczneForum2.jpg

Niektórzy przechodnie dopytywali o możliwość kupna.

PioraWieczneForum3.jpg

TWSBI Micarta

PioraWieczneForum4.jpg

Duofoldy!

PioraWieczneForum6.jpg

PioraWieczneForum7.jpg

PioraWieczneForum9.jpg

PioraWieczneForum10.jpg

TWSBI

PioraWieczneForum11.jpg

Harley-Davidson

PioraWieczneForum12.jpg

PioraWieczneForum13.jpg

PioraWieczneForum14.jpg

PioraWieczneForum15.jpg

Rozkładanie atramentów na czynniki pierwsze.

PioraWieczneForum17.jpg

PioraWieczneForum18.jpg

PioraWieczneForum20.jpg

Mieszanki atramentowe na zamówienie.

PioraWieczneForum21.jpg

PioraWieczneForum22.jpg

PioraWieczneForum26.jpg

Wymiana? Chętnie.

PioraWieczneForum23.jpg

PioraWieczneForum24.jpg

PioraWieczneForum25.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ładny skład atramentów Iroshizuku. Mógłby właściciel pokusić się o jakiś mały teścik choćby niebieskiego i brązowego?

Niebieskiego nie ma w tym pudełku, Syo-Ro to "rosa na sośnie" z nazwy i faktycznego koloru. Jest za to brązik, Tsukushi (Horsetail). Z czymś konkretnym potrzebne jest porównanie? Przepływ i smarowanie jest ok, w każdym razie Ptaszor 400 NN nie ma z nim problemów.

Pozdrawiam,

Mac

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebieskiego nie ma w tym pudełku, Syo-Ro to "rosa na sośnie" z nazwy i faktycznego koloru. Jest za to brązik, Tsukushi (Horsetail). Z czymś konkretnym potrzebne jest porównanie? Przepływ i smarowanie jest ok, w każdym razie Ptaszor 400 NN nie ma z nim problemów.

Pozdrawiam,

Mac

Jeśli chodzi o właściwości (nie cierpie strzępnienia i przebijania na drugą stronę) to moje ulubione to obecnie Aurora Blue do stalowki F oraz MB Royal Blue i Carandache Grand Canyon do stalówki M. Przepływ jest idealny zwłaszcza z MB. Jakbyś mógł ogólnie napisać zdanie o atramentach tej firmy. Troche dobrego poczytałem w sieci, jestem ciekaw Twojego zdania na temat tej marki.

Gdzie zamawiałeś? engeika z ebaya?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o właściwości (nie cierpie strzępnienia i przebijania na drugą stronę) to moje ulubione to obecnie Aurora Blue do stalowki F oraz MB Royal Blue i Carandache Grand Canyon do stalówki M. Przepływ jest idealny zwłaszcza z MB. Jakbyś mógł ogólnie napisać zdanie o atramentach tej firmy. Troche dobrego poczytałem w sieci, jestem ciekaw Twojego zdania na temat tej marki.

Gdzie zamawiałeś? engeika z ebaya?

Każdy z tych atramentów jest nieco inny oczywiście, do tego charakterystyka pióra, ziarna stalówki, interwały w pisaniu... Banały ale zmienne na tyle istotne, że jakiekolwiek uogólnienia mają rację bytu tylko w odniesieniu do konkretnej konfiguracji. W tej chwili mam zatankowany Syo-Ro w Sailorze i jestem bardzo zadowolony ze wszystkich parametrów, z przepływu, smarowania, nasycenia koloru. Nie przebija (w piórze jest bardzo mokra F-ka). Shin-Ryoku używałem w MB 146, troszkę brakowało mi nasycenia przy oczywiście solidnej kresce stalówki MB. I oczywiście w MB mało co potrafi uniemożliwić start od pierwszego dotknięcia. "Fiolety" czyli Murasaki-Shikibu, Yama-Budo - zdarzało się, że po kilkunastu dniach był problem ze startem. Yama-Budo jest bardzo nasycony i przy mokrej kresce może przebijać. Murasaki, podobnie Shin-Ryoku jest kolorem bez blasku i dużego nasycenia (wzorniki skanowane przekłamują te kolory). Co nie znaczy, że nie ładny. Oba "fiolety" ciemnieją na spływaku nie używane przez kilka dni. Żadne IRO mi do tej pory nie strzępiło. Czas schnięcia jest bardzo krótki, najdłuższy chyba w Yama-Budo. Tylko ten ostatni ink zdarzyło mi się rozmazać. Bardzo krótki dla Syo-Ro oznacza, że po napisaniu słowa i przeciągnięciu palcem rozmaże się tylko ostatnia litera, a konkretnie jej ostatni fragment.

Źródło to oczywiście Engeika. Przy okazji piór :D

Może trzeba wydzielić dyskusję o IRO do osobnego wątku?

Mam egzamin 11-tego, potem mogę w razie potrzeby zrobić porównanie któregoś z kolorów z czymś bardziej popularnym. To jest operacja logistyczna skomplikowana bo dobrze, żeby ink był świeżo zatankowany w kilku piórach - co w moim przypadku nie jest łatwe :cry: Plus ani na zdjęciu ani na skanie nie udało mi się nigdy dobrze oddać kolorów atramentów.

Pozdrawiam,

Mac

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...