Skocz do zawartości

Jinhao 599


Vermis

Polecane posty

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

20 godzin temu, Vermis napisał:

Na ebau panuje dość duża swawola jeżeli chodzi o zgodność opisu stalówki ze stanem faktycznym. Jak chcesz mieć pewność, to weź taki zestaw.

http://www.ebay.com/itm/Jinhao-599-Orange-colour-5pcs-ink-Blue-and-2pcs-Medium-fine-nib-Fountain-Pen-New-/142079270510?epid=1283623041&hash=item2114959e6e:g:bBgAAOSww4NXqMVi

Na każdym zdjęciu zestawu jaki widziałem jest stalówka F.

 

Myślałem, że na ali zamawiałeś. Póki co czekam na 886 i 991. 991 z ali chyba ma końcówkę F, mam taką nadzieje, nie mogę znaleźć na forum fotek jak pisze 991 Jinhao.Jak przyjdzie to zobacze i ew. bede coś domawiał ;)

 

17 godzin temu, grzegorz3 napisał:

Oj.Zastanawiał się ktoś, dlaczego te pióra są takie tanie (chińskie), i że można je kupić tylko przez internet? Ślepcy we mgle.

 

Podejrzewam, że wytworzenie takiego pióra to ułamek ceny, za którą sprzedają te pióra, tylko musi im się zwrócić zakup maszyn (chińskich podrób maszyn) i jakiś zarobek. Można je kupić przez internet ponieważ jest to szersze grono odbiorców oraz ich to nic kosztuje/ ew. jakaś prowizja za sprzedaż(nie wiem jak działa Ali/Ebay, wiec zgaduje), sklep stacjonarny kosztowałby dodatkowo o cenę najmu. A Ty co zauważyłeś bo jestem ciekaw ;) 

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozyskiwanie danych. Podejrzewam, że Ci, którzy dokonali zakupu tych piór, mają na swoich [...] - zainstalowane bez ich wiedzy i zgody, programy typu-file RepMalware, które są nie do wykrycia przez programy antywirusowe. Znajdowane one są wtedy, gdy plik z tym programem wyślemy do laboratorium, ale musimy wiedzieć,co wysłać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Bartosz_T napisał:

Co oznacza napis "18KGP" na stalówce? 

Napisałem w recenzji - to standardowo nabijane oznaczenie, na wypadek gdyby chcieli pozłacać. Stalówki oznaczone jako F już tego nie mają.

14 minut temu, grzegorz3 napisał:

Pozyskiwanie danych. Podejrzewam, że Ci, którzy dokonali zakupu tych piór, mają na swoich [...] - zainstalowane bez ich wiedzy i zgody, programy typu-file RepMalware, które są nie do wykrycia przez programy antywirusowe. Znajdowane one są wtedy, gdy plik z tym programem wyślemy do laboratorium, ale musimy wiedzieć,co wysłać.

Nie zaśmiecaj tematu swoimi bajkami. Nikomu tu nie zaimponujesz w ten sposób.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Vermis napisał:

Nie zaśmiecaj tematu swoimi bajkami. Nikomu tu nie zaimponujesz w ten sposób.

A,co może znasz się na tym?Wiesz tyle,co nic!Jak mawiał Alfred Hitchcock "wszyscy aktorzy to bydło".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, grzegorz3 napisał:

Pozyskiwanie danych. Podejrzewam, że Ci, którzy dokonali zakupu tych piór, mają na swoich [...] - zainstalowane bez ich wiedzy i zgody, programy typu-file RepMalware, które są nie do wykrycia przez programy antywirusowe. Znajdowane one są wtedy, gdy plik z tym programem wyślemy do laboratorium, ale musimy wiedzieć,co wysłać.

Masz rację. Taki tajemniczy plik nazywa się "ciasteczko" :ph34r:

Ja nie używam żadnego antywirusa, bo nie muszę.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Vermis napisał:

@grzegorz3 Nie trzeba się znać, żeby zauważyć, że sama konstrukcja Twojej argumentacji jest absurdalna. Przecież paypal/ebay/aliexpress służy do kupowania różnych rzeczy, nie tylko tanich piór. Chińscy sprzedawcy nie mają dostępu do mojego komputera. 

Kupowanie przez internet, to tak, jakby iść do szpitala na mały zabieg, mamy szanse 1 do 1000 zarażenia się bakteriami, które istnieją tylko w szpitalach. Znam dużo ludzi, którzy kupują przez internet, bez żadnych problemów. Znam też dwoje, które narobiły sobie bardzo dużo problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, grzegorz3 napisał:

Kupowanie przez internet, to tak, jakby iść do szpitala na mały zabieg, mamy szanse 1 do 1000 zarażenia się bakteriami, które istnieją tylko w szpitalach. Znam dużo ludzi, którzy kupują przez internet, bez żadnych problemów. Znam też dwoje, które narobiły sobie bardzo dużo problemów.

Bakterie w szpitalach? A, co może znasz się na tym? Wiesz tyle,co nic! :D
Poza tym, ludzie jednak chodzą do szpitali, czyż nie? Tak samo kupują przez internet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Vermis napisał:

Czyli 1000 ludzi kupuje różne rzeczy, wśród nich jeden zamawia chińskie pióro i właśnie on jest celem ataku? Tak by wynikało z Twojego toku myślenia.

Ulotka dowolnego leku. Skutki uboczne [możliwe działania niepożądane] np. 1 do 100,1 do 1000,1 do 10000. A kupuj, co mnie to obchodzi tylko się nie zdziw, jak się obudzisz i nie będziesz miał telewizora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Wąsaty napisał:

Ja nie używam żadnego antywirusa, bo nie muszę

Takie podejście akurat też nie jest najlepsze. Nawet jeśli nie wchodzisz na strony potencjalnie niebezpieczne, to wirus i tak może się trafić. Lepiej dmuchać na zimne, a w sieci jest całkiem sporo dobrych i darmowych programów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...