Skocz do zawartości

Papier niebielony Lettura 80g


toomas08

Polecane posty

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Nabyłem. Fajny!

Pisze się po nim bardzo dobrze. Może nawet świetnie!

Poniżej porównanie z Poljet i Polspeed.

 

20190118_papiery_pioro_0001.jpg

 

20190118_papiery_pioro_0002.jpg

 

Moje wrażenia:

Lettura
Pisze się po nim świetnie. Dobrze przyjmuje atrament, nie przebija, nie strzępi na nim nawet Hero Black.
Fajny! Polecam!!

 

Poljet i Polspeed
Pisze się po nich dobrze. Dobrze i bogato przyjmują atrament. Pismo przebija w stopniu niewielkim/średnim. Strzępienie od braku przez niewielkie do wyraźnego przy Hero Black.
Różnią się tylko stopniem białości.

 

Ciekawostka:
Każdy z tych papierów ma gramaturę 80g, jedna kartka waży ok. 5g, jednak kartka papieru Lettura jest trochę cieńsza (jakieś 10-15%, to widać nawet porównując grubości ryz 500 szt.) i wydaje się być delikatniejsza niż dwa pozostałe z porównania.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się nad tym zastanawiałem...

Drukarka laserowa może zmienić właściwości papieru, bo podczas druku grzeje papier do temp. ok. 200°C.
Atramentówki tego nie robią, więc nie powinny zmienić nic.

Ja drukowałem kropki na laserze ale porównywałem sobie pisanie na papierze bez nadruku i po nadruku na laserówce. Różnic żadnych nie czuję, nie zauważam.

Edytowano przez Marshall
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kropki najlepiej dać szare, takie neutralne będą. Jasność ustawiasz sobie pod konkretną drukarkę, bo z innej wyjdzie trochę inaczej.

Na mojej laserówce sprawdza się szary RGB 176, 176, 176. Ale ten sam plik PDF do wydruku na innym laserze daje je już ledwie widoczne... 
Także trzeba pokombinować metodą prób i błędów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cofam i edytuję to co napisałem odnośnie papierów Poljet i Polspeed - nie polecam!

Edyta:
Pisze się po nich dobrze. Dobrze i bogato przyjmują atrament. Pismo przebija w stopniu średnim/dużym (atramenty Waterman, Pelikan, Hero, różne pióra ze stalówkami F, M). Strzępienie od minimalnego do kolosalnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...