Skocz do zawartości

Tani eyedropper


Polecane posty

  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

No teraz już niby tak, ale początkowo Koledze proponowanu już również wyższy przedział cenowy, więc pomyślałem, że - a czemu nie, zapodam ;) A że dosłownie wczoraj znalazłem... 

A to sorry. Ja się zasugerowałem ostatnimi wydatkami rzędu max 7 USD ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale stalówka w tym "TWSBI" to wygląda na tą samą, co w Wing Sun 659, więc za mało ciekawa. Dobra, ale tylko dobra. No i mała. A nie ukrywam, że jednym z podstawowych powodów, dla których chciałbym mieć oryginalne TWSBI, to właśnie duża i piękna stalówka. Niestety na razie mnie nie stać. Zresztą za te same pieniądze mógłbym mieć Pelikana M200.

Edytowano przez Kleks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam czegoś co fajnie pisze. TWSBI bardzo fajne są ale nie mój budżet niestety :/ A co do tego Wing Sunga 698 to nie zaryzykuję za taką cenę raczej bo mam za tyle sprawdzone kaweco classic sport. 

Edytowano przez 9452130
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaweco dojdzie jutro jeśli paczkomaty uzupełniają w soboty. Jak nie to w poniedziałek. Zobaczę jak się sprawuje. Droższe niż miało być ale no... :D Plumixa mam już i BB jako podkreślacz idealne jest z atramentem lamy neon lime. M średnio do pisania mi podszedł więc kupię F a ten pójdzie na sprzedaż. Preppy 0,3 z chin jedzie i pilot petit 1 (malutkie pióro z stalówką F które bardzo dobrze jako eyedropper powinno się sprawdzić). Plus do tego jakieś 10 chińczyków od jinhao/Baoer/hero do torturowania :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, 9452130 napisał:

Gdyby było m + f to bym licytował i nie jadł do wypłaty kolejnej... :D

Ale wiesz,  że to M to jest jak F w Kaweco na przykład. 

A spójrz jeszcze na to ;)

http://allegro.pl/pioro-wieczne-platinum-balance-shining-crystal-m-i6724066404.html

 

Tak, wiem że linkuję juz nie tak tanie pióra, ale wynikło z rozmowy :)

Edytowano przez Szymon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2017 o 07:13, 9452130 napisał:

Fashion Transparent Fountain Pen School Supplies Inks Black 0.038mm Office Supplies Office Accessories Pen
http://s.aliexpress.com/eEFRvUNr
(from AliExpress Android)

Z tego co widzę możliwe że będzie lepszy niż Wing Sung 659 jako eyedropper a jest sporo tańszy. Nie ma nazwy a  od pół roku jest dostępny.  Aż dziwne że nikt go jeszcze nie testował :D Zamówiłem i czekam. Jak kiedyś przyjdzie to pewnie zrobię recenzję. 

Nabyłem kiedyś jedno takie pióro i przerobiłem na eyedroppera bez problemu. Nic nie przeciekało - dopiero w zimie zaczęło czasem robić kleksy ale to najprawdopodobniej przez różnice temperatur i ciśnienie (eyedroppery generalnie nie są polecane w warunkach zimowych). Dodatkowo trafiłem na świetną stalówkę, której w ogóle nie musiałem szlifować ani nic robić. Jest idealna. Potem kupiłem drugie takie pióro "na zapas" ale drugie pozostawiłem na razie niezalane. Bardzo wygodny egzemplarz. Ciekawe, w której fabryce to robią (Wing Sung/Hero czy Baoer/Jinhao a może jeszcze coś innego)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.

 

Po przeczytaniu Waszych porad odnośnie zastosowaniu piór Platinum Preppy i/ lub Kaweco Classic Sport Transparentne zrobiłem z nich eyedroppery, zalewając je atramentem Pelikan 4001 brąz.

Żadnego uszczelnienia nie użyłem.

Niestety, Platinum tego samego dnia zaczął przeciekać na gwincie, Kaweco wytrzymał dłużej, bo 3 dni.

Wychodzi na to, że jednak jakaś forma uszczelnienia gwintów jest wskazana.

 

Paweł P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dziś przerobiłem jednego Lamy Vista na eyedroper. Zatkałem wszystkie otwory i posmarowałem gwint wazeliną. I co? I d***. Przez pierwsze piętnaście minut było ok, ale później atrament zaczął wnikać w gwint. Prawie już doszedł do końca. No cóż... Może to i niewielkie doświadczenie, ale zawsze doświadczenie. Nie będę się już brał za konwertowanie normalnych piór na eyedropery. To nie działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale wprowadziłem Was wszystkich w błąd :D To, co brałem za wnikanie atramentu w gwint, było po prostu atramentem od wewnętrznej strony sekcji. Wazelina jednak dobrze spełnia swoje zadanie. Nosilem to pióro dziś w pracy, nie pieściłem się z nim... Pomimo to, nie puszcza i wygląda dobrze.

CKTaRhh.jpg

IruLjSk.jpg

Do zamknięcia otworów użyłem dwuskładnikowej żywicy akrylowej. Dodałem niestety trochę za mało utwardzacza i nie zaschła na "kamień", ale metoda sprawdzona. Następne pióro będzie lepsze :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... Teraz mogę powiedzieć, że to najlepsze pióro... Może właściwie... Najłatwiejsze, do przerobienia na eyedroper. Nie nalałem do pełna, bo bałem się stracić za dużo atramentu, gdyby przeciekało. Atrament, to Diamine Crimson.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...