Skocz do zawartości

Atrament forumowy 2018 - dyskusja i propozycje


ArielN

Polecane posty

Zgodnie z pomysłami, które pojawiły się w tym wątku, pora na atrament forumowy na 2018 rok. W tym temacie zgłaszamy swoje konkretne pomysły zgodnie z poniższym formatem:

Marka:
Kolor:

Inne szczegóły:

Poniżej na przykładzie:

Cytat

Przykład:

Marka: Diamine
Kolor: Niebieski

Inne szczegóły: wysokie nasycenie, atrament z dorbinkami, cieniujący

Cena rynkowa atramentu o podobnych właściwościach: 9 GBP + wysyłka za butelkę 50 ml

Na zgłaszanie propozycji jest czas do końcastycznia. Jeśli temat wyczerpie się wcześniej, zakończymy go wcześniej.

Na koniec przygotujemy ranking popularności i zgodnie z jego wynikami zaczniemy rozmowy z producentem/dystrybutorem, zaczynając od zwycięskiego pomysłu. Jeśli się uda – ok, jeśli nie, przejdziemy do następnego z listy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marka: KWZI

Kolor: do uznania producenta, typ Confederation Brown

Inne szczegóły:

Szczegół nr 1 - szansa by jakiś demokratycznie wybrany kolor do tego z demokratycznie wybranymi bajerami typu cieniowanie, przechodzenie koloru w kolor, połysk,  zapach i smak uzyskał ponad 50% zwolennikow jest praktycznie żadna. Prosty wniosek - większość i tak będzie nie do końca usatysfakcjonowana wyborem.

Szczegół nr 2 - gdy nie ma czegoś blisko to się szuka daleko. Gdy mamy w naszym gronie jednego z ciekawszych producentów atramentów w Europie albo i dalej to szukanie po świecie jest moim zdaniem nieporozumieniem. Jeśli chodzi o kolor uważam, że lepiej zdać się na sugestie kolegi Nicponia, raczej pod kątem technicznych możliwości stworzenia unikalnego atramentu o ciekawych właściwościach i znakomitych parametrach - taki Confederation Brown /chodzi mi o typ edycji a nie kolor/ dla naszego Forum.

Szczegół nr 3 - pozostaje mieć nadzieję, że kolega Nicpoń podejmie wyzwanie - bo właśnie w kategoriach wyzwania i gestu wobec forumowiczów należy rzecz traktować - w biznesową intratność przygotowania kilkudziesięciu kałamarzy wybajerzonego atramentu raczej nie wierzę.

Cena: to tylko pieniądze ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam akurat Confederation Brown, znaczy się próbkę i w TWSBI Mini jest dosyć suchy, nawet bardzo suchy. W szerokich stalówkach np. w Lamy może być lepiej i/lub po rozcieńczeniu H2O.

@Pola wypowie się lepiej na ten temat :)

 

Może sprawa jest taka sama jak przy Liquid World's (Nicpoń proponował wodę destylowaną, nie zagłębiam się dalej).

Może ma ktoś propozycję koloru zbliżonego do jakiegoś już wydanego etc? Można np. poprosić tylko o lepsze cieniowanie, inną barwę czy coś w ten deseń. Potencjalny użytkownik będzie bardziej zainteresowany, gdy będzie widział kolor :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marka: zdecydowanie KWZI

Kolor - pomysł z kolorem roku jest całkiem niezły :D Taki super nasycony fioletowy, pokroju Dark Lilac, to też byłoby coś! Ludzie by nam zazdrościli! :lol: Zielony, taki jak w logo też mógłby być fajny. Generalnie chciałabym żeby był mega nasycony - jak Liquid Words albo Chicago Blue (który strasznie mi się swoją drogą podoba, szkoda, że nie do dostania). I jestem przeciwko brązowemu :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ultra violet to fajny pomysł. albo ciemno liliowy w stylu Dark Lilac. 

Moim upragnionym kolorem jest jakaś "intensywna czerwień" coś okolicach KWZ Maroon i  Liquid Words, Diamine Oxblood itp. Najlepiej ciemny ale bez nadmiaru brązu. Taki ciemny burgundowy zmieszany z czerwienią strażacką. :)

Może warto poprosić KWZ o powiedzmy 3 propozycję do głosowania na forum? Jeśli byliby zainteresowani to warto głosować na jakąś realną do realizacji propozycję. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bezapelacyjnie KWZI. Jeśli Nicpoń się podejmie to jesteśmy w dobrych rękach

Pomysł z Ultra Violet jako kolorem roku jak dla mnie fajny, ale szczerze mówiąc w moim przypadku to sprawa mocno drugorzędna. Musiałby konkretny odcień naprawdę mi się nie spodobać, żebym nie wziął

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, TopikSH napisał:

Ultra violet to fajny pomysł. albo ciemno liliowy w stylu Dark Lilac. 

Moim upragnionym kolorem jest jakaś "intensywna czerwień" coś okolicach KWZ Maroon i  Liquid Words, Diamine Oxblood itp. Najlepiej ciemny ale bez nadmiaru brązu. Taki ciemny burgundowy zmieszany z czerwienią strażacką. :)

Może warto poprosić KWZ o powiedzmy 3 propozycję do głosowania na forum? Jeśli byliby zainteresowani to warto głosować na jakąś realną do realizacji propozycję. 

Niezły pomysł :)

Mnie się marzy jakaś karminowa czerwien albo jakaś ciemna lawenda.... cieniowanie mile widziane.

(sorki ale mój lapek ma jakieś problemy z literką n, nie uznaje ogonka:D)

Marka: KWZ

Cena: 39 + wysyłka

Edytowano przez depeszka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marka : KWZ Ink

Kolor: ciemny fiolet opcjonalnie bardzo ciemna zieleń

Inne szczegóły: duże nasycenie, galusowy-zwykły bądź lekki(jak złoto Azteków)

Także jestem zwolennikiem, aby to Nicpoń ostatecznie podał dajmy na to trzy kolory jakie mogą zaproponować, jako unikalne dla naszego forum, a my wybierzemy jeden-to w końcu specjalista :)

Edytowano przez -Mateusz-
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jeżeli mogę pomarzyć

Marka: KWZI lub Robert Oster lub Monteverde

Kolor: bardzo ciemny niebieski/granatowy, ale nie w typie blue-black

Szczegóły: kolor bardzo nasycony, bez cieniowania, tak, aby w szerokich stalówkach i flexach uzyskać całkowicie jednolity kolor bez względu na wariacje grubości linii, atrament raczej suchy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Ziemniaczek napisał:

Marka: KWZ 

Kolor: wiosenna zieleń z nutką żółci słonecznej. Opcjonalnie przebłyski pomarańczowego w środku

 

Nie wiem, jak to może wyglądać, ale brzmi świetnie. Wobec tego:

Marka: KWZI
Kolor: wiosenna zieleń

Inne szczegóły: cieniowanie, nuta żółci/pomarańczu

Cena: ok. 39zł

Edytowano przez zutka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, -Mateusz- napisał:

Marka : KWZ Ink

Kolor: ciemny fiolet opcjonalnie bardzo ciemna zieleń

Inne szczegóły: duże nasycenie, galusowy-zwykły bądź lekki(jak złoto Azteków)

Także jestem zwolennikiem, aby to Nicpoń ostatecznie podał dajmy na to trzy kolory jakie mogą zaproponować, jako unikalne dla naszego forum, a my wybierzemy jeden-to w końcu specjalista :)

zapomniałem o cenie, a więc około 50 zł(galusowy)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...