Skocz do zawartości

Atrament Forumowy 2018 - kolor i cechy - drugie głosowanie


ArielN

Atrament Forumowy 2018 - kolor i cechy   

60 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Wybierz Atrament Forumowy 2018 - dogrywka

    • Fioletowy mega nasycony
    • Ciemna zieleń/oliwka.
    • Szafirowy niebieski. Atrament błyszczącymi platynowymi drobinkami, zauważalne cieniowanie.
    • Kolor lasu. Wysokie nasycenie, atrament z drobinkami, cieniujący, zmieniający kolor z brązowego na zielony i odwrotnie (mieniący się pod światło, trochę jak tęcza, tylko kolory lasu - brąz, czerń, zieleń mchu, żółć promienistego słońca). Zupełnie inna butelka - wiem marzenie, ale może...

Ankieta jest zamknięta na nowe głosy


Polecane posty

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

No jasne! Ja może jeszcze tylko dodam, że głosowałem na niebieski, ponieważ jest to kolor forumowy. Nie ważne jaki odcień niebieskiego byśmy wybrali. A tych, w ofercie KWZ Ink jest tak dużo, że nie byłoby problemu z dopasowaniem takiego, który by się wszystkim podobał.

Po drugie, nie uważam że robienie na siłę specjalnego limitowanego koloru dla parunastu osób ma jakikolwiek sens. Opakowanie i specjalna (limitowana) etykietka w zupełności by wystarczyły. Zresztą wiele firm tak właśnie robi limitowane serie swoich produktów. W naszym przypadku miałoby to dodatkową zaletę. Otóż możnaby było takim atramentem spokojnie pisać, bez obawy, że jak się skończy to skończy się na amen. Zawsze będzie go można uzupełnić, albo wręcz pisać tym nie limitowanym, a buteleczkę z "forumowym" pozstawić na półce nietkniętą.

No, ale co ja tam mogę wiedzieć o limitowanych seriach...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcemy inny, nowy, unikalny kolor, to poszukajmy luki w kolorach w ofercie KWZ, zaproponujmy nowy kolor (ładny, przy tym nie wymagający aż tak dużo pracy) i zapytajmy, czy mogliby dla nas taki zrobić, tym samym wprowadzając go do swojej stałej oferty. My jesteśmy bardzo uradowani z powodu nowego koloru, oni mają czysty zysk. Ponadto kończąc flaszkę limitowaną, możemy dokupić nową, bo przecież jest na rynku.

Pozostaje tylko pytanie, gdzie jest luka?

 

Jeśli ktoś coś takiego już proponował, to bardzo przepraszam. W takim razie głosuję za tym pomysłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logo PWF czy jakąś ładną grafikę?

Jak ładna grafika, to proście grafików lub RedMonster/Kingę Spiczko :)

Jestem za!

 

A kolorki? Hmm...

Jedynie mieszanki.

W Brązach nic nie widzę (jako jasny, ciepły Cappuccino, potem od #1 do #4, jako podchodzący pod czerń Ciemnobrązowy).

Niebieski? Też raczej nie. Przepiękny Błękit #4 i #5, Turkus Galusowy i do tego 3 Inki z inną nazwą.

Ja proponowałbym coś z tych dziwnych kolorów. Coś na wzór Sailora Rikyu-Cha. Co prawda ciemnym, brudnym zielonym jest Zielony Galusowy #4, ale warto nad tym przysiąść.

 

Ktoś, coś, pomysły, marzenia kolorowe (tylko ucywilizowane)?

 

 

W ogóle może to zabrzmi strasznie fanatycko, szczególnie z punktu moich postów o tym atramencie, ale przecież właśnie Sailor Rikyu-Cha zmienia kolory z zielonego na brązowy i odwrotnie, połyskuje, cieniuje jak opętany. Według opisu warunki całkowicie spełnia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam nad opcją Platinum mix free :) Producent przygotował kartę gotowych kolorów, które mogą powstać w wyniku zmieszania atramentów podstawowych. Można wybrać z wzornika, ewentualnie poeksperymentować, dodając coś jeszcze.

60ml atramentu kosztuje w Abernatopen 56zł, ale na potrzeby forum można kupić mniejsze opakowania wtórne. Jeśli jest ktoś, kto faktycznie może zaprojektować grafikę, to z etykietami też problemu nie będzie :) 

Platinum to dobra marka, a przyznam szczerze, że atrament chciałabym zużyć, a nie postawić na półce.

