Jump to content

Wing Sung 9133


TopikSH
 Share

Recommended Posts

Trafił dzisiaj do mnie Wing Sung 9133, nie mam warunków żeby zrobić zdjęcia podsyłam link do YT 

Mam wersje ze stalówką F, mokra gładko ale z delikatnym feedbackiem sunie po papierze. Te pióro to jak dla mnie Jinhao 992 kiler. Minimalnie droższe ale lepiej zrobione. Na pierwszy rzut oka podobne ale szczegóły przemawiają na korzyść Wing Sung 9133. Odrobinę cięższy, korpus zakończony stalową zatyczką, stalówka trochę fajniejsza. Uszczelka i drobny gwint zachęcają do zmiany w eyedropper. Wing Sung potrafi doskonale robić klony Pilota i ten wyszedł im doskonale, mimo zupełnie innej stalówki niż w WS 698. Nie jestem fanem eyedropperów ale chyba się skuszę bo pióro wydaje się do tego stworzone. No może jak trochę protestuje wytrzymałość w warunkach bojowych :) 

Przykładowa aukcja https://www.ebay.com/itm/391940161309

Link to comment
Share on other sites

Mam za krótko żeby być sprawdzić wytrzymałość ale pióro jest cięższy i końcówka pękająca w Jinhao tu jest stalowa. Piszę podobnie, trochę bardziej mokra stalówka. Nie trzeba jak w Jinhao pilnować odpowiedniego kąta stalówki. Mam F zamówiłem właśnie EF. Jedyne co gorzej wygląda to tłoczek, jakiś taki brzydki. 

Edited by TopikSH
Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, szalasnikov napisał:

Aż musiałem sobie Pilotka MR kupić żeby odreagować.

Słusznie. Nie ma co w sobie tłamsić emocji związanych z oczekiwaniem :).

Topik, ciekawe jak nowy WingSung będzie Ci się sprawował za pewien czas. Ja do Jinhao 992 mam spore szczęście. Kupiłem tuzin w promocji i pomimo częstej eksploatacji posłuszeństwa odmówił tylko jeden (mało eksploatowany) egzemplarz. Pękła skuwka przy klipsie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dotarły do mnie pozostałe zamówione pióra. Białe i czarne ze stalówką EF, transparentne F. Po zalaniu białego stalówka F wydaje mi się fajniejsza.

Wing_Sung9133_01.jpg

Wing_Sung9133_02.jpg

Wing-_Sung-9133-02.jpg

Trudno uniknąć porównań z Jinhao 992, te pióra to klony. Perspektywa na zdjęciach oszukuje, w rzeczywistości Jinhao 992 jest o jakie s 2 mm większy. Na zdjęciu poniżej u góry Jinhao 992 na dole Wing Sung 9133. Jinhao ma brązową sekcje ponieważ to Frankenstein, poskładałem go z części z piór, które popękały w różnych miejscach :)

Wing_Sung9133_03.jpg

 Jak dla mnie Wing Sung 9133 wygrywa. Jest solidniejszy, części najczęściej pękające w Jinhao tutaj są metalowe. Dodatkowo gumowy o-ring w Wing Sung jakby lepiej uszczelniał korpus. To doskonały kandydat na eyedroper. No i biały półprzezroczysty spływak wygląda lepiej niż ten w Jinhao.

Wing_Sung9133_04.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...