Skocz do zawartości

Flex najtańszym sposobem.


Polecane posty

29 minut temu, ljasinskipl napisał:

X450 z "fabryczną" zebrą

Taniej niż sama stalówka u innych sprzedawców, a miałem już nie kupować taniochy...

Dodatkowo u tego samego sprzedawcy italic za grosze i jakiś piston filler za 1.68$, sądząc po znaczku na stalówce kolejny Wing Sung. Boje się przeglądać dalej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, TopikSH napisał:

Dodatkowo u tego samego sprzedawcy italic za grosze 

@Wąsaty wcześniej wrzucał linka do tych italiców, zacząłem przeglądać inne od sprzedawcy i znalazłem zebrę. I kilka innych ładnych, których szkoda do koszyka nie wrzucić, bo to tanie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja mam Ahaba. Dla mnie osobiście jest świetny, choć musiałem trochę popracować nad stalówką, żeby była bardziej miękka (spolerowałem ją  wierzchu paperem wodnym zaczynając od 1000 a kończąc na 5000 na sucho - oczywiście bardzo ostrożnie). Fabrycznie było nieźle teraz jest lepiej. Jednak mogę być nie miarodajny, ponieważ nigdy nie pisałem piórem vintage z flexem, które są podobno niesamowite w tej materii. Na dzień dzisiejszy moje Ahaby pozawlają na takie zróżnicowanie szerokości podczas pisania : 77bf70e1fb53771cmed.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym pióro zarówno do codziennego pisania jak i do nauki różnych stylów pisma. Nie wiem, który mi się spodoba jak zacznę nimi pisać. Przeczytałem tu na forum, że do nauki najlepsze jak najgrubsze, bo najłatwiej zauważyć popełniane błędy. Czyli co, brać 1.1 i 2.9? A może jeszcze jakieś lub inny zestaw? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.01.2018 o 13:20, ljasinskipl napisał:

Gdyby ktoś zamawiał chętnie "podlączyłabym' się do zamówienia na jedno takie :sacro:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.01.2018 o 17:53, Ice napisał:

Ja mam Ahaba. Dla mnie osobiście jest świetny, choć musiałem trochę popracować nad stalówką, żeby była bardziej miękka (spolerowałem ją  wierzchu paperem wodnym zaczynając od 1000 a kończąc na 5000 na sucho - oczywiście bardzo ostrożnie). Fabrycznie było nieźle teraz jest lepiej. Jednak mogę być nie miarodajny, ponieważ nigdy nie pisałem piórem vintage z flexem, które są podobno niesamowite w tej materii. Na dzień dzisiejszy moje Ahaby pozawlają na takie zróżnicowanie szerokości podczas pisania : 77bf70e1fb53771cmed.jpg

A ja czekam na dostępność Lapis Inferno :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2018 o 11:49, Arturo napisał:

A Ahab nadaje się do codziennego pisania?

 

 

Dnia 16.01.2018 o 12:23, ljasinskipl napisał:

Ahab się nadaje, ale on jest dość twardy w porównaniu ze stalówkami do maczanek.

Jak pisałem wcześniej nie mam porównania do flexów vintage i sposobu pisania nimi, ale w Ahabie podoba mi się właśnie jego uniwersalność. Dzięki temu, że jest dość twardy można go używać na codzień do zwykłego pisania, ale jest na tyle miękki, że również można nim swobodnie poćwiczyć kaligrafię w wolnej chwili - przynajmniej taki początkujący amator jak ja. Wg mnie bardzo przyjemnie da się prowadzić - ale jak pisałem powyżej, nie mam porównania. 

1 godzinę temu, depeszka napisał:

Jak się nie doczekam to wezmę Comanche Pearl:rolleyes:

Ładny, tylko na zdjęciach czasami jest więcej ciemnej czerwieni co wygląda świetnie, a czasami więcej jasnej co już nie do końca mi się podoba - podobnie jak w Pima Tortoise gdzie czasami jest dużo szarego zamiat bursztynowego coloru. 

Edytowano przez Ice
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...