Skocz do zawartości

Wasze doświadczenia z TWSBI Diamond 540 i 700?


Polecane posty

Witam serdecznie,

czy ktoś z Was już testował TWSBI? Widziałem wpisy o zamówieniu. Interesuje mnie jak to wygląda w praniu.

No i oczywiście, czy można nabyć coś takiego u nas w kraju?

Z początku nie byłem przekonany do piór pozaeuropejskich. Teraz posiadam Laban'a. Czy kraje pozaeuro-

pejskie mogą się przyjąć na naszym rodzimym rynku? Oczywiście chodzi o pióra. Czy tylko będą podziwiane

przez kolekcjonerów?

Pozdrawiam

I.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z Was już testował TWSBI? Widziałem wpisy o zamówieniu. Interesuje mnie jak to wygląda w praniu.

No i oczywiście, czy można nabyć coś takiego u nas w kraju?

Z początku nie byłem przekonany do piór pozaeuropejskich. Teraz posiadam Laban'a. Czy kraje pozaeuro-

pejskie mogą się przyjąć na naszym rodzimym rynku? Oczywiście chodzi o pióra. Czy tylko będą podziwiane

przez kolekcjonerów?

Na temat TWSBI wylano już morze atramentu, wystarczy poszukać trochę postów na ten temat na tym, czy starym forum.

Nie byłeś przekonany do piór pozaeuropejskich?

Czyli jak.

Parker, Sailor, Pilot, Sheaffer, Parker, Waterman, Cross, Wahl, Eversharp, to przecież marki pozaeuropejskie, doskonale funkcjonujące na europejskim rynku.

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TWSBI ma dość liczne grono zagorzałych zwolenników, ale na forach można też spotkać i przeciwników.

Moim skromnym zdaniem to fajne, oryginalne pióra o ciekawej stylistyce (rzecz jasna myślę o piórach od Diamond 530 począwszy).

Na codzień używam Diamonda 530 i bardzo sobie go chwalę. To duże pióro, ale lekkie. Pisze się wygodnie. Trzeba tylko lubić taką stylistykę - ja akurat lubię.

Oprócz 530 i jego bezpośredniego następcy Diamonda 540 jest jeszcze Micarta i absolutna nowość Vac700, który właśnie wchodzi na rynek.

Diamond 540 w wersji bezbarwnej kosztuje 50 $ i jest to cena bardzo racjonalna (należy rzecz jasna doliczyć transport). Kolorowe wersje 540 są droższe o 5 $. Pozostałe pióra są droższe - Micarta - 100 $, Vac700 - 80 $ (w wesji bezbarwnej, ale jeszcze jej na rynku nie ma) i 85 $ w wersji kolorowej. W Polsce nie ma sklepu handlującego TWSBI, więc pozostają sklepy internetowe (głównie USA, ale też Wielka Brytania). TWSBI miał swój sklep na eBayu, ale zasady się zmieniły i stamtąd sprzedają tylko do USA.

Nie pytaj, czy polecam to pióro, bo z zasady nie polecam żadnego - kwestia gustu ma tu ogromny wpływ na decyzję. Ja w każdym bądź razie należę do zwolenników TWSBI. Mam 530, 540 we wszystkich odmianach kolorystycznych (w tym wersję ROC), obie Micarty (z klipsem i bez), a w drodze są wszystkie trzy wersje Vac700. Następne pióra, jak tylko się pokażą, też kupię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Oczywiście chodziło mi o praktyczną i subiektywną opinię taką jak dał forumowicz Adamon. Dzięki.

A odpowiadając konisowi: to fakt, nie mam zbyt dużej wiedzy, taką jaką ma tutaj większość ludzi.

Z natury rzeczy nie jestem przekonany do czegoś pozaeuropejskiego, czasem zupełnie niepotrzeb-

nie.

Pozdrawiam

P.S. Ale ciągle się przekonuje.

I.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość nilfein

Ja "choruję" na TWSBI piston-filler'a (chyba to 540), ale nie mam ani konta na e-bay, ani paypala, więc zakup w Polsce nastręcza mi nieco problemów...na alledrogo, póki co, nie występuje :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja "choruję" na TWSBI piston-filler'a (chyba to 540), ale nie mam ani konta na e-bay, ani paypala, więc zakup w Polsce nastręcza mi nieco problemów...na alledrogo, póki co, nie występuje :(

Zawsze możesz poprosić kogoś by Ci zamówił :) Z resztą konto na e-bay i paypal to kwestia 10 minut zakładania (choć w pp radzę się zapoznać ze wskazówkami, które dają, bo można się pogubić) :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...