Biorąc pod uwagę realne zainteresowanie akcją, o prawdziwą limitkę (wyjątkowy kolor + opakowanie) może być trudno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że tym razem to już na pewno nic z tego nie wyjdzie. Moge się nawet założyć o 2 złote. Czemu? Ano, zobaczcie ile osób się wypowiedziało (od kiedy Nicpoń sprowadził Was na ziemię). I każda jedna zaproponowała zupełnie inne rozwiązanie. Ani jednego głosu popychającego sprawę do przodu. Nikt nie poparł czyjegoś pomysłu (no bo jakże to?) i nikt nie powiedział - O, to jest dobra myśl! Może zróbmy tak? Kto jest za? - Każdy udaje, że nie słyszał żadnej innej propozycji, tylko spokojnie podaje swoją. Wypowie się jeszcze więcej użytkowników i też każdy będzie miał inny pomysł. Wymienicie się pomysłami i na tym się skończy. Będziemy mieli worek idei, ale nie będzie forumowego atramentu...

To ja zaproponuję najlepsze w tej sytuacji rozwiązanie. Niech każdy sobie zrobi sam, według swojego uznania, swój atrament forumowy. Zmajstruje pudełko i zaprojektuje, oraz namaluje etykietkę. Jeden egzemplarz. I wtedy wszyscy będą zadowoleni. Choć... Nie sądzę, żeby ktoś wziął moją propozycję pod uwagę... :roflmho:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się opcja z  Platinum Mix Free, ale nie lubię brązów, więc zakup zależny by był od wyniku zmiksowania.

Może najlepiej będzie, biorąc pod uwagę pesymizm Kleksa w tym temacie, porozlewać bez mieszania kilka kolorów mix free w małe flaszki i każdy sobie sam zmiksuje swój kolor ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kleks napisał:

Coś mi się wydaje, że tym razem to już na pewno nic z tego nie wyjdzie. Moge się nawet założyć o 2 złote. Czemu? Ano, zobaczcie ile osób się wypowiedziało (od kiedy Nicpoń sprowadził Was na ziemię). I każda jedna zaproponowała zupełnie inne rozwiązanie. Ani jednego głosu popychającego sprawę do przodu. Nikt nie poparł czyjegoś pomysłu (no bo jakże to?) i nikt nie powiedział - O, to jest dobra myśl! Może zróbmy tak? Kto jest za? - Każdy udaje, że nie słyszał żadnej innej propozycji, tylko spokojnie podaje swoją. Wypowie się jeszcze więcej użytkowników i też każdy będzie miał inny pomysł. Wymienicie się pomysłami i na tym się skończy. Będziemy mieli worek idei, ale nie będzie forumowego atramentu...

To ja zaproponuję najlepsze w tej sytuacji rozwiązanie. Niech każdy sobie zrobi sam, według swojego uznania, swój atrament forumowy. Zmajstruje pudełko i zaprojektuje, oraz namaluje etykietkę. Jeden egzemplarz. I wtedy wszyscy będą zadowoleni. Choć... Nie sądzę, żeby ktoś wziął moją propozycję pod uwagę... :roflmho:

Bo każdy lubi określone kolory, przykładowo ja nie znoszę brązów i zbytnio zieleni więc nie wydałabym kasy na taki atrament, który będzie tylko stał na półce i kurz się będzie na nim zbierał. 

I też przeczuwam, że nic z tego nie będzie.

P.S. A Ty czyj pomysł poparłeś? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... O możliwość realizacji wybranego koloru, robiąc ukłon w stronę polskiej manufaktury, najpierw mieliśmy zapytać Agę i Konrada, a jeśli się nie uda, to kolejne firmy. Wyjaśnili, że wykonanie naszego projektu to nie jest bułka z masłem, szczególnie, gdy dodamy aspekty ekonomiczne.

1 godzinę temu, depeszka napisał:

I też przeczuwam, że nic z tego nie będzie.

Bez takich żartów, proszę B). Firma Agi i Konrada jest na takim etapie, że podejmowanie naszego zlecenia nie jest dobrym pomysłem dla jej rozwoju. Ale to nie znaczy, że nie stworzymy atramentu PWF. W razie czego zwrócimy się z propozycją o pomoc do producentów z zagranicy. W 2013 roku powstał PWF Blue Dream z Diamine :), mimo, że ilość była bardzo, bardzo mała - 100 butelek, które zniknęły w ciągu chwili.

