Skocz do zawartości

Pióro na naboje Heiko Junior i Heiko Sprint


Polecane posty

Witam, pamięta ktoś takie pióra z NRD? Ostatnio udało mi się kupić wszystkie modele piór Hero jakimi pisałem w dzieciństwie a teraz chcialbym jeszcze te dwa i mialbym wszystkie.

Gdyby ktoś miał to odkupię. Model Junior w kolorze niebieskim, model Sprint pomaranczowy albo czerwony, bo dokładnie takie miałem. Model Junior to ten z sześciokątną zakrętką, na zdjeciu w kolorze morskim.

images.jpg

$_72.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:sacro:Och mistrzu! Nawet sobie nie wyobrażasz, jak czekałem na taki wpis, jak twój!

To dłuższa historia, ale postaram się ją streścić w paru zdaniach...

Otóż będąc 6 - 7 latkiem, czyli jakieś 38 - 39 lat temu, idąc do szkoły, dostałem od mojego starszego kuzyna pióro na naboje. To było dla mnie niesamowite przeżycie i bardzo polubiłem pisanie piórem. Niestety brałem go do szkoły (wbrew zakazom nauczycielki) i ktoś mi go ukradł... Jakiś czas temu zacząłem go szukać. Niestety pamiętałem tylko jego wygląd, a nazwa kompletnie wyleciała mi z głowy. Przekopałem internet, polskie i zagraniczne strony, wzdłuż i w szerz. Napisałem (tu na forum) kilka razy i nic. Null. Nothing... Dopiero jeden z Kolegów zasugerował mi, że to mogło być włoskie pióro o nazwie Walker. Był nawet tak miły, że ofiarował mi jedno i to dokładnie w takim kolorze, jaki miałem, czyli niebieskie. Byłem przeszczęśliwy, ale coś mi jednak nie pasowało. Jakieś detale, no i wygląd skuwki. Poza tym, te pióra występowały u nas tylko w jednym wzorze, a pamiętam, że mój kuzyn też sobie je sprawił, ale nie takie jak moje, tylko czerwone i właśnie z taką prążkowaną skuwką. Nazwa też mi nie pasowała, ale cóż... Minęło prawie 40 lat, mogłem zapomnieć...

I nagle twój wpis wszystko mi przypomniał! I wygląd i nazwę i kraj pochodzenia! Bo byłem prawie pewien, że to nie było włoskie, tylko wschodnioniemieckie!

Nadal jestem wdzięczny Topazowi za prezent (liczy się przede wszystkim intencja i fakt, że cieszyłem się wtedy jak dziecko), Oczywiście Walker ma u mnie dożywotnie miejsce w piórniku, ale to Heiko z NRD jest tym piórem, które miałem idąc do szkoły i muszę go zdobyć, choćby nie wiem co.

Dziękuję Wam obydwóm. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...