Skocz do zawartości

Jakim atramentem piszesz dzisiaj?


Topaz

Polecane posty

  • Odpowiedzi 393
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

8 godzin temu, tom_ek napisał:

Ha, ja mam to samo z Sailorami i ich lejkami, które wręcz uniemożliwiają tankowanie piór z większymi stalówkami.

Zgadzam się, szlag mnie trafia jak tankuję z tej butelki, a trafia mnie regularnie bo mój ulubiony atrament to Sailor Chu-shu ;) To zawsze wyzwanie by zatankować Caplessa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alrun, nie za dużo ubyło, może połowa, ale konstrukcja kałamarza (szumnie nazwane, ale pojemnik LAMY to jednak więcej niż zwykła butelka) uniemożliwia wręcz napełnianie bez pochylania. Trzeba trzymać kałamarz pod kątem jedna ręką, nabierać drugą, bardzo karkołomne. Jestem rozczarowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo się głowiłem, jak sobie z tym cholerstwem w Sailorach poradzić (Pilot też takie lejki ma, ale i butlę wyższą). Dziś mnie olśniło, po prostu to wyjąłem i w końcu mogę zatankować pióro z szóstką ;)

Edytowano przez tom_ek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ano, i jest tu co najmniej jeden jeszcze, ale były kaktusiarz :). I nie imiennik ;). A kolega to bardziej w kwiatki czy w ciernie idzie?

Pozwolę sobie na mały off topic, trzy okazy z mojego zbioru (ale żadnej Mammillarii)

1045720000_1582484452.jpg

9508002700_1582484457.jpg

2315404700_1582484463.jpg

 

I jeszcze takie dwuletnie kurduple, największy ma ok. 2 mm średnicy, od listopada bez wody

9237383000_1582484465.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie! 🙂

podobno to często spotykane, że "zbieracze" nie ograniczają się do jednego obszaru kolekcjonowania 🙂 Ja mam kaktusy i haworsje. 

A pióra mają tę przewagę, że zajmują mniej miejsca. 

Żeby nie było zupełnie off topic - zatankowałem właśnie turkusowy Leonardo Officina Italiana 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haworsje powiadasz ;)

7261263200_1582488650.jpg

9875730700_1582488657.jpg

7235101200_1582488677.jpg

5532832700_1582488683.jpg

5426129800_1582489044.jpg

 

No właśnie, żeby nie całkiem off topic - pokażesz ten turkus Leonardo? Buteleczki mają ładne, ale kolory póki co standardowe oferują, może to się zmieni.

36 minut temu, Wieczny wagarowicz napisał:

'Sorry, taki mamy klimat...'

Oj Vito, dla chcącego nic trudnego;), na Wyspach mają jedno z najstarszych towarzystw kaktusiarskich, był na Forum Ogrodniczym chłopak z Dublina, który całkiem przyzwoitą kolekcję miał. Ale fakt, uciernienie czy wybarwienie takie, jak u nas kaktusy mogą mieć, u Ciebie raczej nieosiągalne.

Zadowolony z Majestic Blue? Mocno się różni od Bloody Brexit?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tom_ek napisał:

Zadowolony z Majestic Blue? Mocno się różni od Bloody Brexit?

Za krótko, żeby ocenić. Za kilka dni Ci powiem.

 

3 minuty temu, tom_ek napisał:

Pokażesz? Jest tu na forum wątek hobbystyczny, może w nim?

Po starej znajomości - zrobię to dla Ciebie. :zdrowie:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ScYpIoL napisał:

Liquid words 2018 od KWZ 😁

Kolor na ktory chorowałem jak dostalem próbkę ale niestety byl niedostepny poza PSP

Chorujesz nadal? Mi się już trochę znudził i chyba trafi niedługo na targowisko a zostało sporo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...