Skocz do zawartości

Naprawa złamanej obudowy


Blackfire74

Polecane posty

Na Ali sa dlugopisy Herb i maja beznadziejny odcień i nie wiem czy gwint bedzie pasowal. Poza tym sa z innego tworzywa. 

Z drugiej strony to propozycja jak "kup se na allegro Zenita jak ci sie złamał Waterman". Hehe, dobre.

Na Ali nie ma dlugopisow tego typu tylko piora. Jedno kupilem, jakość żenująca 

Edytowano przez Blackfire74
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałeś się o naprawę, jak chcesz to naprawiać bez tej odłamanej części. Wiem najprościej jest wymienić dół i po problemie, to żadna naprawa. Jak byś miał tą odłamaną część to bym to "naprawił" w sensie trwale połączył. To rozumiem pod pojęciem "naprawa" :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, "dosztukowanie" tak małego fragmentu na który dodatkowo oddziałują spore siły jest praktycznie niewykonalne a jeszcze dobrać odpowiedni kolor to już 'abstrakcja". Oczywiście piszę ogólnikowo uwzględniając realny nakład pracy, kosztów do przedmiotu który chcemy odratować. Po prostu to przewyższa całą wartość a co do odbudowy jest wykonalne ale całkowicie nieopłacalne. Robię takie rzeczy ale ma to uzasadnienie przy przedmiocie o znacznej wartości, stare pióra, stary sprzęt elektroniczny w którym potrzaskała się obudowa itp. Jak zapewne kojarzysz, pisałem o trudności w kupnie,zdobyciu długopisów Hero a w szczególności model 329 i to jeszcze  w konkretnym, zielonym kolorze. Tego po prostu nie ma, pozostało Ci tylko polować na aukcjach, przeglądać ogłoszenia. To tylko i aż długopis, jedna większość nie zwraca uwagi na długopis Hero, druga większość nawet nie wie że były długopisy. Ja ktoś ma to wraki potrzaskane, poharatane, lub kolory inne jak Ty chcesz. Poluj na Hero 330 ten model pojawia się częściej, po prostu jest możliwy do "upolowania". 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Blackfire74 napisał:

Z drugiej strony to propozycja jak "kup se na allegro Zenita jak ci sie złamał Waterman". Hehe, dobre.

Nie porównuj w ten sposób, bo to całkiem inne półki, w przeciwieństwie do Hero, którego tanie długopisy IMHO są gorsze od Zenitha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
Dnia 15.04.2018 o 13:56, Blackfire74 napisał:

Witam, chciałbym naprawić ułamaną końcówkę długopisu Hero 329. Kto by sie tego podjął? 

20180415_134803~01~01.jpg

Dalej masz ten problem? Mam taki sam element tylko cały 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...