Skocz do zawartości

Pióro TWSBI Precision


Polecane posty

TWSBI zapowiedziało wprowadzenie 18 kwietnia do oferty nowego pióra. Nowego, chociaż zapowiadanego już jakiś czas temu - TWSBI Precision:

29426101_1878627252179380_13372976559858

Aluminium, tłokowy system napełniania i stalówki takie jak w Diamond 580 (EF, F, M, B, 1.1 mm). 

I jak?

Do przeczytania,
Marcin

Edytowano przez Pioromaniak.pl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenie - Frankenstein :-)

Sekcja okrągła (!) w jednej barwie, potem przeźroczyste (!) okienko, potem nieprzeźroczysty (!) gwint, sześciokątny (!) korpus (chyba) w innej (!) barwie i innej (!) niż sekcja fakturze, zamieniający się w okrągły (!) stalowy (!) tłok z czarnymi (!) gumkami (?), a na skuwce czerwone (!) logo i klips pod kątem (!). No nie wiem, to jest konkurs "znajdź 10 niepasujących rzeczy na obrazku"? :-)

Wydaje mi się jednak iż jest to początek końca ery "klasycznych" cygarowatych piór. Mamy XXI wiek, teraz w modzie jest odejście od standardów, stawianie na nowoczesność, szokowanie, atencja, pogoń technologiczna, szerowanie i lajkowanie, przekraczanie barier - i to pióro wydaje się mieć to wszystko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zmechu Dobrze widocznie im się sprzedawały pozostałe produkty pod linią Precision, więc dołączyło pióro do zestawu. Nie dopisywałbym tu TWSBI jakiś szczególnych chęci łamania kanonu. Render jest strasznie pokraczny, ale trzeba oddać TWSBI fakt, że jako jedyne nie robi typowego copycat.

Z tą klasyką to różnie, pióro to nie książka i też kiedyś uważałem za klasykę dizajn z najlepszych lat Parkera. Do dziś wygląd Parkerów dla wielu jest tym "klasycznym". Później zaczęły się konstrukcje z większa ilością kątów, chwilę później pojawiły się na szerszą skalę demonstratory. Kiedyś ich nie lubiłem, bo jak to - taki niby długopis - a dzisiaj widzę w nich więcej uroku niż w tych klasycznych opakowaniach - i to mimo tego, że potrafią się starzeć wizualnie 2 razy szybciej. Lamy, chcąc nie chcąc, na sprzedaż też nie narzeka.

Ciekawy jestem czy i ile wprowadzą kolorów tego modelu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, zmechu napisał:

Sekcja okrągła (!) w jednej barwie, potem przeźroczyste (!) okienko, potem nieprzeźroczysty (!) gwint, sześciokątny (!) korpus (chyba) w innej (!) barwie i innej (!) niż sekcja fakturze, zamieniający się w okrągły (!) stalowy (!) tłok z czarnymi (!) gumkami (?), a na skuwce czerwone (!) logo i klips pod kątem (!). No nie wiem, to jest konkurs "znajdź 10 niepasujących rzeczy na obrazku"? :-)

Hahha dobre podsumowanie. Pióro rzeczywiście wygląda, jakby było złożone z kilku modeli. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, odi napisał:

@zmechu Dobrze widocznie im się sprzedawały pozostałe produkty pod linią Precision, więc dołączyło pióro do zestawu. Nie dopisywałbym tu TWSBI jakiś szczególnych chęci łamania kanonu. Render jest strasznie pokraczny, ale trzeba oddać TWSBI fakt, że jako jedyne nie robi typowego copycat.

Z tą klasyką to różnie, pióro to nie książka i też kiedyś uważałem za klasykę dizajn z najlepszych lat Parkera. Do dziś wygląd Parkerów dla wielu jest tym "klasycznym". Później zaczęły się konstrukcje z większa ilością kątów, chwilę później pojawiły się na szerszą skalę demonstratory. Kiedyś ich nie lubiłem, bo jak to - taki niby długopis - a dzisiaj widzę w nich więcej uroku niż w tych klasycznych opakowaniach - i to mimo tego, że potrafią się starzeć wizualnie 2 razy szybciej. Lamy, chcąc nie chcąc, na sprzedaż też nie narzeka.

Ciekawy jestem czy i ile wprowadzą kolorów tego modelu :)

Lamy jest tu doskonałym przykładem. Jak widać pomysł "zróbmy dobre pióro - ale aż takie brzydkie, żeby było pomiędzy "plastikowy mazak" a "wtf?!", a ludzie to kupią" sprawdza się w praktyce ;-)

Zapewne już niedługo reklamy piór "elegancki starszy pan wysiada z Forda T, podpisuje umowę MB149 i kładzie pióro obok szklanki whisky" znikną, a pojawią się "energiczny dyrektor marketingu po studiach prawniczych i zajęciach crossfitu, wysiadł z turkusowej Multipli i TWSBI Precision zatwierdził rozbudowę parku rozrywki dla afrykańskich dzieci"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zmechu Co do kształtu, to się zgodzę. Moje skojarzenia oscylują w koło a. strzykawki- bo one się tak zwężają jak jest założona igła w tej osłonce(no dobra... bardziej, ale wiecie.) b. do śrubokrętu- duża część ma właśnie kanciastą rączkę i okrągłą koncówkę... takie luźne skojarzenia ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Na pierwszy rzut oka mi się nie spodobało, ale...

 

...ale! To chyba jedno z tych piór, które musiałabym ujrzeć na żywo i trochę pomacać. Czasem lubię takie pokraczne akcesoria, z każdą chwilą znajduję w nich coś, co mnie jednak urzeka. Może to kwestia studiów ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
Dnia 20.03.2018 o 22:37, zmechu napisał:

Pierwsze wrażenie - Frankenstein 🙂

Sekcja okrągła (!) w jednej barwie, potem przeźroczyste (!) okienko, potem nieprzeźroczysty (!) gwint, sześciokątny (!) korpus (chyba) w innej (!) barwie i innej (!) niż sekcja fakturze, zamieniający się w okrągły (!) stalowy (!) tłok z czarnymi (!) gumkami (?), a na skuwce czerwone (!) logo i klips pod kątem (!). No nie wiem, to jest konkurs "znajdź 10 niepasujących rzeczy na obrazku"? 🙂

Wydaje mi się jednak iż jest to początek końca ery "klasycznych" cygarowatych piór. Mamy XXI wiek, teraz w modzie jest odejście od standardów, stawianie na nowoczesność, szokowanie, atencja, pogoń technologiczna, szerowanie i lajkowanie, przekraczanie barier - i to pióro wydaje się mieć to wszystko.

Heh, to trochę jak z anegdotą nt. żony popularnego niegdyś polityka: "Zna 12 języków obcych, tylko niech mi do cholery powie, dlaczego wypowiadając choćby zdanie musi ich używać wszystkich naraz" ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...