Skocz do zawartości

Duke 209


Pawel.

Polecane posty

7 minut temu, promiko napisał:

U mnie podobnie, pióro po odświeżeniu trafiło z powrotem do żony i też zachwala, pióro ma fajne proporcję(jak dla kobiety)a jak jeszcze pisze fajnie nic więcej nie potrzeba :)  

Moje dłonie nie należą do najmniejszych, a też mi Duke przypadł do gustu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest takie wykończenie chromowane nie "goła" wypolerowana stal. Tu kolejne, potencjalne odstępstwo od reguły na jednym egzemplarzu może się ta chromowana powłoka wycierać a na innym nie. Przykład innego pióra, Baoer 388, kiedyś był temat jak bardzo wycierają się złocenia. U mnie za żadne skarby nie mogę zetrzeć choćbym chciał a u kogoś praktycznie same schodzą. Takie przypadki, porównania można mnożyć w nieskończoność. ;)

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mniej więcej o to, że to nie są błędy jednorazowe w produkcji, ktoś np. źle zeszlifował stalówkę, bo miał gorszy dzień.

To po prostu są rażące błędy produkcyjne. Prócz tego rysowania korpusu, mam jeszcze takie losowe wypustki na nim. Coś jak źle położona farba. Może tak jest...

Stalówka mi schnie po dniu leżenia zamkniętego pióra. Nalałem tam WM Serenity Blue. Nalewając Diamine, jakieś drobinki, permanentny - okej. Natomiast no nie znam mnie agresywnego atramentu niż WM Serenity Blue...

,,Złocenia" na stalówce macie bardzo prosto - według linii?

Mam wrażenie, że mam inne pióro...

 

Miłego dnia oczywiście :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZiemniaczekDzień dobry, witam. Ja nie pomogę w tej kwestii, żona ma zestaw(dostała jako prezent) i nazywa to się tak: Duke 209 FR Silver Parts, na początku pisałem że to pióro i długopis, "machnąłem" się miało być pióro kulkowe ;) Pióro i pióro kulkowe jest w wersji Black Laque CT, czarny połyskliwy lakier korpusów, stalówka klasyczna, stalowa bez złoceń, skuwki - polerowana stal, sekcja chrom. Zestaw pakowany w ozdobne pudełko, czarne, na zewnątrz coś ala skóra, w środku wyściełane zielonym zamszem. W zestawie szklany konwerter Duke, rzeczywiście szklany. Nie był nigdy używany, żona preferuję naboje i tak było używane to pióro od ponad roku jak je dostała, przeleżało X czasu z resztką atramentu w naboju, po zwilżeniu stalówki bo była zaschnięta, pióro normalnie wystartowało na tej resztce atramentu. Trochę odświerzyłem ten zestaw, pióro piszę bez żadnych problemów, dodam jeszcze że żona nie należy do "pióromaniaków" pisze głównie długopisami jak to nauczycielka, nie ma wyrobionych nawyków jakie towarzyszą przy pisaniu piórem, zapomina zakładać skuwkę gdy pióro odkłada na dłużej, te nie sprawia problemów, startuję bez problemu, niekiedy w zależności od naboju troszkę jej przyschnie jak tak zostawi, startuję z opóźnieniem. Także trafił Ci się "potwór" a nie Duke ^_^ Miłego dnia :)

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się wymądrzałem gdzieś, więc powtórzę się - kupowanie chińczyka w kwocie poniżej $10 to duże ryzyko braku powtarzalności. Ostatnio zamówiłem 2 szt. WS 3008 i jedna sztuka sunie jak rasowe pióro, druga natomiast już nie ma tak dobrzej zeszlifowanej stalówki i dla mnie kwalifikuje się pod "meszowanie". Taki urok i trudno mieć większe pretensje, za coś sobie ci rasowi żądają te sakwy monet. 

Edytowano przez odi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

   Duke - Książę, i rzeczywiście taki jest, a może kolejny raz udało mi się dostać dobre pióro z Chin? Wszystko bardzo dobre, na szczególną pochwałę zasługuje stalówka, taka lekko sprężysta na tyle, że pod naciskiem podaje więcej atramentu i kreska jest, gdy tego sobie życzymy, wyraźnie grubsza, np. wyróżniony tekst. Kiedyś takie możliwości były w standardzie, teraz mało która stalówka to potrafi.   Minusy?  Kto szuka ten znajdzie, ja mogę się przyczepić do klipsa, za mało sprężysty, piszę to na serio bo lubię wpinać pióro w kieszeń, a Książę nie chce się łatwo ugiąć;).

    A tak ogólnie co mogę powiedzieć o słabej jakości piór chińskich to, to, że kiepsko wykonane są te rzeczywiście chińskie: porcelanowe i pseudo-porcelanowe, smoki, węże i inna egzotyka z dalekiego wschodu. Ale trzeba je traktować tak samo jak ciupagę z Zakopanego:D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...