Skocz do zawartości

Jakim atramentem piszesz dzisiaj?


Topaz

Polecane posty

  • Odpowiedzi 393
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kolejny piękny atrament Roberta Ostera, specjalnie dla miłośników fioletu: Sydney Lavender. Na papierze Rhodia 80 gsm i książeczce do testowania tuszu Col-o-ring.

** Proszę wybaczyć wszelkie błędy w tłumaczeniu mojego asystenta, Tłumacza Google. **

Another beautiful Robert Oster ink, especially for purple lovers:  Sydney Lavender. On Rhodia 80 gsm paper and on Col-o-ring Ink Testing book.

**Please forgive any mistranslations by my executive assistant, Google Translate.**

IMG_0448.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak, wymagający. Te próbki pisma to właśnie z zakraplacza. Atrament jest dość suchy i "zwykłe" pióra na pewno tej głębi z niego nie wydobędą.

W "zwykłych" piórach bliskim jego odpowiednikiem będzie Diamine Ancient Copper oraz Akkerman Steenrood van Vermeer (także od Diamine).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

De Atramentis Aubergine na papierze Rhodia i książeczce testowej Col-o-ring.  Spośród fioletowych próbek, które właśnie otrzymałem z USA, bardzo mi się podoba ta. Moimi ulubionymi w ciemnofioletowym kolorze są nadal KWZ Szara śliwka i Diamine Pansy, ale ten jest tam na górze.
** przepraszam za błędne tłumaczenie, mój asystent Tłumacz Google ma wolny dzień. ** 

IMG_0465.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@poorpióro Telefon i odrobina Photoshopa.

Nosiłem się kiedyś z zamiarem kupna Aubergine, ale jakoś nie kupiłem. Zatankowałem dziś za to Pansy, o którym wspomniałeś, mój ulubiony i w zasadzie jedyny fiolet, bardzo intrygujący. Powinieneś spróbować Private Reserve Ebony Purple (na niektórych zdjęciach w internecie wygląda na niebieski - nie jest taki, to fiolet)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @tom_ek, spróbuję czy uda mi się go znaleźć (Private Reserve w Polsce?). Mimo to mam najpierw kilka innych fioletów. Od lewej do prawej: Diamine Purple Pazzazz, Herbin Amethyste de l'Oural, Noodler's Purple Heart, Colorverse Einstein Purple, R. Oster Deep Purple, De Atramentis Alexander Hamilton, Platinum Lavender Black...and the Pilot Purple że dali mi za darmo.
** przepraszam za błędy w tłumaczeniu, mój asystent Tłumacz Google nie działa dobrze na śniegu **

IMG_0466.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce będzie trudno. Jest chyba tylko jeden sklep z atramentami PR (Luxpen), z małym wyborem, Ebonite Purple nie ma. Ja większość swoich sprowadzam z brytyjskich sklepów (Cult Pens, Pure Pens i Writing Desk) - duży wybór, niskie (jak na zagraniczne) koszty wysyłki, stosunkowo szybka realizacja i dobra obsługa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...