Skocz do zawartości

Czy atrament może spleśnieć?


Iux

Polecane posty

Przeżyłem lekki szok. Otóż biorę Ci ja dziś strzykaweczkę i igłę, z impetem w głąb sięgam po życiodajny dla mojej watermanki łyczek herbina eclat de saphire i... wyciągam glucik (!). Następnie puściwszy oko w środek buteleczki co widzę?? Ano taki brązowo-żółtawy kawałek czegoś tam. Usiłowałem zrobić zdjęcie (niestety tylko telefonem, więc ostrość do bani).

Nigdy nie przypuszczałem, że atrament może spleśnieć... no chyba, że to nie pleśń, ale wygląda w stu procentach tak właśnie!

Co Wy na to?

post-87-0-75478100-1336131951.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy może spleśnieć.

Na pewno wiem, że może sfermentować. Poznaje się to po bardzo charakterystycznym zapachu i... smaku.

Ale wówczas kolor jest uroczy - zgniły granatowy z odcieniem zieleni :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spleśnieć, ale...

J. Herbin to marka, która miała dosyć poważną wpadkę na pewnym etapie produkcji, co zaowocowało wytrącaniem się w atramentach ciał stałych. Zdjęcie, które opublikowałeś jest nieostre, ale gdyby to był problem, o którym piszę, nie mielibyśmy do czynienia z kolorem innym niż barwa samego atramentu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ufff... nie umiałem się zalogować - wyskakiwało mi hasło, że moje konto jest zawieszone. Niezła trauma, już się bałem, że za to zdjęcie mnie ktoś wyrzucił, a tego bym nie przeżył ;-) A co do meritum - to coś jest ciałem stałym, wyglądającym dokładnie jak grzybek pleśni, łobrzydliwe to to i niezmiernie mnie ciekawi co mogło spowodować jego powstanie? W atramencie się jakieś życie może obudzić? (no nie chodzi mi o poezję ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest off i za to akurat powinienem wylecieć (;)) ale nie mogę się opanować - kurcze, chyba się od Was uzależniłem (sądząc po własnej reakcji na możliwość blokady)... ups! Ale znowu ad rem - czyli co - trochę bakterii z kichnięcia na ten przykład i atrament może faktycznie spleśnieć? Normalnie cuda niewidy jak na mój mały rozumek (!).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...