Skocz do zawartości

Jakim atramentem piszesz dzisiaj?


Topaz

Polecane posty

  • Odpowiedzi 393
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
Dnia 29.05.2020 o 19:31, Dapi napisał:

Dzisiaj dwa atramenty Sailor Nekoyanagi i Haha na papierze Clairefontaine Tromphe Liczyłem na nowe doznania w stosunku do TR. Jest zdecydowanie bardziej zielono w przypadku Haha

Drugie zdjęcie to L.Writing Paper. S. Nekoyanagi cieniuje potężnie na granicy komfortu czytania

9220c6cfbca4b720gen.jpg

4765b8fe2b2f166cgen.jpg

Dzisiaj przyszedł mi Nekoyanagi. 

Na razie jedyne pióro do jakiego go zapałem to Pilot Custom Heritage 912 ze stalówką Falcon (FA). 

Z przykrością muszę powiedzieć, że się nie polubili. Na Rhodii niemalże nie da się pisać, przerywa jak skurczybyk. Jako tako daje radę na najtańszym papierze do drukarki bo wtedy dopiero ten papier zasysa i atrament jako tako płynie. 

Jutro spróbuję zalać do jakiegoś mokrego grubego pióra i mam nadzieję że będzie lepiej bo ta stalówka Falcon w ogóle nie jest kompatybilna z tym atramentem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, andrut napisał:

Jutro spróbuję zalać do jakiegoś mokrego grubego pióra i mam nadzieję że będzie lepiej bo ta stalówka Falcon w ogóle nie jest kompatybilna z tym atramentem. 

To nie musi być wina stalówki, ja daje zwykle kilka dni czasu i staram się zapisać kilka stron. Czasem to spływak musi "nasiąknąć" nowym atramentem, zwłaszcza jeśli nie dało się go idealnie domyć po poprzednim albo w zupełnie nowym piórze zalewanym atramentem pierwszy raz. Zostaw pióro kilka dni stalówką w dół i próbuj nim pisać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, TopikSH napisał:

To nie musi być wina stalówki, ja daje zwykle kilka dni czasu i staram się zapisać kilka stron. Czasem to spływak musi "nasiąknąć" nowym atramentem, zwłaszcza jeśli nie dało się go idealnie domyć po poprzednim albo w zupełnie nowym piórze zalewanym atramentem pierwszy raz. Zostaw pióro kilka dni stalówką w dół i próbuj nim pisać.

Topik, masz rację, dzisiaj jest już lepiej. 

Chyba byłem trochę niecierpliwy. 🙂 No ale jak tu nie być, jak się ma nowy atrament Sailora do wypróbowania. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie właśnie odniosłem wrażenie. 

Bardzo mało lepki jest Nekoyanagi. 

Myślę, że to może dlatego ma w moim Pilocie większą tendencję do  "railroadowania" niż np. poprzedni Iroshizuku Tsuki-Yo. Myślę, że właśnie z braku tej lepkości przy fleksie się za łatwo rozrywa. Przynajmniej tak sobie to tłumaczę. :-

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Ann_gd napisał:

Do KWZ Błękit #3 niepodobny, a #5 nie mam... nadrobię przy okazji, namówiłaś :P

a piórko... hm... dobrze leży w ręku, ale stalówka póki co moim zdaniem wymaga szlifu...

Jak patrzę na innym monitorze, to jednak ten Diamine jaśniejszy od błękitu #5 KWZ. Ale ten błękit to ostatnio mój najulubieńszy niebieski, nawet Liquid Words (na który polowałam) go nie zdetronizował.

O pióro pytałam, bo też mam Caran d'Ache, to było moje piersze ze stalówką F, ale jakoś powędrowała do szuflady. Aż sobie o nim przypomniałam, i jak wypiszę w końcu ten olbrzymi bak atramentu w TWSBI, to sięgnę po Caran.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Po paru latach w końcu przekonałem się do niebieskich; nie dziś, ale ostatnio często używałem: Robert Oster Fire & Ice, Aqua, Diamine Arctic Blue, Majestic Blue, Organics Studio Nitrogen, R&K Verdigris, KWZ Wspomnienie znad Bałtyku i Spacer nad Wisłą oraz Waterman Obsession Blue. Jak widać - same klasyki, większość podszyta odrobinę zielenią.

Edytowano przez tom_ek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...