Skocz do zawartości

Miękko piszące pióro


Bokeh

Polecane posty

Wygładzanie stalówki, żeby pióro pisało miękko, to nie taka prosta sprawa. Po zgromadzeniu wiedzy, materiałów micro - mesh 8000 - 12000,papierów wodnych 5000,7000,10000. Praca. Pióro pisze lepiej, nie zaraz a, e,c nie pisze lepiej, to może tak należy zrobić....no jest lepiej.., ale p, t,k pisze gorzej. W sumie wróciłem do punktu wyjścia. Mój znajomy w pracy powiedział mi, że do stalówek nadaje się papier 4000 - 8000,gdy to się robi na 10000 - 12000 poprawia się przepływ atramentu, co daje złudzenie,że wygładziło się stalówkę. A do wygładzania, czy pod szlifowania najlepszy jest kamień arkansas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.

Papier ścierny to raczej nie. Są takie gradacje papieru ciernego? Do 12k? Nigdy nie widziałem więcej jak 2k.

Najlepiej micromesh, niekoniecznie do 12k. Mi wystarcza 3,6k i jest zupełnie ok. Rzeczywiście duży wpływ na gładkość stalówki ma atrament. To samo pióro, na tym samym papierze z jednym atramentem ślizga się, a z innym jest uczucie, jakby stalowka była z gumy.

Co do "kamienia arkansas" się nie wypowiem, bo nie znam gościa :)

Dużo ludzi szlifuje stalówki na umywalce bądź dnie kubka glinianego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starcke siliciumcarbid waterproof 991A softflex.Matador wasserfest.Made in Germany ST 5000.To samo jest napisane na ST 7000. Jeśli chodzi 0 10000,to jest napis VITEX kk114F ROUGE 403 Made in Germany, nie ma oznaczenia 10000,ale sprzedawca mi powiedział,że to 10000. Papier 7000 wyciągał atrament z pióra, kreślenie po nim 8,to tak jakbym robił to na bibule. Kamień służy do wygładzania np.brzytwy ok.70 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...