Skocz do zawartości

Laban Wooden 104LBR


Igrius

Polecane posty

Drodzy Forumowicze,

w końcu udało się wybrać pióro. O dziwo nie kupiłem modelu, który ze zdjęć wydawał mi się

najbardziej atrakcyjny. Za poradą Kerada, udałem się do sklepu, gdzie osoba, która zajmuje

się sprzedażą wie o wiele więcej ode mnie na temat piór. Okazało się, dopiero przy przymie-

rzaniu na sucho, że jestem za duży do większości piór oferowanych na rynku, albo są one

za lekkie i mi się ręka rozjeżdża. Po przymarcie bez mała 15 piór wybór był między rzeczonym

w temacie Labanem Woodenem, a Watermanem Ekspertem. Ten drugi, choć klasyczny,

a w takich wzornictwach gustuję był za krótki o 2 cm do wygodnego pisania.

Patrząc na Labena, w ogóle nie brałem pod uwagę, że go kupię. Ten wygląd. Byłem tez uprzedzony

do produkcji pozaeuropejskiej. No ale przy maczaniu stalówki w atramencie i próbach pisania,

okazało się, że po prostu leży mi w dłoni. Zaskoczyło mnie to. Przecież jego wygląd, to tak

trochę jak kij bejsbolowy wśród klasycznej braci, a nawet jak to stwierdził kolega, wygląda

jak nabój, czy spłonka. Jest to pióro w porównaniu do innych niesamowicie ciężkie. Jednak, gdy

je trzymam w dłoni, to nie muszę go dociskać do papieru. po prostu ruszam dłonią i pisanie

idzie płynie. Okazało się również, że rozmiar F stalówki jest identyczny, jak M w moim starym

i wysłużonym WM.

Decyzja przy wyborze zajęła mi jedynie godzinę. Choć do końca się wahałem.

A oto kilka ujęć mojego nabytku.

P.S. Mam dużo zdjęć, ale są ograniczenia.

Pozdrawiam

I.

P.P.S. Specjalne podziękowania dla Kerada.

post-327-0-60713300-1335636462.jpg

post-327-0-58567800-1335636482.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu krytycznego?

Laban się tym chwali, stalówki (pewnie spływaki też) kupują od Bocka. W tym przedziale cenowym to zaleta, piszą zdecydowanie lepiej od innych Chińczyków.

To nie jest kolejna marka-atrapa, robiona "na tych samych maszynach", co masowe Baoer czy inne Jinhao, tylko z podmienionym logo.

Takie Chińczyki to ja rozumiem. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie tego typu zakupy to właśnie strzał w dychę. Drugie pióro które kupowałem przemyślałem bardzo dokładnie, co powinno mieć, co nie... siedziałem dłuższy czas w internecie i jak poszedłem do sklepu to wróciłem z czymś czego nawet nie planowałem. Jednak obejrzenie na żywo i przymiarka to wg. mnie podstawa. Mnie też te "drewniane" pióra nie przekonywały, ale na żywo Faber wygląda świetnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...