Skocz do zawartości

Jakim atramentem piszesz dzisiaj?

Polecane posty

• Odpowiedzi 284
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@Aventador13 fabryczne w M605 Transparent White. Maślane, ale trochę mnie wkurza, bo gwóźdź. Mam maślaną M-ke metalową i gnie sie jak wierzba. 

Duże znaczenie ma papier i może mieć także, to, że raczej pisze ciężką ręką - choć to nie reguła

Edytowano przez Dapi

Udało mi się przy tym samym swietle porównac dwie zielenie. Rzeczywiście za dnia RO jest bardziej cytrynowy niż w świetle sztucznym

RO Charteuse

310fc1889c3005e3med.jpg

RK Alt Goldgrun

aea57a2cd69cd16emed.jpg

Edytowano przez Dapi

Majowe atramenty: 

t5lziyP.jpg

W zeszłym miesiącu używałam dwóch chyba najbardziej znanych atramentów - J. Herbin Emerald od Chivor i Lamy Dark Lilac. Poza tym oczywiście nowe Sheen Machine (i dla przypomnienia też stare 😉) oraz mój ukochany Liquid Words z zeszłorocznego Pen Show. Dwa żółte: Robert Oster Aussie Gold (chyba jedyny żółty, którego da się używać) i Inkebara Dandelion (moim zdaniem zdecydowanie za jasny). Bardzo ciekawym kolorem jest też Kyo No Oto Yamabukiiro, kiedyś może skuszę się na butelkę 😊 

Dziś wygrzebałem z szafy stary atrament Montblanc.

W katalogu wyrobów z 1964 roku wygląda to tak :

41da2608551370c1.jpg

Cena 1 dojczmark, nowość - nietłukący się pojemnik i informacja, że jest to atrament galusowy.

Kolor blue-black. Tak wygląda w rzeczywistości.

a55414a881288f16.jpg

01ccfe0278689661.jpg

84345606bedb63ac.jpg

49f3a40e71d42651.jpg

398123c46f49b789.jpg

385b521028bb684a.jpg

zdrówka

2 godziny temu, Amarok napisał:

A co to jest ten "Supercleaner SC16" reklamowany na pudełku w paru językach?

Zur Füllhalter Montblanc Tinte mit den Füllhalter-Pflegemittel "SC16"

W dosłownym tłumaczeniu jest to Do pióra wiecznego tusz Montblanc z produktem do pielęgnacji pióra wiecznego „SC16”

Więc można domyśleć się, że jest to jakiś tajny składnik atramentu - produkt "SC 16".

zdrówka

Dnia 1.06.2020 o 14:07, słodkie pióro napisał:

jedyny problem z pelikanem 4001 miałam jak był otwarty ponad 2 lata, bo w liceum mało pióra używałam, jakby zgęstniał, w każdym razie na papierze bardzo długo schnął. 

do zgęstniałego atramentu ja bym spróbował wlać parę kropel wody destylowanej (w aptekach są malutkie fiołeczki chyba po 0,5 ml aqua pro injectione), nie wlewaj całej zawartości tylko kropla po kropli..