Skocz do zawartości

Jakim atramentem piszesz dzisiaj?


Topaz

Polecane posty

  • Odpowiedzi 393
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@tom_ek, @derywat, Solferino to magiczny atrament, po wypróbowaniu próbki (akcja testowania atramentów -Kolorowy Zawrót Głowy ;))wiedziałem, że muszę go mieć.

Kupiłm i... nie zalałem pióra chyba przez miesiąc. Ale jak juz zalałem... to mam zawsze w kilku piórach. Tego koloru i nasycenia nie da się pomylić z żadnym innym. Jest hipnotyzujący.

Ps. mimo strzępienia - pozycja obowiazkowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

@Gorz Do takich zdjęć spróbuj ustawić kompensację ekspozycji na wartość między +1EV a +2EV, ale tylko tyle, żeby szczegóły faktury papieru nie zostały prześwietlone. Często pomaga także zmniejszenie kontrastu w aparacie. Najlepsze efekty będą też przy dobrym świetle dziennym ale nie w pełnym słońcu - może być np. przy oknie. Dobrze się wtedy sprawdzi wyłączenie lampy błyskowej/doświetlenia w aparacie. Najlepiej przetestować w różnych warunkach i ustawieniach, tym bardziej, że każdy aparat, telefon czy co tam jeszcze służy do zdjęć, będzie się inaczej zachowywać. Dla oprogramowania aparatu takie zdjęcie to szczególnie trudne wyzwanie i nie w każdym algorytm pomiaru radzi sobie z nim w miarę dobrze. Nawet w tych "mądrzejszych" można dużo poprawić ustawieniami, a jeszcze więcej dobrym oświetleniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że możesz. Wyedytuj (choćby w natywnej aplikacji) zdjęcie i pobaw się suwakami od naświetlenia. Podobnie z doborem właściwej temperatury barwy. Natomiast unikaj jak ognia zdjęć z wykorzystaniem lampy w telefonie, bo rzadko kiedy uda Ci się uzyskać równomierne doświetlenie.

Inna sprawa - większość z nas dobrze wie jak wyglądają te atramenty w naturze, więc nie dobieraj sobie do głowy. Jest ok 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
Przed chwilą, Topaz napisał:

@Ziemniaczek, @derywat, czy też tak macie, że jak piszecie innym niż niebieski/czarny (o piórze już nie wspomnę), to spotykacie się z duuuużym zdziwieniem i pytaniami, dlaczego kolorowe notatki, ale jak to, takie nieformalne ?

Moje notatki są poufne i nikt ich nie ogląda :P
Ale przy podpisywaniu faktur, umów, czy sporządzaniu notatek na spotkaniach raczej nikt się nie dziwi. Może to przez to, że w mojej branży można sobie na więcej pozwolić. Następnym razem spróbuję podpisać takim z błyszczącymi drobinkami ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Topaz Dobre pytanie i w brew pozorom trudno na nie odpowiedzieć. Jestem podobnego zdania jak napisał derywat. Po części zależy to od branży, po części od samych ludzi bo każdy różnie na to patrzy. Niby każdy mówi o wolności wyboru, swobody w używaniu tego czy owego a w środku myśli i tak po swojemu. Też zależy na kogo się trafi, starsze pokolenie jest bardziej "konserwatywne", młodzież otwarta na eksperymenty i w zależności od wieku w różny sposób postrzegamy i sami jesteśmy postrzegani. Inaczej to wygląda gdy dokumenty podpisuje młody człowiek a inaczej gdy starszy, wszystko zależy kto na to patrzy. Osobiście nie mam tego typu dylematów, używam różnych kolorów pod warunkiem że jest to niebieski lub czarny :) Wilk syty i owca cała ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej mam w bankach i urzędach, sam się zacytuję z jakiegoś wcześniejszego postu:

"Tymczasem wbanku BZWBK:- Szarym nie można. - To nie szary to kolor ciemny oliwkowy. - Oliwkowym też nie można, pan podpisze się długopisem."

Gama niebieskich, ciemnych turkusowych, granatów, szarych jeszcze przechodzi, ale właśnie aquamarine, brąz, oliwka to już problem.

Kilka razy się upierałem, żeby mi pokazali jakiś wewnętrzny przepis, że tylko granat lub czarny, ale kończyło się jałowej dyskusji bez wniosków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kulka napisał:

W firmie ok, dopóki kolor jest niebieski lub czarny. Nie wynika to nawet z przepisów firmy, a podejścia niektórych osób (no bo co to za kolor np brązowy).

Mnie kiedyś Pani w urzędzie nie chciała przyjąć wniosku, bo był wypełniony brązowym atramentem. Według jej wiedzy miało być wypełnione czarnym, albo

niebieskim. Na pytanie skąd taki pogląd zamilkła. Z ciekawostek, to na poczcie też mi na to zwracano uwagę. Ponoć ich system rozpoznawania adresów

widzi tylko czarne i niebieskie. Zielonego ma nie rozpoznawać.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Topaz napisał:

Kilka razy się upierałem, żeby mi pokazali jakiś wewnętrzny przepis, że tylko granat lub czarny, ale kończyło się jałowej dyskusji bez wniosków.

Ło, wygórowane wymagania ma ten klient. ;)

Kiedyś w jednym banku się uparłem, żeby przestrzegali własnego regulaminu. Pokazałem im palcem odpowiedni zapis, ale nawet jałowej dyskusji się nie doczekałem. Im bardziej klient ma rację, tym bardziej się usztywniają. 🤔 

A tak na poważnie, jeśli nie da się załatwić elektronicznie, w bankach, urzędach, na poczcie itd. używam długopisu, bo ten ich papier by mi się po nocach w koszmarach śnił po użyciu pióra. No chyba że mam natankowany De Atramentis Document, który pisze po wszystkim (turkusowy czasem nawet przez dwie takie kartki w głąb).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Topaz napisał:

@Ziemniaczek, @derywat, czy też tak macie, że jak piszecie innym niż niebieski/czarny (o piórze już nie wspomnę), to spotykacie się z duuuużym zdziwieniem i pytaniami, dlaczego kolorowe notatki, ale jak to, takie nieformalne ?

Oddaję kolorowe prace pisemne ;)

 

A na umowach/poczcie najchętniej używałbym Turkusu Galusowego od KWZ. Uwielbiam ten kolor, zmyć się nie zmyje, a kolor podpada pod niebieski.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...