Skocz do zawartości

Pióro - konkretne wymagania


Polecane posty

40 minut temu, Robbi napisał:

Jest model Pilota, który odpowiada wszystkim wymaganiom poza ceną. Poszukaj na E-bayu Pilota Murexa, był produkowany w latach 80-tych poprzedniego wieku, wytrzyma każdy nacisk, bo jest wytoczony z bloku stali narzędziowej. Używam Murexa od 1983 pisze przez kopie i inne wynalazki wymagające silnego nacisku

Piękny.

Czas zacząć polowanie :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Witam @Zilidya. Nie jestem ekspertem, ale zbyt duży nacisk na papier podczas pisania może być spowodowany zbyt dużym napięciem mięśniowym. Może zamiast wydawać kilkaset złotych na nowe pióra przejdź się do lekarza, pogadaj z nim i spróbujcie razem jakoś to rozwiązać. Nie ręczę oczywiście, że to pomoże, bo takie rzeczy powinno się naprawiać w wieku dziecięcym, ale na pewno jest to długofalowo tańszy sposób niż kupowanie nowego pióra co 3 miesiące lub wydawanie kilkuset złotych na pióro, które jest w stanie wytrzymać twoje pismo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Tales napisał:

Witam @Zilidya. Nie jestem ekspertem, ale zbyt duży nacisk na papier podczas pisania może być spowodowany zbyt dużym napięciem mięśniowym. Może zamiast wydawać kilkaset złotych na nowe pióra przejdź się do lekarza, pogadaj z nim i spróbujcie razem jakoś to rozwiązać. Nie ręczę oczywiście, że to pomoże, bo takie rzeczy powinno się naprawiać w wieku dziecięcym, ale na pewno jest to długofalowo tańszy sposób niż kupowanie nowego pióra co 3 miesiące lub wydawanie kilkuset złotych na pióro, które jest w stanie wytrzymać twoje pismo.

To wykluczyłam jakieś 25 lat temu, a dla pewności sprawdzam co jakiś czas podczas wizyt kontrolnych. Nic się przez lata nie zmieniło. :D Ale dzięki za propozycję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Pilota Falcon i mogę jednoznacznie stwierdzić, iż jest bardzo wytrzymałe z moim pismem pisalem nim dziennie minimalnie po 12 kartek A4 mam je ponad rok. Jeżeli chodzi o rozmiar jest ono bardzo lekkie jak nie najbardziej lekkie z mojej kolekcji i małe. Nie wiem skąd macie takie informacje, ale szczerze polecam. Mam wersję F. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...