Skocz do zawartości

Jakim atramentem piszesz dzisiaj?


Topaz

Polecane posty

  • Odpowiedzi 393
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Diamine Damson. Bardzo podoba mi się ten atrament. Bardziej szare niż Diamine Pansy i Sailor Ink Studio # 935, tak blisko KWZ Plum Grey (wśród moich ulubionych ciemnych fioletów) znalazłem... jeszcze.

Oryginał w języku angielskim: Diamine Damson. I really like this ink. Grayer than Diamine Pansy and Sailor Ink Studio # 935, as close to KWZ Plum Gray (among my favorite dark purples) I've found...yet.

VL9woyC.jpg

Edytowano przez poorpióro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dziś po raz pierwszy pisałem atramentem KWZ Sheen machine. Niesamowite efekty, tylko szkoda, że im bardziej chłonny papier tym mniejsze refleksy, ale przynajmniej cieniowanie pozostaje. Znalazłem papier na którym atrament wyglądał najefektywniej, ale niestety ten papier niał żółty odcień. 6f0afff3c56d51a3med.jpg

Edytowano przez Ice
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie kilka dni pisałem wyłącznie atramentem KWZ Sheen machine. Na początku trochę mnie irytował fakt, że ten efekt "sheen" jest praktycznie niewidoczny na zwykłym papierze ksero. Jednak brak połysku rekompensował jego kolor. Niesamowity, majestatyczny granat, który w miejscach cieniowania, tam gdzie jest jaśniejszy, przybiera odcień kojarzący mi się z głębią oceanu, taki marine blue ;), gdyż jego tonacja jest bardziej w stronę zieleni niż czerwieni. Ostatecznie okazało się, że jestem bardzo zadowolony z tego, że na "użytkowym" papierze połyskuje tak słabo, ponieważ kupowałem ten atrament jako ciekawostkę ewentualnie do prywatnych notatek, a znalazłem codzienny atrament o pięknym kolorze, który najpewniej zastąpi mi turkusowego Pelikana 4001 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2021 o 19:06, Ice napisał:

Przez ostatnie kilka dni pisałem wyłącznie atramentem KWZ Sheen machine. Na początku trochę mnie irytował fakt, że ten efekt "sheen" jest praktycznie niewidoczny na zwykłym papierze ksero. Jednak brak połysku rekompensował jego kolor. Niesamowity, majestatyczny granat, który w miejscach cieniowania, tam gdzie jest jaśniejszy, przybiera odcień kojarzący mi się z głębią oceanu, taki marine blue ;), gdyż jego tonacja jest bardziej w stronę zieleni niż czerwieni. Ostatecznie okazało się, że jestem bardzo zadowolony z tego, że na "użytkowym" papierze połyskuje tak słabo, ponieważ kupowałem ten atrament jako ciekawostkę ewentualnie do prywatnych notatek, a znalazłem codzienny atrament o pięknym kolorze, który najpewniej zastąpi mi turkusowego Pelikana 4001 :)

Szukałem godnego następcy dla turkusowego 4001. Rozważałem tego sheen'a i z chęcią zobaczyłbym jak wygląda na zwykłym papierze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Ruffio napisał:

Szukałem godnego następcy dla turkusowego 4001. Rozważałem tego sheen'a i z chęcią zobaczyłbym jak wygląda na zwykłym papierze. 

Trudno uchwycić kolor tego atramentu na zdjęciach. Udało mi się zrobić coś takiego, ale niestety jak przykładam ekran telefonu do kartki, to na ekranie jest bardziej "niebieski" a na żywo na kartce ma bardziej zieloną tonację - niestety ekrany telefonów mają tendencję do nadawania niebieskiej tonacji. Ps: jak włączam w telefonie funkcje "ochrona wzroku" to kolor robi się bardziej podobny ;)

IMG_20210126_122903_copy_1040x780_copy_379x331.jpg

Myślę, że najlepiej ten atrament przedstawił nasz forumowy kolega https://zegarkiipiora.com/2019/09/17/kwz-ink-sheen-machine-test/amp/ 

 

Edytowano przez Ice
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że nie widać efektu Sheen to nawet dobrze. W urzędzie dziwnie patrzą na inne kolory niż niebieski lub czarny. Dla wielu zbyt kontrowersyjny jest Lamy Topaz i jak bym wyskoczył z Sheenem lub innym brokatowym to byłaby herezja z paleniem na stosie włącznie. 

No to decyzja o zakupie podjęta - dobrze, że przed wypłatą jestem to za dużo nie poszaleje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że "bazowy" granatowy kolor atramentu Sheen machine jest zbliżony do innego KWZ - Wspomnienie znad Bałtyku, przynajmniej tak wygląda na zdjęciach zamieszczanych w sieci. Jednak Sheen moim zdaniem ma tą przewagę, że subtelny połysk, który pojawia się gdzieniegdzie podczas pisania (nawet na zwykłym papierze) czyni go bardzo wyjątkowym. Najciewawsze jest to, że patrząc na pismo "na wprost" widać tylko piękny głęboki granat, natomiast połysk jest widziany pod pewnym kątem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Ice napisał:

Trudno uchwycić kolor tego atramentu na zdjęciach.....

Znam te problemy z aparatem komórki, ale trzeba próbować. W ustawieniach ręcznych wybierz balans bieli, to taki kwadracik +/-, trochę rozjaśnij aby papier był możliwie biały ale litery nadal dobrze widoczne. Na ogół pomaga ;) Jest jeszcze mnóstwo innych ustawień, potrzeba cierpliwości, jednak podstawa to dobre oświetlenie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Krzyśku, to na pewno. Ale mnie jakoś nie podobają się japońskie kolory, moim zdaniem lepiej wyglądają na zdjęciach w internecie niż w rzeczywistości. Taki Ina Ho wypadał u mnie blado, Rikyu Cha przeciwnie, w moich piórach był niemal czarny, Yama Budo - ot różowy fiolet. Ale wiadomo, rzecz gustu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...