Skocz do zawartości

Kilka słów na dzień dobry


Gość

Polecane posty

Cześć, weszłam tu do Was przypadkiem, może trochę instynktownie - bo moje pióro zaczęło nieco skrzypieć i może tu znajdę poradę.
Piórami piszę od zawsze, to takie rodzinne tradycje. Mieszkam na wyspie i codziennie dopływam do lądu promem. Po tym wstępie już wiadomo skąd jestem. Aha moje skrzypiące pióro to Noodler's. Trzeba go naoliwić, bo trochę leżakowało i teraz skrzypi przy napełnianiu.  Coś w środku. Mam nadzieję, że znajdę tu jakąś poradę, jak się za to zabrać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, linuxp napisał:

Witaj!

Pierwsze pytanie to: Nie rozważałaś zakupu nowego, nie trzeszczącego pióra? :P 

Noodler's Ahab?

Cześć, mam Standarda, nie jest stary ale leżał trochę na słoneczku i się skleił. Wiem, że trzeba to przesmarować, ale to nie takie hop siup. Boję się zepsuć. A skrzypi nawet jak zatankuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba będzie jednak trzeba rozebrać...

Jeśli się zdecydujesz na to rozwiązanie, to polecam filmy na youtube- nawet jeśli nie to konkretnie pióro, to kilka o podobnym mechanizmie, a potem ostrożnie rozbierać i pamiętac dokładnie kolejnośc, aby złożyć dokładnie tak samo... Wiem, brzmi i wygląda na proces bez problemowy, wiem też, że w praktyce jest nie aż tak pięknie, ale... nie popełnisz mojego błędu, gdy uczyłem się takich rzeczy pod ręką miałem całkiem ładną osmie(vintage)... na szczęście zakończył się dobrze, a pióro do dziś pisze... :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...