Skocz do zawartości

Delike Alpha - drugie podejscie


Polecane posty

Odebrałem dzisiaj z poczty nową wersje Delike Alpha - wybrałem sobie kolor niebieski. Pióro przyszło w metalowym pudełku wyłożonym bardzo twardą czarną gąbką.

Delike01.jpg

Delike02.jpg

Pióro jest zrobione z aluminum i dużo lżejsze od wersji mosiężnej. Wygląda doskonale

Delike03.jpg

Kolor, materiał i ciężar to nie jedyne różnice w porównaniu ze starszą wersją. Ma również inny tłoczek.

Delike04.jpg

Ten srebrny u góry to tłoczek z Delike Alpha, ten złoty poniżej to Platinum. Tak, trudno w to uwierzyć ale Chińczycy do podróbki Kaweco włożyli podróbkę Platinum :)  Mają inne średnice otworu ale poza tym są identyczne. Podobnie jak całe pióro tłoczek w Delike Alpha jest wykony staranie i wygląda bardzo solidnie. 

Poniżej porównanie starej i nowej wersji

Delike05.jpg

Delike06.jpg

Zamówiłem sobie wersje ze stalówką "calligraphy" na stalówce pisze EF, stalówka różni się jednak od tej z mosiężnego pióra, jest zagięta do góry. Aluminiowa wersje jest dostępna w kilku kolorach i ze stalówkami EF, calligraphy i M. 

Zabrakło w tym opisie najważniejszego, próbki pisma :) Czekam teraz na Noodler's  Baystate Blue i myślę, że jest wymarzony do tego pióra, więc wstrzymam się z zalaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to wersja Calligraphy China Nib stalówka przeznaczona do pisania chińskich krzaczków, ogólnie do kaligrafii azjatyckiej :) Do liter łacińskich to się za bardzo nie nadaje

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie daję :D to spoko, ja też z ciekawości wziąłem pióro z taką stalówka ale była za bardzo wygięta nie dało się pisać tzn. na upartego wszystko się da ale wygody żadnej za to krzaczki wychodzą piękne :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja czekam na mosiężne Delike. Mam zamiar je doprowadzić do stanu "czystego" tzn. zdjąć powłokę lakierową i spolerować pastą polerską. Kiedyś tu zamieściłem link jak to ktoś zrobił. Zależy mi, żeby docelowo mosiądz ściemniał i pokrył się patyną. Jak tylko to zrobię zamieszczę serię zdjęć. To pióro w wersji mosiężnej jest dedykowane dla pióromaniaków :) Można je "przearanżować". A tak przy okazji TopikSH - ile dałeś za to niebieskie i gdzie kupiłeś? 

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, TopikSH napisał:

Tak na wszelki wypadek zamiast zalewać zamoczyłem w butelce atramentu:

Delike07.jpg

Z łacińskimi literami daje radę :D 

I tak przy okazji, ponieważ czekam na Delike z taką samą stalówką. Napisałbyś może coś więcej, jakie wrażenia z pisania EF? Bo obawiam się, że może trochę skrobać. Mam nadzieję, że nie jest to taka szpilka zaostrzona - jak w Preppy ;)
Pozdr.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Corsair napisał:

Bo obawiam się, że może trochę skrobać.

Może? Musi :)

Czekam na atrament do tego pióra, za mało nim pisałem żeby sobie wyrobić zdanie. Tak na oko jest trochę mniej drapiąca niż standardowa stalówka w Delike Alpha i nie jest to szpilka jak w Preppy :). Jestem fanem cienkich stalówkę więc moje wrażania mogą być mylące ale obiema wersjami pisze mi się dobrze. Nie drapią a jest wyczuwalny feedback. Myślę, że się nada nawet do szybkiego pisania ale trzeba zapisać co najmniej parę stron żeby się na ten temat wypowiadać. Z moich doświadczeń wynika, że takie stalówki potrzebują zapisania kilkunastu kartek żeby się "ułożyły". 

Co do ceny kosztowała mnie 15$ + 1$ na eBay, z tego co pamiętam jest ich tam ostatnio dużo w różnych kolorach, może da się znaleźć taniej.

Edytowano przez TopikSH
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.K. dzięki. Z tej próbki pisma, którą powyżej zamieściłeś wnioskuję, że to taka bardziej "europejska" EF-ka z ciągotkami w kierunku F-ki. I to by mi nawet odpowiadało. Moja mosiężna Delike Alfa Classic też "jedzie" z eBayem (HongKong) dałem za nią 9,29 GBP tydzień temu był korzystny nawet kurs ;) Teraz trochę drożej. Ale sprzedawca stanął od razu na wysokości zadania i na drugi dzień mi je wysłał. Przy okazji wystawił mi pozytywa :) Tymczasem kupiłem na Aliexpress Lamkę Safari i dzisiaj już mi nerwy puściły, bo kitajec od tygodnia nie raczył nawet nadać numeru przesyłce i cały czas "świeci" w przygotowaniu. Kliknąłem "cancel" i czekam na zwrot pieniędzy. Brak słów. Oczywiście przeglądałem jego feedback i 98 pozytywy, ale ostatnio gość zaczął coś kręcić z terminami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Corsair napisał:

