Skocz do zawartości

Obrzydliwie wręcz tanie pióro made for Tesco


Kleks

Polecane posty

Jakżesz nie nazwać go "obrzydliwie tanim, skoro kosztuje zaledwie dwa funty, czyli jakieś 10 złotych?

bxrxzK8.jpg

Dostępne jest w kolorach: Czerwonym, granatowym, zielonym (raczej dość wściekłym), żółtym i czarnym. Po otworzeniu prezentuje się całkiem nieźle...

Szs7XMF.jpg

...Dziwi tylko stalówka, bez kompletnie żadnego oznaczenia. Jest kompletnie czysta, podobnie jak samo pióro. Żadnej nazwy, znaku firmowego, po prostu pióro. Jedynie opakowanie zdradza, że było wyprodukowane dla sieci sklepów Tesco, w Chinach. Zamknięte, wygląda całkiem nieźle i nawet nie jest w połowie tak infantylne, jak inne pióra z podobnej półki cenowej. Rzekłbym, że wygląda całkiem szpanersko i założę się, że niejednemu dałoby się wmówić, że to najnowszy design jakiejś znanej firmy. Co ciekawe, tak dobrze wygląda jedynie w wersji czerwonej. Ale to już moja subiektywna opinia.

t13WAKy.jpg

Po włożeniu naboju (z czerwonym atramentem Manuscript), wystartowało właściwie od razu. Naboje są typu "international", mieszczą się zarówno krótkie, jak i długie. Myślę, że przy odrobinie wysiłku dało by się nawet przerobić to pióro na eyedroppera. Gwint jest wprawdzie dość gruby i niezbyt ciasno spasowany, ale jakaś uszczelka, albo ździebko wazeliny, powinny rozwiązać ten problem. Teraz rzecz najważniejsza, jak toto pisze?

KpWyafo.jpg

Stalówka sprawia wrażenie raczej twardej, nie powiedziałbym też, że sunie po papierze, jak po maśle, ale da się nią pisać. Przy odrobinę większym nacisku podaje więcej atramentu i nawet trochę cieniuje, ale bez dociskania jest gorzej. To raczej sucha stalówka, ale z oceną wstrzymałbym się, dokąd nie sprawdzę jej z jakimś "mokrzejszym" atramentem. Wiemy, że to, jak się pisze, zależy zarówno od stalówki, jak i od atramentu, więc na razie dałbym sobie spokój z definitywną oceną. Tak czy inaczej, jest to tanie pióro, piszące w miarę poprawnie i jak dla mnie, całkiem nieźle wyglądające. W każdym razie nie trzeba się martwić, jak go zgubimy, upuścimy, albo pożre je krokodyl. Może też być świetną bazą do eksperymentów. Zeszlifować stalówkę, przerobić na eyedroppera? Dlaczego nie? Nawet jak coś nie wyjdzie, nie będzie szkoda...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic bardziej mylnego, to zdjęcie ma jakieś 2 lata. Szukałem czegoś na swoim imgurze gdzie byłoby widać tę Beifę i to zdjęcie trafiło się jako pierwsze ;)

Nawiasem mówiąc, pióro już poruszane na forum, niestety zdjęcia już wygasły:
Link 1, Link 2

Edytowano przez Rittel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linki, z ciekawością przeczytałem. Nawet nie wiedziałem, że to się nazywa "Beifa". Swoją drogą, te najtańsze pióra mają w sobie coś... Nie wiem. Może właśnie to, że takie tanie, a już pióra :D Jak tanie wina... Mówi się, że są dobre, bo są tanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogie to pióro ja swoje którego fotki wstawiłem w wątku powitalnym kupiłem za połowę tej kwoty. Muszę się zebrać w końcu i zrobić recenzję bo sunie delikatnie i prawie bez dziwięku po papierze zostawiając bardzo soczyste M. Przyjemnie się nim  pisze i jak bazgram coś w domu to raczej nim. Czasami tylko biorę kaweco z nadzieją że zacznie pisać jak trzeba jak trochę po papierze pojeździ i chyba pomaga bo już nie muszę dociskać jak wcześniej :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 stronę

13 godzin temu, Wąsaty napisał:

Jak to "odlazła"? Wyleciała? Odkleiła się?

Odgięła się w drugą stronę. Ponowne jej zamontowanie nie było możliwe (wypadała z sekcji). Nie dociskam mocno jak piszę. Pióro było tandetne okrutnie. Nawet Hero za 3 zł jest lepsze :) 

Edytowano przez Rufuz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...