Skocz do zawartości

Chęć uporządkowania, czyli poszukiwania materiału na bullet journal


BeruPanda

Polecane posty

Witajcie,

W życiu takiej bałaganiary oraz często roztrzepanej osoby jaķą jestem, przyszła chęć na uporządkowanie swoich zapisków i codzienności. Postanowiłam zacząć prowadzić swój bullet journal. Jednak w związku z tym poda pytanie: Jaki notes wybrać? Przeszukałam internet, forum, nic nie mogłam znaleźć sensownego. Poszukuję formatu B5, papier najlepiej gładki lub w kropki. Czy ktoś prowadzi bujo i potrafiłby mi wskazać kierunek? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BuJo prowadzę od roku (?), wcześniej stosowałem niektóre rozwiązania nie wiedząc że to BuJo. Próbowałem w różnych zeszytach/notatnikach, ale ostatecznie od kilku miesięcy wykorzystuję do tego celu organizer typu segregator Filofax w formacie A5. Oczywiście  niewygodnie jest pisanie na stronach parzystych (można wyjąć), zupełnie niewygodne jest prowadzenie tych przeróżnych tabel i wykresów na całej rozkładówce. Ale to, że nie muszę przepisywać ważnych rzeczy, danych adresowych itp. przy każdym rozpoczynaniu kolejnego zeszytu, jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Również możliwość pogrupowania zapisków tematycznie dla mnie jest bardziej naturalna od zapisywania wszystkiego strona po stronie. I tak jak w szafie z ubraniami skarpetki trzymam w innym miejscu niż koszule, tak wygodniej mi trzymać na przykład tabelki z przebiegniętymi kilometrami w jednym miejscu, niż dajmy na to stronach 50, 67, 94 i tak w pięciu notatnikach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

19 godzin temu, Agnieszka napisał:

Conceptum z firmy Sigel, ma odpowiedni format, numerowane strony i kropki (gładkich nie widziałam, ale to wcale nie znaczy, że ich nie ma).

Podrzucam też przydatny link:

test notesów

Przejrzałam Twoje propozycje, stronę oraz conceptum od sigel. Chyba zdecyduje się na coś od paperblanks lub od leuchtturm, który znalazłam na stronie sierysuje.pl w innym porównaniu. Dziękuję bardzo ! ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Ostatnio na forum z trafiłem na stronę: https://ewoxline.sklepna5.pl i znalazłem takie cóś: https://ewoxline.sklepna5.pl/towar/5/brulion-a5-bullet-journal-2.html) Ktoś miał/ma ten notes pod bujo? Chodzi mi o papier jeśli mógłby go opisać. Według producenta jest dobry do atramentu:
 

Cytat

 Na tym papierze co jest zrobiony ten brulion testował go kaligraf różnymi atramentami mega mocny atrament prześwitywał. Porównywał różne gramatury i rodzaje papieru ten najlepiej mu odpowiadał.

Chciałem jakąś próbkę, ale wysyłają tylko kurierem, a prawie 14zł, to więcej niż sam notes...
A jednak warto by było zweryfikować czy faktycznie taki super ekstra jak kaligraf powiedział, czy jednak...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Zaciekawiła mnie ta oferta brulionów i notesów ze sklepu,, ewoxline,, https://ewoxline.sklepna5.pl/  i mam pytanie --- czy ktoś z was posiada takowy brulion - notes?

 i jak się sprawuje papier pod piórkiem << atramentem >>? ---- jest to papier offsetowy, gdzie jak wiadomo tusz i atrament przenika głębiej w strukturę papieru niż w papierze kredowym itp.   W ofercie tego sklepu w większości gramatura papieru oscyluje na 80g/m, jedynie w jednym przypadku (jaki znalazłem) gramatura jest 120g/m  https://ewoxline.sklepna5.pl/towar/27/notes-szyty-w-kropki.html

 Co do 120g to jest bardziej prawdopodobne że atrament nie przebije, wątpliwości mam jedynie do tych 80g.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 15.09.2018 o 21:28, -Mateusz- napisał:

Ostatnio na forum z trafiłem na stronę: https://ewoxline.sklepna5.pl i znalazłem takie cóś: https://ewoxline.sklepna5.pl/towar/5/brulion-a5-bullet-journal-2.html) Ktoś miał/ma ten notes pod bujo? Chodzi mi o papier jeśli mógłby go opisać. Według producenta jest dobry do atramentu:
 

Chciałem jakąś próbkę, ale wysyłają tylko kurierem, a prawie 14zł, to więcej niż sam notes...
A jednak warto by było zweryfikować czy faktycznie taki super ekstra jak kaligraf powiedział, czy jednak...

 

Każdy papier może prześwitywać, to wszystko zależy od mocy atramentu, Używam ten notes i nie narzekam:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ewa tak, wiem. Niemniej prześwitywanie, to jedno, a przebijanie, strzępienie to drugie. I raz prześwit jest delikatny, a raz oscyluje na krawędzi przebijania. Czy każdy musi sprawdzić każdą kartkę? Nie sądzę- w końcu mamy forum i nie mała społeczność piszących-jest wiele przypadków, kiedy to co u wielu się sprawdza i u mnie zadziała...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.09.2018 o 23:26, -Mateusz- napisał:

Bo to chyba najbanalniejszy i klasyczny wzór, a raczej /jak tu/ sposób wykonania...

