Skocz do zawartości

Pelikan 4001 Violett


Cement

Polecane posty

Moj zostal kupiony w nabojach. 12 za 7zl.

Nie jest to prawdziwy ciemny fiolet. Bardziej mu do rozowego. Ale od czego jest mieszanie kolorow?

Kolor jasny, zabawny. Cieniuje. Nie jest idealny, ale czego sie spodziewac po atramencie trzykrotnie tanszym od Watermana?

Zdjecia tradycyjnie jutro, dlatego ze nie mozna wstawiac z telefonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brakuje grubości stalówki

na hemim z eFką (nie EFką) kolor jest trochę bardziej różowawy, albo aparat przekłamuje albo nie wiem co...

jest ładniejszy od blubleka, ale moim zdaniem na oficjalne okazje za bardzo wpada w róż

dlatego pozostaje blue royal pelikana lub waterman florida blue

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Ja te naboje załadowałam do Plumixa z EF i nie widzę różowej poświaty - kolor jest bardzo podobny do tego, który widać na Twoim zdjęciu (zdecydowanie fiolet, bez różowych odcieni) choć to też zależy od ustawień monitora i karty. W każdym razie w moich cienkich stalówkach jest nadal fioletowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wrzucałem na forum, ale od przybytku głowa nie boli: moje zestawienie Pelikanów. Fioletowy jest faktycznie ciut różowy (choć powiedziałbym, że to raczej magenta). Jako ciekawostka: kupiłem kiedyś córce różowe naboje Pelikana i po jakimś czasie ten różowy zrobił się bardzo podobny do fioletowego (nie na papierze, atrament w zaczętym naboju). Prawie nie do odróżnienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wrzucałem na forum, ale od przybytku głowa nie boli: moje zestawienie Pelikanów. Fioletowy jest faktycznie ciut różowy (choć powiedziałbym, że to raczej magenta). Jako ciekawostka: kupiłem kiedyś córce różowe naboje Pelikana i po jakimś czasie ten różowy zrobił się bardzo podobny do fioletowego (nie na papierze, atrament w zaczętym naboju). Prawie nie do odróżnienia.

Powiem, że na skanie dobrze oddany jest turkus, mało w nim zieleni, dużo niebieskiego, wygląda trochę jak jaśniejszy Royal:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...