Skocz do zawartości

Aurora Ipsilon Blue Lacca B13-C


Kalixt

Polecane posty

4 minuty temu, odi napisał:

Jak na Aurorę to skromne 120$, chyba. Coś ostatnio Aurora schodzi z postumentu na ziemię.

Aha, czyli na zachodzie nikt niczego nie musi wycinać :)

W końcu to nie ich wina, że my zarabiamy, jak zarabiamy. Średnio 10 godzin pracy, nie jest strasznie. Aczkolwiek ja bym musiał coś wyciąć :) Albo sobie albo sąsiadowi :)

Chociaż niekoniecznie nereczkę :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się mylić co do ceny, bo Aurora ma strasznie nieczytelną stronę i nazewnictwo swoich produktów. Ta kwota na warunki Aurory wydaje mi się za mała :)

Nie ma co lamentować na zarobki, grunt, aby pojawiały się dobre pióra w cenach dla szerszej publiczności. To problem producentów piór aby rozsądnie rozszerzać bazę swoich klientów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, odi napisał:

Mogę się mylić co do ceny, bo Aurora ma strasznie nieczytelną stronę i nazewnictwo swoich produktów. Ta kwota na warunki Aurory wydaje mi się za mała :)

Nie ma co lamentować na zarobki, grunt, aby pojawiały się dobre pióra w cenach dla szerszej publiczności. To problem producentów piór aby rozsądnie rozszerzać bazę swoich klientów.

No i widzisz? Kol.Krzysztof sprowadził Cię na ziemię :(

Możemy więc za lemurami z reklamy powiedzieć: "A my co? Tylko chińczyki i chińczyki..."

Chociaż nie ma co narzekać :) Są przecież całkiem, całkiem :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pióro nie jest pozłacane, posiada jedynie złotą 14K stalówkę (rodowaną). Po prostu takie pióro, wykonane przez jednego z najbardziej dziś prestiżowych i niestety również najdroższych producentów piór, do tego wykonane w całości ręcznie we Włoszech, nie może kosztować w okolicach 400 zł, bo to jest niemożliwe...;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kalixt napisał:

nie może kosztować w okolicach 400 zł, bo to jest niemożliwe...;)

 

ipsilon w holandii traktowany jest jako low-cost i kosztuje 80-90euro ale blue lacca nie widzialem

niezle ceny aurory mozna znalezc w penshop nijmegen, trzeba troche cierpliwosci

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wbiles mi cwieka wiec wczoraj duzo porozmawialem z milym wlascicielem penshop o piorach aurora

oferuje aurora ipsilon wlasciwie tylko z pozlacanami stalowkami, za 80euro

dolozenie zlotej stalowki podbija cene 2x a na tego typu piora nie ma chetnych, tu sie kupuje bardziej prestizowe talentum

btw bardzo ciekawa postac, znana w nl, prowadzi naprawe pior i ma b.duzo wiedzy na ten temat

pozdr vulpen

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, nie do odróżnienia. Zwłaszcza w oczy rzuca się ta przecudnej urody stalówka, też pewnie ręcznie wykonana we Włoszech z 14K rodowanego złota. Nie mówiąc o tym plastikowym korpusie, istny majstersztyk. No i wybór stalówek jak w Ipsilonie, też pewnie podobny (F,EF,M,B,SP)...

Na Aliexpress są też MB za 15 dolców z wysyłką, to dopiero szaleństwo, tyle przepłacić za oryginał...świat oszalał, daję słowo...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, vulpen napisał:

wbiles mi cwieka wiec wczoraj duzo porozmawialem z milym wlascicielem penshop o piorach aurora

feruje aurora ipsilon wlasciwie tylko z pozlacanami stalowkami, za 80euro

dolozenie zlotej stalowki podbija cene 2x a na tego typu piora nie ma chetnych, tu sie kupuje bardziej prestizowe talentum

btw bardzo ciekawa postac, znana w nl, prowadzi naprawe pior i ma b.duzo wiedzy na ten temat

pozdr vulpen

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

Wspaniały film :) Podoba mi się ten pan, że nie wygłupiał się z ubieraniem rękawiczek do prezentacji MB. Pewnie mówił o ciekawych rzeczach, tylko... nie wiem jak inni, ale ja po holendersku ni w ząb...

Mógłbyś tak w skrócie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza czesc filmu to opowiadanie jak naprawia sie piora tzn dobor materialow z pior uzywanych i dorabianie czesci jak juz nie ma nic

najwazniejsze to nic nie wyrzucac, kazda czesc ma znaczenie

druga czesc to tlumaczenie dlaczego piora sa tanie - zwykle i drogie - prestizowe

pokazuje drogi material i detale w recznej robocie nad piorem

facet jest odjechanym na maxa pasjonatem

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...