Skocz do zawartości

Pióro - konkretne wymagania


Polecane posty

Guleci mają swoją drogą bardzo sensowną wyszukiwarkę, po wadze pióra i cenie. Warto skorzystać i zobaczyć, co pokazuje, którego pióra jeszcze nie rozłożyłaś na łopatki ;) 

 

https://www.gouletpens.com/all-fountain-pens/c/640?sortBy=productName%2Basc&facetValueFilter=price%3A[75+TO+100]%2Cprice%3A[100+TO+200]%2CTenant~Nib_Size%3Aextra_fine%2CTenant~Overall_weight_range%3A40-49g%2CTenant~Overall_weight_range%3A50-59g%2CTenant~Overall_weight_range%3A70-79g

Edytowano przez mery
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Z tego co piszesz, położysz każdą stalówkę. W tej sytuacji szukasz dużej liczby piór z małe pieniądze. Wydaje się, że chińskie pióra to dobry kierunek w tej sytuacji. Kłopot tylko, ze zwykle piszą grubiej niż oczekujesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Zilidya napisał:

Genialna wyszukiwarka. Podobają mi się od razu Karasy. 

Dziękuję bardzo, mery :D  Zwłaszcza za cierpliwość.

:thumbup: Udanych zakupów. Tylko może na co dzień warto pomęczyć jeszcze te chińczyki ;) A droższe pióro mieć na dłużej? :) No i nie bierz tytanowych stalówek! :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Zilidya napisał:

Bardzo pomocna odpowiedź. Bardzo dziękuję. Nie potrzebuję infantylnej pomocy na poziomie przedszkolaka.

Po to zapisałam się na to forum, by odkryć coś nowego, co akurat może dopasuje się do mojego stylu pisania.

Moja wypowiedź zawierała żart, ale również treść, którą postaram się przedstawić w bardziej lekkostrawnej dla Pani ego formie:
zbyt silny nacisk niszczy każde pióro. Droższe modele nie są alternatywą, bo również tego nie zniosą.
Wątpię również, żeby ktoś zaprojektował pióro specjalnie dla osób, które mają w zwyczaju tak mocno naciskać stalówkę.

Jestem nawet stanie wymyślić analogiczną sytuację.
"Dzień dobry, jestem artystką i codziennie mieszam mikserem ok 10kg gipsu. Niestety urządzenie wytrzymuje max 3 miesiące. Pracuję tak już od 25 lat. Czy zna jakiś model miksera, który się do tego nadaje?"

Nie ma takiego miksera i nie ma takiego pióra. Pozdrawiam serdecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Vermis napisał:

Nie ma takiego miksera i nie ma takiego pióra. 

Może nie ma takiego miksera, które wytrzyma nieokreślony czas. Zawsze znajdzie się model, który wytrzyma 5 miesięcy, nie 3.

Może nie ma takiego pióra, które wytrzyma nieokreślony czas. 

Może jednak dzięki uprzejmości innych forumowiczów znajdę pióro, które wytrwa na przykład rok ciężkiej pracy. Do tego dążę.

12 minut temu, mery napisał:

Tylko może na co dzień warto pomęczyć jeszcze te chińczyki ;) A droższe pióro mieć na dłużej? 

Dla mnie na co dzień i na dłużej to jedno. Siadam i piszę w dziwnych miejscach i noszę zwykle tylko jedno pióro.

Edytowano przez Zilidya
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, janykiel napisał:

 Jak lekkie od biedy może być to zwróć uwagę na Platinum Preppy 0,3 mm. Fajne piórko. Z tych tańszych mój faworyt.

Patrzę właśnie na niego i zastanawia mnie, czy wejdą do niego naboje z innej standaryzacji, np Cresco - uwielbiam czerń z tej firmy, bo nie blednie po kilku tygodniach, a  nawet latach.

Tak samo zastanawia mnie Plumix z tego samego powodu. Wiem, że oba są lekkie, ale z czegoś, jak widać, muszę zrezygnować.

Edytowano przez Zilidya
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Andy63 napisał:

To może jeszcze popatrz na pióra Faber-Castell. Stalówki mają bardzo dobrą opinię a i wagowo pióra nie należą do najlżejszych.

 Stalówki EF są dostępne (przynajmniej dla modelu Ambition).

Może Lamy 2000 się nada? Wagowo super, metal, ergonomia dobra. Co do stalówki, to ona jest mała (znaczy to co wystaje). To co w środku jest przyciskane przez sekcję. Tuzand mówił coś o fleksie, który jest niezbyt możliwy właśnie przed górne ograniczenie, ale da się. Do 500zł raczej może się uda. Zła propozycja?

Co do przyciskania, to pisze Ci się wygodnie tak? Pióra używa się głównie przez źle przygody z długopisami, które się dociska...

Popieram Kolegów nad. 

No i Koleżanki też:D

Edytowano przez Ziemniaczek
Nie żyjemy w kraju samych mężczyzn...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę dorzucić od siebie kilka groszy: pisałam Ambition, Emotion, Ondoro i Basic. To są jedne z najprzyjemniejszych stalówek, jakie miałam. Gładkie, mokre w sam raz, naprawdę świetne. Model Ambition ma jedną wadę jak dla mnie - ta krótka sekcja potrafi się "rozkręcać" sama z siebie niemalże. Może to była przypadłość mojego pióra, które miałam, ale często się to zdarzało. Emotion w czarnej wersji (Pure Black) jest fajne... pewnie kiedyś sobie na stałe kupię. I jest ciężkie, konkretne pióro, wyjątkowo wygodnie leży w dłoni. Basic jest naprawdę spory i z tych cięższych, bardzo fajne pióro.

Edytowano przez mery
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja podpowiem takie cuś: 

Zainwestuj  $5 w chińskie pióro typu Jinhao x450 czy x750 i kolejne $10 - 15 w kilogram stalówek doń. 

Jeśli pod wpływem Twojego nacisku na papier gnie się stalówka - wyrzucasz uszkodzoną, zakładasz nową i pióro jest dalej zdatne do użytku, aż do pogięcia kolejnej stalówki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj właśnie oddałam Jinhao X450 znajomej, bo stalówka nie wytrzymała nawet rozpisywania po zakupieniu. Są zwyczajnie za miękkie i rozsuwa się przy zwyczajnym pisaniu nawet mojej znajomej, więc nie wiem, co z nim było nie tak. Drugim punktem pozbycia się go była grubość pisania.

Jak pisałam na początku, Jinhao mam już sprawdzone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Andy63 napisał:

To może jeszcze popatrz na pióra Faber-Castell. Stalówki mają bardzo dobrą opinię a i wagowo pióra nie należą do najlżejszych.

 Stalówki EF są dostępne (przynajmniej dla modelu Ambition).

Ciekawy. Zastanowię się nad nim, tym bardziej, że cena naprawdę rozsądna.

Dzięki za propozycję.

Przed chwilą, Vermis napisał:

X450 to bubel, nie nadaje się do pisania.

Potwierdzam :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest model Pilota, który odpowiada wszystkim wymaganiom poza ceną. Poszukaj na E-bayu Pilota Murexa, był produkowany w latach 80-tych poprzedniego wieku, wytrzyma każdy nacisk, bo jest wytoczony z bloku stali narzędziowej. Używam Murexa od 1983 pisze przez kopie i inne wynalazki wymagające silnego nacisku

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...