Skocz do zawartości

Waterman Expert


Pilot Inspektor

Polecane posty

Jakiś czas temu postanowiłem zaznajomić się z Watermanem. Zacząłem od tych nowszych (i tańszych) piór. Wiem że Hemisphere już jest opisany, ale pozwólcie że galeria Experta, będzie w formie porównania. Jako że pióra przyszły do mnie jednego dnia jakoś ciężko mi jest je rozpatrywać "osobno"

Oto moje pierwsze watermany:

20120520090536.jpg

Expert jest w komplecie z etui na dwa przybory pachnącym jak "buty z plastiku", ale wydaje się całkiem dobrze wykonane. Po włożeniu do niego pióra, wygląda dużo lepiej. Zamyka się na magnes, tak samo jak "szkatułka". Ogólnie jeśli patrzeć na to jak na gratis wygląda całkiem spoko.

20120520090139.jpg

Kolor mojego Experta to "kawa z mlekiem w jodełkę". Kolor mi się podoba, choć samo pióro jest dla mnie ciut przekombinowane (wszystkie te chromowane pierścienie, i czarne wstawki...) Wersja z czarnej laki ze chromowanymi wykończeniami robi na mnie najlepsze wrażenie.

20120520090414.jpg

20120520090457.jpg

Skuwki charakterystycznie ścięte. W Expercie dodatkowo z lusterkiem jakby ktoś chciał się przejrzeć podczas obrad rządowych komisji.

20120520090739.jpg

Stalówki:

20120520090700.jpg

20120520090344.jpg

Hemisphere zbyt napakowany, zbyt "bajkowy" jak na mój gust. Expert - ładna, smukła, prosta stalówka, i ciekawy, "nowoczesny" spływak.

20120520090627.jpg

20120520090605.jpg

Porównanie z 45

20120520090216.jpg

Expert jest wyraźnie największy, najcięższy (mam wrażenie że coś tam siedzi w korpusie co ma za zadanie tylko obciążać to pióro) dobrze wyważony. Bardzo dobra jakość wykonania. Widać ogromną różnicę w porównaniu z Hemisphere.

Ogólnie z tych trzech piór Hemi robi na mnie najsłabsze wrażenie. Nazwijcie mnie parkerowcem, ale porównując je do podobnego klasą pióra parkera (za takie uważam 45) w prawie każdym aspekcie jest gorsze. Jedyny poważny minus 45 to brak kliknięcia przy zakładaniu skuwki. No, i Fka parkera jest z 2.5 raza grubsza od tej z WM, ale to mi akurat nie przeszkadza.

Apropos kliknięcia. Expert klika nawet przy nakładaniu skuwki na pióro przy pisaniu. Niby nic, ale przynajmniej wiadomo ze skuwka nie będzie rysować korpusu tak jak w 45 i uzywanych Hemi które widziałem u znajomych.

Zdjęcia pisma nie będzie, Expert jest nieużywany i jeszcze nie wiem czy będzie. Hemi pisze naprawdę cienko (przyznaję, jestem pod wrażeniem), choć ciut drapie.

Ogólnie chyba będę musiał spróbować starszych WM żeby załapać "bakcyla"...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Expert jest w komplecie z etui na dwa przybory pachnącym jak "buty z plastiku", ale wydaje się całkiem dobrze wykonane. Po włożeniu do niego pióra, wygląda dużo lepiej. Zamyka się na magnes, tak samo jak "szkatułka". Ogólnie jeśli patrzeć na to jak na gratis wygląda całkiem spoko.

To etui jest naprawdę solidne i przynajmniej spód ma wykonany z jakiegoś drewna czy innej płyty wiórowej (ale nie z tektury). Jedyna wada to papierowy "zawias".

Po małych przeróbkach, można sobie w nim trzymać całą kolekcję Watermanów. :)

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...