Skocz do zawartości

Jinhao 599 - pióro tanie... za milion.


Topaz

Polecane posty

Popisałem jeszcze trochę, przepłukałem jeszcze raz i teraz głupieję. Wygląda na to, że piszą teraz prawie tak samo grubo. o.O Wrzucę do wody Fkę i zobaczymy później. W przyszłym tygodniu czeka mnie trochę pisania to potestujemy.
Ale jeśli chodzi o wygląd, zakryta bardziej mi się podoba. :)

A po zdjęciach 588 widzę, że zrzyna totalnie z Lamy (kształt i mocowanie stalówki), minus dziurka w korpusie. Czekam jeszcze na 321 F i 886 M. 

Edytowano przez Wiewi0r
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Wiewi0r napisał:

Jedna rzecz mnie natomiast zaskoczyła - kupiłem wersję z dwoma sekcjami - z zakrytą i normalną stalówką. Zakryta, rzekomo EF, w moim egzemplarzu pisze wyraźnie grubiej od podpisanej Fki.  
(dla purystów - atrament z dołączonych nabojów, kartka zwykły papier ksero)

To może być kwestia papieru – też mam obie wersje i u mnie ta zakryta jest bardziej mokra, co powoduje że na drukarkowym papierze nie zawsze EF jest cieńsze niż F, ale na dobrym papierze, gdzie atrament się nie rozlewa, widać różnicę (różnica w grubości tych stalówek jest też dość dobrze widoczna pod lupą, EF jest wyraźnie cieńsza).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, p71 napisał:

To może być kwestia papieru – też mam obie wersje i u mnie ta zakryta jest bardziej mokra, co powoduje że na drukarkowym papierze nie zawsze EF jest cieńsze niż F, ale na dobrym papierze, gdzie atrament się nie rozlewa, widać różnicę (różnica w grubości tych stalówek jest też dość dobrze widoczna pod lupą, EF jest wyraźnie cieńsza).

Potwierdzam. Trzeba też poczekać aż się przepływ ustabilizuje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vermis w swoim temacie

zainspirował mnie do zrobienia podobnego testu, tylko z pięcioma różnymi papierami – linia 5 i 6 od góry to Jinhao 599 ze stalówką odpowiednio F i EF (tylko na pierwszym z lewej, najlepszym jakościowo papierze, EF jest cieńsze niż F). Widać też, że pióra podające mniej atramentu (jak Piloty i Jinhao F) są mniej wrażliwe na jakość papieru, a te „mokre” bardziej. Za to na pierwszym z lewej papierze, linie 2 i 3 od góry widać jak ilość podawanego atramentu wpływa na kolor linii – atrament ten sam, grubość stalówki podobna, a kolor zupełnie inny.

linie1.thumb.jpg.8461549d7c347d4402ffd62f97c71739.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. :)
Pozwoliłem sobie pomierzyć. Co prawda rozdzielczość zdjęcia nie pozwala na bardzo dokładny pomiar, ale z grubsza wygląda to tak:
0,31 mm
0,31 mm
0,38 mm
0,25 mm
0,38 mm
0,25 mm
0,44 mm
0,5 mm
0,44 mm
Brałem skrajne linie po lewej, czyli te na najlepszym "papierze".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popisałem piórem parę dni i cofam swoje dobre opinie. :(

W sekcji ze stalówką zwykłą jest ona nieco krzywo osadzona, co w trójkątnej sekcji trochę przeszkadza w pisaniu. Otkryta stalówka ma problemy ze startem i szybciej schnie. Niewykluczone, że z powodu złego wsadzenia. 

Więcej pisałem stalówką zakrytą. Sprawdzałem przed chwilą na lepszym papierze; w moim egzemplarzu różnica jest niewielka, na korzyść (pod względem grubości, a raczej "cienkości") otwartej. Stalówką zamkniętą lepiej mi się pisze, kreska jest nieco bardziej mokra.

A teraz pojazdy. Niedoróbki, jak się przyjrzeć, jednak są. Pióro w ciągu kilku dni w piórniczku i używaniu złapało kilka drobnych rys, w pierścieniu wokół zamocowania klipsa zbiera się jakiś kurz, i no właśnie. Pojawiło się dzisiaj pęknięcie skuwki nad klipsem, jednostronne. Otwierałem dwoma rękami, może z raz mi spadło z pulpitu wczoraj. I jeszcze dwie uwagi - gwint sekcji trzyma dość słabo, potrafi się poluzować przy otwieraniu pióra; z drugiej strony, skuwka trzyma się mocno, trochę za mocno jak na mój gust. Ale nie będzie szkoda w pracy, jeżeli przypadkiem wypadnie z kieszeni.
Testowałem dzisiaj również kitajski tłoczek. Zdaje się, że mają tendencję do zatrzymywania w środku odrobiny powietrza przy naciąganiu. Znowu odrobina niepotrzebnej gimnastyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...