Skocz do zawartości

Jakim atramentem piszesz dzisiaj?


Topaz

Polecane posty

  • Odpowiedzi 393
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@Ann_gd, a u mnie PR Ebony Purple poprawiał właściwości piśmiennicze piór - choć tylko w dwóch, może trzech go używałem. Ale z jednego robił wybitnie gładkie pióro. Z wysychaniem i rozmazywaniem też, o ile pamiętam, nie miałem kłopotu.

@Dapi, Monteverde ładny, ale to zwykły "Green"? Ja z ciemnych zieleni polecam Krishna Ghat Green, niezłe są też Diamine Green Black i Monteverde Olivine.

@heyahero Kupiłem jakiś czas temu próbkę Diamine Evergreen, zdziwiłem się, gdy stalówka podała taką choinkową zieleń, podczas gdy na większości zdjęć internetowych na swoim wyświetlaczu widzę zieleń z dodatkiem żółci. Na Twoim zdjęciu on też raczej choinkowy, dobrze widzę? Taki właśnie jest?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom_ek

Tak to zwykły Green od Monteverde. Black Green posiadam i wolę jednak Monteverde, pomijając, że Diamine wychodzi na mocno suche w tym porównaniu to trzeba przyznać, że Monteverde piękniej cieniuje.

Olivine mnie nie porwało, Krishny jak się w PL ponownie pojawi to zakupie pełną butelkę, z próbki mi podeszła.

Pozwolę sobie wrzucić jeszcze porównanie m.in dzięki Tobie wykonane

6376370aa2f018c5med.jpg

 

Edytowano przez Dapi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dapi napisał:

@heyahero włożyłem do Lamy Safari jakąś chińską stalówkę EF. Nie pamiętam skąd ja miałem, ale prawdopodobnie z podróbki Wing Sung.

 

Kupiłem niedawno małżowinie dwie takie stalówki na olx - EF i F, bo nie była do końca zadowolona z oryginalnej F-ki. I powiem szczerze, że ta EF pisze porównywalnie dobrze do 0.3 z jej Platinum Meteora. Chińska Fka pisze nieco szerzej niż oryginał, natomiast jest również zauważalnie gładsza na papierze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie głównie w użyciu, ze względu na ilość zatankowanych jednocześnie atramentów są Jinhao 777 i coś co jest chyba Wing Sung 3008, czy też ma symbole 668 za 5 PLN na Ali. EF z tych piór są ostre jak żyletki i doskonale pozwalają mi na kontrolę tego jak pisze. Stalówki z Jinhao są szersze, mocniej zbudowane i EF to tak naprawdę F

Z kształtu mają te same stalówki, Jinhao są grubsze w konstrukcji

Żadna nawet nie próbowała drapać, nigdy 

Meteor u mnie pisze szerzej i bardziej mokro.

 

Lamy stoją puste. Te stalówki to jest tragedia, podobnie Kaweco. Byle chińczyk je kasuje pod względem przyjemności pisania.

Edytowano przez Dapi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Dapi napisał:

Lamy stoją puste. Te stalówki to jest tragedia, podobnie Kaweco. Byle chińczyk je kasuje pod względem przyjemności pisania.

Żonie spodobało się Kaweco Perkeo... 25min zabawy przy zeszlifowaniu baby bottom i ogólnej korekcie stalówki. A mówiłem - bierz Profounte od Platinum! :P

Żeby nie było "offtopicowo": kaweco zatankowałem - wedle życzenia małżonki - KWZ Sheen Machine ;)

Edytowano przez heyahero
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.12.2020 o 20:24, Dapi napisał:

Monteverde ma jeszcze Citrine, który mnie intryguje.

- i kolejny na listę, bo miedziane/rdzawe bardzo lubię.

A jak ten Kyanite bez drobinek się prezentuje? Podobny do Arctic Blue? Jak przy nim wypada?

Można te Herbiny z drobinkami kupić u nas w buteleczkach 10 ml?

Edytowano przez tom_ek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę swoje trzy grosze o Kyanite.

Mam, używałem. Ładny kolor. Jeśli chodzi o drobinki to u mnie wyszło ciekawie. Pisałem w notesie i nie zauważyłem żadnych drobinek, chociaż wytrzepałem  kałamarzem przed zaciągnięciem do pióra. Stwierdziłem, że widocznie ten typ tak ma. I dopiero parę miesięcy później, czytając notatki w pełnym słońcu ujrzałem, że literki błyskają tworząc ciekawą aurą moich zapisków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...