Skocz do zawartości

Waterman Preface Blue


vit

Polecane posty

Pióro obecnie w miarę rzadko występujące na półkach sklepowych. Wycofane ze sprzedaży kilka lat temu. Nie mnie dyskutować ze specami od marketingu od żyletek, ale pióro jest malutkie, śliczne (choć złote) i nawet zgrabne.

Dla kogoś kto lubi duże, masywne i ciężkie pióra może wydawać się drobne lub zbyt małe.

Pre-face (przedmordzie) powinno się raczej nazywać pre-hemisphere.

Wydaje mi się, że hemi jest powiększonym i wydłużonym następcą preface'a.

Na kapslu zamiast znaczka watermanowskiego jest sześciokąt foremny w czarnym kolorze.

W środku tłoczek lub jak kto woli konwerter.

Stalówka złota 18k750, bardzo podobna do tych zakładanych do hemi'ego, tylko w tym modelu jest złota.

IMG_6258.JPG

Udało mi się je znaleźć w sklepie, gdzie sobie troszkę poleżało. Kupione jako nowe.

Pisze... zwyczajnie, jak porządne pióro, z przyzwoitą stalówką. Nie drapie, nie strzępi, płynie sobie po papierze... :) Nie tankowałem go jeszcze do pełna i nie wiem czy zamierzam. Leży sobie na razie koło etalona i czeka na jesienny przegląd wojsk.

Perypetie z zakupem opisałem troszeczkę tutaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...