Skocz do zawartości

Jinhao 51A


Gość

Polecane posty

To mnie zaskoczyłeś wyborem, kapłem się odnośnie zdjęcia które nie weszło, spodziewałem się Red Wine ale nie przezroczyste a tu niespodzianka :) Nie zmienia to faktu, w odróżnieniu od "drewniaków" te mają plastikowe gwinty i te obręcze ale może nie ma co dzielić skóry na niedźwiedziu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

27 minut temu, Michał76 napisał:

To mnie zaskoczyłeś wyborem, kapłem się odnośnie zdjęcia które nie weszło, spodziewałem się Red Wine ale nie przezroczyste a tu niespodzianka :) Nie zmienia to faktu, w odróżnieniu od "drewniaków" te mają plastikowe gwinty i te obręcze ale może nie ma co dzielić skóry na niedźwiedziu ;)

Nie, nieporozumienie. Po prostu dziś mi nic nie wychodzi. Wysypał się serwer ze zdjęciami, później nie mogłem znaleźć tego pióra w kolorze wina czerwonego i w pośpiechu wrzuciłem te przezroczyste. Ogólnie dziś mam dołek intelektualny 😐

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK czyli myśleliśmy o tym samym piórze, wszystko jasne :) Trochę wyłamię się w temacie, trochę nawiąże do tych przezroczystych piór jak się pojawiły okazyjnie. Jest takie rzadko już spotykane pióro w bardzo prostej formie, pióro plastikowe ale bardzo przyzwoite i jest to "eyedropper" ale nie udający zakraplacz tylko na prawdę "eyedropper". Pióro ma konwerter, można go używać jak zwykłe pióro. Nie pasują żadne naboje, konwerter jest specjalnie zrobiony do tego pióra. Pióro troszkę droższe patrząc na wygląd ale jest na prawdę bardzo przyzwoite. Posiada spływak i stalówkę podobną w budowie do Lamy ale to nie jest ta sama stalówka, to tylko podobny wygląd. Stalówka jest mniejsza, nie pasują żadne stalówki Lamy czy chińskie klony. Tym piórem jest SKB Penton F10, kiedyś był dość popularny a w szczególności model F12. Podaję link do znalezionej sztuki, tam podana jest inna nazwa ale chodzi o to samo pióro

https://pl.aliexpress.com/item/JIANWU-Art-czcionki-przejrzyste-czyste-pi-ro-Sztuki-stworzenie-malarstwo-Czcionki-projekt-notatniku-DIY-ucze-Szko/32881610355.html?spm=a2g17.search0104.3.308.49805162yU6lvx&ws_ab_test=searchweb0_0%2Csearchweb201602_3_10065_10068_319_317_10696_10084_453_10924_454_10083_10618_10920_10921_10304_10307_10922_10820_10301_10821_537_536_10843_10059_10884_10887_100031_321_322_10103%2Csearchweb201603_51%2CppcSwitch_0&algo_pvid=a0237ba9-c73d-4871-9913-d70d4cec8a39&algo_expid=a0237ba9-c73d-4871-9913-d70d4cec8a39-39

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

24 minuty temu, Michał76 napisał:

SKB Penton F10,

Ciekawe pióro. Może nawet bardzo. A są w kolorach pełnych? Nie przezroczyste? A może wiesz z jakiego to jest tworzywa? ABS to pewnie nie jest? A może?

Edytowano przez Gość
literka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to pióro, mogę podać każdy najdrobniejszy szczegół. Te pióra były/są tylko przezroczyste, nie sposób ustalić z czego to na prawdę jest zrobione, wygląda to jak gruby, solidny plastik. Żadne tam akryle, żywice tylko mocny plastik. Pióro mam, no mijają już dwa lata, jeszcze z zachowanym oryginalnym pudełkiem. Budowa pióra ściśle przeznaczona jako eyedropper, gwinty o szerokim uzwojeniu, uszczelka w korpusie. To zakończenie korpusu na które zakłada się skuwkę ma ciekawą cechę, jest osobnym elementem, obraca się ale zachowując pełną szczelność. Pióro nie cieknie, szczelność murowana. Skuwka tak samo szczelna, pióro cudowne pod atramenty które mają tendencję do gęstnienia, nic nie zasycha, start murowany po bardzo długim czasie. To jedno z moich piór które poradziło sobie bez problemu z tym paskudnym Pelikanem Blue-Black który ma tendencję do zasychania, gęstnienia itd. Używając to pióro jako zakraplacz, piszę mokro, nie leje, kreska jest delikatnie pogrubiona, kolor atramentu bardzo nasycony, ciemniejszy. Gdy wepniemy konwerter pióro staję się odrobinę suchsze, kreska delikatnie choć wyraźnie odchudzona, atrament traci to bardzo mocne nasycenie. Pióro bardzo skromne, wręcz niepozorne ale na prawdę dobre. Jeszcze o tym plastiku, nie sprawdzałem go ile może wytrzymać, szkoda pióra, pióro wielokrotnie spadło i to ze znacznych wysokości, przeżyło zabawę paroletniego dziecka, nie ma nawet ryski. Stalówki są oferowane w dwóch rozmiarach, tu będę ostrożniejszy w opisach, mam EF ale piszę jak F a w szczególności gdy używamy pióra jak zakraplacz. Nie wiem czy to taka cecha tego pióra czy bardziej stalówek lub taki trafił mi się egzemplarz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Trzy dni temu odebrałem obie wersje tych piór z drewnianym korpusem. Pióro z krytą stalówką kupowałem na Aliexpress a z odkrytą z linku który tutaj był podany

https://www.ebay.pl/itm/Jinhao-51A-Plastic-Wood-Fountain-Pen-Hooded-Iridium-Fine-0-5mm-Nib-For-Students/202380673661?var=502379385214

Powyższy link to sprzedawca z Wietnamu i z tego miejsca przesyłka została wysłana. Oba pióra w kolorach takich jak na dołączonym zdjęciu(net)

NdpQHgo.jpg

W recenzji, opisie piór zauważyłem wiele różnic w porównaniu do tych świeżo odebranych piór. Korpusy są na prawdę drewniane i oba pasują naprzemiennie w obu wersjach piór. Pióro z krytą stalówką ma tak samo plastikowy gwint, jest tylko pokryty farbą imitującą chrom, w wersji z odkrytą stalówką chromem pokryty jest tylko pierścień. Sekcje obu piór są plastikowe, takie same gwinty. W korpusach obu wersji wstawione są metalowe, nagwintowane tuleje. Obie wersję mają zbliżoną, jak nie taką samą wagę, podobnie wymiary, też takie same. Oba pióra bardzo dobrze prezentują się, wygodnie trzyma się je, gorzej z jakością wykonania. Wersja z krytą stalówką bez uwag, natomiast to z odkrytą stalówką, trafił się bubel. Stalówka w tym piórze to zbiór wszystkich wad jakie mogą trafić się w chińskich piórach. Krzywe nacięcie, ziarno ma każdy możliwy kształt tylko najmniej przypominający "kulkę". Po dwóch dniach zmagań z nadaniem jakiegoś sensownego kształtu ziarnu poddałem się, stalówka do niczego nie nadaję się. Wymieniłem stalówkę na tak samo chińskie "IPG", pióro piszę, dobrze piszę ale niesmak pozostał. Pozostało życzyć innym kupującym te pióra, by trafili na dobre egzemplarze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...