Skocz do zawartości

Weryfikacja aukcji (Pelikan) - proszę o pomoc


qwerty

Polecane posty

Witajcie,

nie mogę o sobie powiedzieć, że jestem znawcą, czy kolekcjonerem piór a jedynie, że piórami piszę i dlatego moja wiedza jest bardzo skromna. Od jakiegoś czasu poszukuję pióra, które mogłoby zastąpić mojego wysłużonego staruszka – Pelikana M200. Przeglądając aukcje internetowe udało mi się trafić na ciekawy model Pelikana - http://www.ebay.pl/i...7#ht_5578wt_995 - ale mam wątpliwości, czy to pióro jest oryginalne. Byłby to mój pierwszy zakup na eBayu, więc mam również takie pytanie, czy kupując na tej aukcji musiałabym zapłacić cło?

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym piórze pisałem już tu: http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/591-pelikan-p-381-cirago-blau/, a dziale Galeria są zdjęcia wersji platerowanej srebrem, czyli P390. To cienkie, nawet można powiedzieć, filigranowe piórka.

Jak widzę pióro dostępne jest u tego sprzedawcy tylko ze stalówką B.

Na Twoim miejscu kupiłbym Pelikana klasycznego, czyli :M200, M205 lub M215.

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link do recenzji!

Mam już wysłużonego Pelikana M200 i szukam dla niego zastępstwa. Zależałoby mi na złotej stalówce a w cenie tak +/- 350 zł za używane pióro. Chodzi oczywiście o modele współczesne.

Pzdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli M200 jest sprawny i bardziej opatrzony niż nie nadający się do dalszego użytku to jakimś rozwiązaniem jest zakup stalówki to M400/405 i wymiana. 350 zł taka przyjemność kosztuje. Chyba, że znajdzie się ktoś miły kto kupi na firmę i wybawi Cię od VAT-u. Plus jakaś polerka korpusu pewnie B)

W jakim rozmiarze ma być ta złota stalówka w nowym piórze?

Ale oczywiście można czekać na okazję na rynku wtórnym. Zdarzają się w tym przedziale cenowym ale znacznie rzadziej są to pióra z ostatnich kilku lat produkcji niż te kilkudziesięcioletnie.

Powodzenia.

Mac

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Pelikan jest uszkodzony. Tzn. ma pęknięcie w okienku podglądu przez które przecieka atrament. Na razie prowizorycznie obklejone przeźroczystą taśmą. Nie wiem, czy istnieje możliwość naprawy takiego uszkodzenia.

Mam jeszcze pytanie, czy ktoś z Was miał może to pióro lub wie pod jaką nazwą można szukać informacji o nim.

Pzdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...