Tymczasem kupiłem na Aliexpress Lamkę Safari

Nie chce krakać ale chińskie "Lamy Safari" to tragedia. Dużo lepsze niż podróby są kopie, nawet te za 2$, np. WING SUNG 6359 czy Yiren 359. Mogę też polecić QASO https://www.aliexpress.com/item/1pcs-lot-QASO-Fountain-Pen-Safari-Pens-10-Colors-Option-Black-Blue-Red-Caneta-Fountain-Pen/32741286366.html

Mam filetowy i przezroczyste QASO i są naprawdę fajne

OASO-2.jpg

Dark Lilac i Vista :D

Edytowano przez TopikSH
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie tanie to Quaso. Posiadasz może to pióro? (Upss. nie doczytałem Twojego postu :) Rzuć garść szczegółów na co zwrócić uwagę, jaką stalówkę polecisz? Itd...Mnie nie zależy na napisie LAMY, chodzi mi o sprytny przedmiot do pisania ;) Z mocnego tworzywa.

I jeszcze jedno - jest w komplecie konwerter?

Edytowano przez Gość
korekta
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa ze stalówką F, filetowe i przezroczyste. Obie to takie europejskie F i porządne tworzywo ale nie zaryzykowałbym stwierdzenia, że są równie trwałe jak Lamy. Świetnie piszą, ale wiadomo, że u chińczyków jest tu pewien element losowości. Moje gładko suną po papierze i można nimi zapisać wiele stron bez zmęczenia. Wzór jest oczywisty ale z oryginalnym Lamy nie można go pomylić, co dla mnie jest zaletą. Zwłaszcza wersja przezroczysta wygląda elegancko. 

QASO to taka chińszczyzna z ambicjami, to cudo jest intrygujące :) https://www.aliexpress.com/item/New-Invention-OASO-J52-Fashion-Simple-Fountain-Pen-for-Automatic-to-Absorption-Ink-0-38mm-Metal/32821899020.html to też wygląda ciekawie https://www.aliexpress.com/item/NEW-Promotion-OASO-C13-Transparent-0-38mm-Resin-Fountain-Pen-with-3-Bottle-Colours-Ink-Pens/32669506707.html 

Zdjęcia wyżej i poniżej są mojego pióra

OASO-3.jpg

Edytowano przez TopikSH
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Corsair napisał:

puściły, bo kitajec od tygodnia nie raczył nawet nadać numeru przesyłce i cały czas "świeci" w przygotowaniu

Teraz mi się przypomniało, od tygodnia Chińczycy świętują Nowy Rok. Pomiędzy 15-21.02 poczta tam nie działa, a co do firm to jakbyś u nas kazał pracować w Boże Narodzenie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, TopikSH napisał:

Teraz mi się przypomniało, od tygodnia Chińczycy świętują Nowy Rok. Pomiędzy 15-21.02 poczta tam nie działa, a co do firm to jakbyś u nas kazał pracować w Boże Narodzenie :D

Coś tam o tym wspominali, ale termin podawali wcześniejszy zakończenia :) Trudno zrezygnowałem, kasę muszą oddać. Zresztą skoro piszesz, że ich niby "Lamy" to nieporozumienie - to nie żałuję, że zrezygnowałem, bo dałem ok. 8$, A tu mi przysłałeś ciekawe oferty. Dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe piórko za małe pieniądze. A te naboje to jakiś standard własny i powtórzę pytanie kolego - czy w komplecie jest konwerter..?

Podoba mi się zwłaszcza przeźroczyste i fioletowe... Z opisu wynika, że stalówka jest do wyboru... jedna, czy tak?

A z takim ktoś ma doświadczenia?

https://www.aliexpress.com/item/Fashion-Yiren-359-Fountain-Pen-Series-medium-0-5mm-Nib-replace-ink-Transparent-Pen-student-Calligraphy/32792260990.html?spm=2114.10010108.1000014.1.2e4c698126p4G9&traffic_analysisId=recommend_3035_1_83054_iswinstore&scm=1007.13338.83054.0&pvid=ed726c1f-2f87-4752-8c2e-669764d3a5c1&tpp=1

 

Edytowano przez MarcinEck
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ze stalówkami F i EF, sam mam tylko wersje F. W komplecie jest konwerter, pasują naboje Lamy ale jeśli dobrze pamiętam to miałem z nimi jednak jakiś drobne problemy, używałem z chińskimi nabojami zakupionymi na tej aukcji ale głównie z konwerterem. Rzadko korzystam z naboi. 

Występuje na Ali raz jako QASO raz OASO np. https://www.aliexpress.com/item/Children-Student-Posture-Correction-Fountain-Pen-Ink-Set-Double-Nib-OASO-Candy-Color-Creative-Writing-Pens/32844856859.html 

24 minuty temu, MarcinEck napisał:

Podoba mi się zwłaszcza przeźroczyste i fioletowe

Mam właśnie te dwie, Dark Lilac i Vista :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...