@endoor w jednym z Twoich postów /dot. zeszytu na dziennik/ znalazłem tę stronę. Miałeś kontakt z ich wyrobami? Chodzi w pierwszej kolejności o papier, ale i ogólne wykonanie.

Przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam. Tak kupiłem jeden zeszyt, 200, albo 300 kartek nawet. Cena bardzo atrakcyjna, ale jakość, no niestety nie dla pióra. ja do nich nawet dzwoniłem i specjalnie pytałem czy papier jest przyjazny dla pióra i odpowiedział pan z którym rozmawiałem, że tak. Tymczasem jak notatnik dotarł, to było wielkie rozczarowanie. Papier jakością przypomina zwykła papier xero 80g. Oddałem go córce, która z niego zrobiła szkicownik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Dnia 25.09.2018 o 01:06, -Mateusz- napisał:

@ewa tak, wiem. Niemniej prześwitywanie, to jedno, a przebijanie, strzępienie to drugie. I raz prześwit jest delikatny, a raz oscyluje na krawędzi przebijania. Czy każdy musi sprawdzić każdą kartkę? Nie sądzę- w końcu mamy forum i nie mała społeczność piszących-jest wiele przypadków, kiedy to co u wielu się sprawdza i u mnie zadziała...

tak to prawda, do pisania piórem najlepsza jest 120g, a 80g  zależy jaki atrament.Jestem zadowolona ze sklepu Ewoxline tym bardziej,że można u nich zamówić notes, brulion wg gustu.Do każdego klienta podchodzą indywidualnie :) Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, -Mateusz- napisał:

To nie zawsze jest takie oczywiste... Mam nie jednen 80g blok czy zeszyt i sprawdzają się świetnie, a 120 potrafią być fatalne- sama gramatura nic nie gwarantuje, a im wyższa, to wcale nie lepsza automatycznie.

To wszystko zależy od gatunku papieru i oczywiście atramentu.Ja polecam tego producenta sprawdziłam 80g i 120g atramentami Diamine Florida blue, Noodler's American Eel, Noodler's Baystate blue, Wasterman Florida blue, 80g troszkę prześwituje,ale nie przeszkadza w pisaniu,120g jest jeszcze lepszy.Uważam,że jak do pisania piórem oba papiery nie są złe, ale szczerze mówiąc 120g jest lepszy. Jesli bym miała polecić gramaturę papieru to radziłabym 120g. Dużym plusem jest doskonały kontakt z producentem, który poleci i dopasuje brulion do oczekiwań danej osoby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, ewa said:

Dużym plusem jest doskonały kontakt z producentem,

Takie pytanie, a Ty jestes wlascicielka tego sklepu, czy tez jedynie dostajesz pieniadze za te wpisy?

Bo wszystko co wysylasz, jest niezwykle monotematyczne, czyli: "sklep ewo jest nadzwyczaj wspanialy" - i o ile widze, to nie napisalas jeszcze niczego innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Abore napisał:

Takie pytanie, a Ty jestes wlascicielka tego sklepu, czy tez jedynie dostajesz pieniadze za te wpisy?

Bo wszystko co wysylasz, jest niezwykle monotematyczne, czyli: "sklep ewo jest nadzwyczaj wspanialy" - i o ile widze, to nie napisalas jeszcze niczego innego.

nie jestem właścicielką tylko daję opinie z zakupionych i przetestowanych brulionów nie napisałam,że sklep jest wspaniały, i nie każę nikomu tam kupować to każdego jest wybór

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Abore napisał:

Takie pytanie, a Ty jestes wlascicielka tego sklepu, czy tez jedynie dostajesz pieniadze za te wpisy?

Bo wszystko co wysylasz, jest niezwykle monotematyczne, czyli: "sklep ewo jest nadzwyczaj wspanialy" - i o ile widze, to nie napisalas jeszcze niczego innego.

O co mnie Pan oskarża????????Ma Pan podstawę?Każdy ma prawo opisać opinię. I przepraszam, ale nie jestem Pańską koleżanką.Chyba trochę szacunku się należy - nie uważa Pan?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku robię eksperyment z Bullet Journal zamiast tradycyjnego kalendarza. W związku z tym poszukiwałem notatnika ~dzień na stronę.

Wybór padł na notes z Taroko Shop z papieru Tomoe River 68gsm w kropki. https://www.etsy.com/listing/281843784/b-grade-taroko-enigma-a5-notebook-with (linkuję do wersji z drobnymi niedoskonałościami (tzw. B grade), w sklepie już nie ma wersji standardowej w cenie $30).

Pierwsze wrażenie jest pozytywne, muszę jednak "poużywać" trochę przedmiotu by ocenić bardziej obiektywnie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...