Skocz do zawartości

Jakim atramentem piszesz dzisiaj?


Topaz

Polecane posty

13 minut temu, alrun napisał:

Bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Nie przepadam za pomarańczowymi atramentami, ale ten jest super. Dobrze nasycony (notatki czyta się bez problemu) i ładnie cieniuje. Podpisany chyba M. 

Dzięki, chyba się skuszę. Wygląda na to, że muszę jakoś odreagować ten Mango, a Dungo mi w tym pomoże. ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 393
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 godzinę temu, derywat napisał:

Dzięki, chyba się skuszę. Wygląda na to, że muszę jakoś odreagować ten Mango, a Dungo mi w tym pomoże. ;) 

Nie widziałam jeszcze Mango na żywo, ale wygląda na kolejną porażkę po Bronze... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, alrun napisał:

Nie widziałam jeszcze Mango na żywo, ale wygląda na kolejną porażkę po Bronze... 

W sieci na zdjęciach nie był tak kiepski, spróbuję jeszcze w jakimś super mokrym piórze gdy tylko się któreś zwolni. Mogę Ci podesłać nabój mango, ale dopiero gdy będę musiał iść z czymś niezbędnym na pocztę, a mam nadzieję nie musieć za szybko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Krzysiek_W napisał:

fascynujący kolor :)

Platinum Citron Black

Wygląda świetnie. Kiedyś na pewno kupię, mimo że piszę raczej cienkimi stalówkami. Może jak mi się skończy atrament w Moonman T1. Jak na moje standardy gruba i dość mokra stalówka.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, TopikSH napisał:

Wygląda świetnie. Kiedyś na pewno kupię, mimo że piszę raczej cienkimi stalówkami. Może jak mi się skończy atrament w Moonman T1. Jak na moje standardy gruba i dość mokra stalówka.  

Obawiam się że w F albo cieńszej nie wypadnie to ciekawie, ale zawsze warto spróbować :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alrun stalówka M, ale w mokrym Pelikanie M200 więc to takie B 🙂 Atrament jest świetny pod wieloma względami - świetnie smaruje i płynie więc w maślanej stalówce na TR trzeba trzymać pióro dwoma rękami bo ucieka ;)

Edytowano przez Dapi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dwa atramenty Sailor Nekoyanagi i Haha na papierze Clairefontaine Tromphe Liczyłem na nowe doznania w stosunku do TR. Jest zdecydowanie bardziej zielono w przypadku Haha

Drugie zdjęcie to L.Writing Paper. S. Nekoyanagi cieniuje potężnie na granicy komfortu czytania

9220c6cfbca4b720gen.jpg

4765b8fe2b2f166cgen.jpg

Edytowano przez Dapi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.05.2020 o 21:41, Dapi napisał:

Monteverde Mercury Noir na TR52 Pelikan M1005 Stresemann (EF)

Dla mnie piękny ale całe swoje piękno w mojej opinii pokazuje na Midori. 

3dee7292be07f0cbgen.jpg

Ciekawy odcień.

Suchy,mokry, jak z przepływem?

Na TR też wygląda ciekawie :)

Midori - Midori zeszyt?  :)

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Midori MD Paper Pad

Atrament jest w Pelikan m1005 stalówka jest bardzo miekka - jest mokro, mało "lepko", tak jak lubię. Leje się zawsze i w każdej sytuacji. Diamine Green Black w porównaniu, jest suche jak pieprz

 

Edytowano przez Dapi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja skromna kolekcja, prawie wszystkie używane w jednym momencie, 

Pelikana 4001 kocham za cenę, piękne butelki i oczywiście kolory, choć nie lubię ich "czystych" 

turkusowy - mieszam ze "zwykłymi" wkładami niebieskimi, jak się skończą stare zapasy, pewnie kupię 4001 rolay blue  - których też nie lubię za taki, szkolno-podstawówkowy kolor, szczególnie, że od dawna preferuję pisanie czarnym a nie niebieskim,
brillant brown - idealny z odrobiną czarnego i używam go najczęściej jako podstawowego koloru mojego pióra, podobno jak fioletowo - czarny
fiolet z odrobiną "czarnego" quinka z parkera, którego jako czysty nie cierpię - przy zakupie zapomniałam, że nie jest czysto czarny
brillant black z pelikana to lubię i na "czysto", bez dodatków, w przeciwieństwie do parkera...

żałuje że tak późno zainwestowałam w tłoczki, bo dawniej używałam wyłącznie strzykawek, obecnie zależy jaki chcę efekt uzyskać, szczególnie że trzeba uważać przy mieszaniu żeby nie zabrudzić atramentów.

jedyny problem z pelikanem 4001 miałam jak był otwarty ponad 2 lata, bo w liceum mało pióra używałam, jakby zgęstniał, w każdym razie na papierze bardzo długo schnął. 

101675918_291931698873847_3452233126988742656_n.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...