Skocz do zawartości

Pisanie po tablicy szkolnej


Lucyna

Polecane posty

Dzień dobry.Chciałabym w ogóle zapytać,czy ktoś wie,żeby organizowane były gdziekolwiek kursy pisania po tablicy?Wiadomo,że na czcionki ozdobne nie ma czasu ani miejsca,natomiast zależy mi na czytelności i równości tekstu. Jeżeli nie ma żadnych tego typu kursów,to czy jest tu może ktoś doświadczony w pisaniu kredą na tyle,żeby mógł udzielić kilku praktycznych wskazówek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lucyna Ty na poważnie?? :w00t:
Po pierwsze skoro pytasz to z racji moich doświadczeń udzielę Ci kilku praktycznych rad:

- nie ubieraj się w ciemne ciuchy, bo będziesz po krótkiej chwili wyglądać jak młynarz (oni chodzą w białych uniformach)

- tablica powinna wisieć na takim poziomie, żeby głowa piszącego wypadała przynajmniej na 1/3 wysokości od dołu mierzonej (tablicy). Może być 1/2. Jak jest wyżej to konieczny jest podest. Dawniej w szkołach takie były.

- pisząc, staramy się trzymać głowę jak najdalej, żeby objąć wzrokiem jak największy obszar tablicy.

- cała zabawa polega na tym, że ludzie piszą krzywo i wyrazy za zwyczaj lecą "do nieba" - to taka tendencja spowodowana brakiem punktu odniesienia. Dlatego w klasach I -III były i pewnie są tablice liniowane. 

- a reszta to kaligrafia, ale tego nie da się przekazać dobrą radą i modlitwą. Tu trzeba ćwiczyć, ćwiczyć i ćwiczyć. 

- a tak w ogóle to pierwszy raz słyszę, żeby ktoś pytał o takie rzeczy :) Raczej zwykłe tablice zastępowane są przez te przystosowane do pisania pisakami...
Pozdrawiam,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franek

Poważnie.Jak czasami zerknę na to,co zanotowałam na tablicy,to aż się chce wstać i czym prędzej to zmazać,żeby dłużej nie było publiczne.Tymczasem jestem w szoku,kiedy wchodzę do klasy po jakiejś mojej koleżance i aż się chce poświęcić część lekcji na podziwianie tego pisma.Stąd pytanie, czy może są gdzieś organizowane jakieś kursy,bo to wręcz niesłychane,żeby samemu z siebie tak się nauczyć.A skoro już trafiłam na takie forum,to czemu i nie zapytać,pytanie nigdy nie jest głupie,trzeba tylko je zadać właściwej osobie.A to miejsce jest chyba najwłaściwsze.Dzięki za rady.:)
PS.Jak mam zajęcia w klasach z białymi,co trzeba pisaków,to całkiem nic na nich nie piszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...