Jump to content

Sheaffers - kochać czy nienawidzić?

Thay
 Share

Recommended Posts

Jakoś te pióra mnie nie pociągają, nie wiem dlaczego. Kiedyś kupilem jakiś starszy model ale mnie nie zachwycili oddalem go córce. Bardzo ją zachwycił i jeszcze spotkanie z kolekcjonerką piór i bakcyla chwyciła.

Mnie zainteresowal tylko jeden model Gift 300. Kupiłem i jestem bardzo zadowolony, bardzo dobre pióro. Jeszcze jeden model mnie zainteresował: Prelude, ale to w planach dalszych.

Od dłuższego czasu robiłem podchody do sheffera. Myślę tu bardziej o starszych, bardziej charakterystycznych modelach (stalówka ala Triumph), ale do niedawna bez konkretnych rezultatów.

Ogólnie część modeli mi się bardzo podoba, a co do części mam mieszane uczucia (Targa; valiant "z dziwnym klipsem"; Valor - jakbym miał takie pióro non stop bym się bał że jest jakimś obcym. kosmiczno-cyfrowym bytem, i patrzy na mnie tym swoim pojedynczym okiem; krótkie klipsy, z wyłączeniem clapsa). Natomiast bardzo lubię stalówkę Triumph (sprawdzone na wing sung ;)). A nie długo będę mógł się namacalnie przekonać jak jest z oryginałem, bo powinien już do mnie iść Sentinel Tuckaway :)