Zanim jednak zaczniemy szukać dalej, to wyjaśnienia wymaga jeszcze jeden wątek z dyskusji. Po odpowiedzi Nicponia padła od niektórych użytkowników propozycja stworzenia mieszanki i opatrzenia jej indywidualną etykietą (projekt etykiety to nie kłopot). Pytanie, co na to @Nicpon i @Nicponka? KWZ, oceniacie taki pomysł jako możliwy do wprowadzenia w życie? Jeśli tak, to do dzieła: ustalimy kolor wspólnymi siłami; jeśli nie - szkoda, ale musimy biec dalej. Trzeba przeciez wyrobić się jeszcze w tym roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy

Żeby nie było wątpliwości - nasza decyzja dotyczyła jedynie tak sformułowanego zadania, jak wynikło to z głosowania, czyli Wasz pomysł na limitowany atrament.

Jeśli zaś bierzecie w ogóle pod uwagę jakiekolwiek inne rozwiązania - jesteśmy oczywiście otwarci.

Bez problemu możemy Wam zaoferować któryś z naszych atramentów regularnych opatrzony specjalną etykietą. Opcja atramentu analogicznego do PSP - czyli nowego, z limitowaną etykietą, a następnie wprowadzona do regularnej linii też jest możliwa, ale tu jedynym dostępnym kolorem byłby ołówkowy jasnoszary, którego faktycznie brakuje w naszej palecie i do którego się tak czy owak przymierzamy. Powstanie mieszanki o wybranym przez Was składzie z dowolnych dwóch naszych standardowych atramentów też jak najbardziej możliwe. We wszystkich tych przypadkach nie będzie żadnego minimum zamówienia - projekt będzie mógł być zrealizowany niezależnie od liczby chętnych. Pytanie tylko czy taki atrament forumowy wciąż będzie dla Was wciąż atrakcyjny.

pozdrawiamy

Agnieszka i Konrad

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, visvamitra napisał:

Ja tam na szary ołówkowy się piszę :)

Normalnie to niechętnie, ale w takim układzie może się skuszę. Nie mam nic w podobnym kolorze (no bo i po co? :) ) ale jako edycja specjalna z dedykowaną etykietą i uzupełnienie kolekcji? Kto wie?

32 minuty temu, Nicponka napisał:

ale tu jedynym dostępnym kolorem byłby ołówkowy jasnoszary, którego faktycznie brakuje w naszej palecie i do którego się tak czy owak przymierzamy

Zwykły czy galusowy ciemniejący?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro istnieje opcja zmieszania 2 kolorów i stworzenia nowego odcienia, jestem najbardziej za tą opcją :D Trzeba by tylko urządzić kolejne dyskusje i ankiety, tym razem wybierając 2 konkretne kolory KWZI do zmieszania i jakieś wstępne proporcje/spodziewany efekt. 

Edytowano przez Martixx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i żebyście mieli od razu pełen komplet informacji w odniesieniu do opcji alternatywnych, to jeszcze szczegóły odnośnie ewentualnych czasów realizacji:

opcja 1. regularny atrament, specjalna etykieta - realizacja w ciągu 2 tygodni od zatwierdzenia etykiety

opcja 2. nowy jasnoszary - najwcześniej miesiąc przed premierą, którą planujemy na DPW w listopadzie

opcja 3. mieszanka - w zależności od ilości ewentualnych zamówień i od aktualnego harmonogramu działań w momencie decyzji na skład  - możemy potrzebować nawet do miesiąca czasu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, i to mi się podoba!

Osobiście jestem za opcją albo zmieszania dwóch kolorów (choć tu znowu wybranie dwóch konkretnych, które odpowiadałyby wszystkim może być naprawdę ciężkie) lub za tym jasnoszarym :) 

 

Z ciekawości zapytam, czy jest szansa na zrobienie jasnoszarego z srebrnawym połyskiem? Chodzi mi o coś takiego jak czarny połysk na prawie czarnym Śnie o Warszawie. Efekt podobny do tego, gdy przyciśnie się mocniej ołówek do kartki. 

Rozmarzyłam się z tym szarym i chyba jednak skłaniam się ku tej opcji.

Pomyślcie, szary może dawać naprawdę ciekawe możliwości mieszania z innymi kolorami, więc nawet jeśli ktoś nie do końca jest przekonany do takich barw to może zrobić sobie własny kolor z atramentu forumowego. 

Plus szary to też trochę kolor forum :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Martixx napisał:

Skoro istnieje opcja zmieszania 2 kolorów i stworzenia nowego odcienia, jestem najbardziej za tą opcją :D Trzeba by tylko urządzić kolejne dyskusje i ankiety, tym razem wybierając 2 konkretne kolory KWZI do zmieszania i jakieś wstępne proporcje/spodziewany efekt. 

Ja też jestem za, do tego specjalna etykietka i miód malina :clap1:

.... jeżeli jednak stanie na szarym też z chęcią nabędę :)

Edytowano przez depeszka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×
×
  • Utwórz nowe...