Skocz do zawartości

Pióro do 150-200 zł


Polecane posty

Cześć, mam problem z wyborem jakiegoś wiarę taniego pióra w przedziale do 150 max 200 zł. Przeglądając oferty skelpów internetowych wpadł mi w oko parker im, jednak jak widzę nie cieszy się on zbyt dobra opinią. Proszę o rady. I jeszcze jedno pytanie, co myślicie o zakupie pióra przez internet? Jest jakieś prawdopodobieństwo że w drodze stanie się z nim coś bardzo złego? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

w takim przedziale bardzo dobrym wyborem będzie Faber Castell Basic lub Loom. 

Przez internet zamówiłem dokładnie 34 pióra. Z żadnym nie stało się nic złego podczas transportu.

Polecam Ci sklep piszesz.pl i papiermix. Ten drugi nawet sprzedaje przez allegro.

Zawsze zamawiałem stamtąd wyroby Faber Castell i nie miałem z żadnym sklepem żadnych problemów, ceny też mają bardzo dobre.

Warte uwagi są też pióra Lamy, ale ich wygląd nie wprawia w zachwyt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja też polecam Faber Castell. Mają świetne stalówki. Wszystkie swoje pióra zamawiałem przez internet, wszystkie dotarły bez problemu. Nawet te z chin zawinięte w folię bąbelkową. Jeżeli jednak masz gdzieś sklep stacjonarny, to polecałbym wymacać różne modele i dopiero później ewentualnie kupić przez internet jak znajdziesz niższą cenę. Ktoś tu już zakładał podobny wątek, kupił pióro i po jednym dniu jakoś nie pasowało mu do ręki i chciał sprzedać... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MBRafał napisał:

To zależy, czego oczekujesz od tego pióra (jakich właściwości)?

Ja osobiście mogę polecić np. TWSBI Eco (u mnie fantastycznie sprawdza się w codziennej pracy; ma dużą pojemność atramentu, co nie wymaga częstego tankowania)

Przede wszystkim oczekuje żeby dobrze pisało, nie przerwało i nie "drapalo" papieru. Mam kilkuletnie doświadczenie z frontierem  (czy jakoś tak :)) który musze przyznac nie pisał najlepiej i od nowego oczekuję czegoś więcej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Michał1 napisał:

Przede wszystkim oczekuje żeby dobrze pisało, nie przerwało i nie "drapalo" papieru. Mam kilkuletnie doświadczenie z frontierem  (czy jakoś tak :)) który musze przyznac nie pisał najlepiej i od nowego oczekuję czegoś więcej :)

To z TWSBI czy FC będziesz zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie to polecam Kaweco studnet. Stalówki są super od firmy JoWo. Pióro zakręcane na naboje lub tłoczek. W mojej ocenie do produkcji użytyo trwalsze materiały niż w TWSBI Eco. Firma JoWo robi też stalówki do droższych modeli TWSBI (Vac).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, rafi206 napisał:

W tej cenie to polecam Kaweco studnet. Stalówki są super od firmy JoWo. Pióro zakręcane na naboje lub tłoczek. W mojej ocenie do produkcji użytyo trwalsze materiały niż w TWSBI Eco. Firma JoWo robi też stalówki do droższych modeli TWSBI (Vac).

Kaweco montuje chyba stalówka Bock'a, przynajmniej mi się tak wydaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Michał1 napisał:

Cześć, mam problem z wyborem jakiegoś wiarę taniego pióra w przedziale do 150 max 200 zł. Przeglądając oferty skelpów internetowych wpadł mi w oko parker im, jednak jak widzę nie cieszy się on zbyt dobra opinią. Proszę o rady. I jeszcze jedno pytanie, co myślicie o zakupie pióra przez internet? Jest jakieś prawdopodobieństwo że w drodze stanie się z nim coś bardzo złego? 

Hej Michał!

Przedział cenowy, który podałeś to budżet, który spokojnie pozwoli Ci wybrać bardzo dobre jakościowo pióro. Lamy (Safari, Vista, Al-Star) lub Pilot MR będą świetnym wyborem. Wady i zalety poszczególnych z nich opisałem w tym artykule: Jakie pióro wieczne wybrać do szkoły?.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego Pilota MR nie byłbym taki pewien z tym "doskonałym układaniem się w dłoni". Uskok między sekcją a korpusem podczas pisania jest wyczuwalny, jak dziury w polskich drogach podczas jazdy. Na wszystkie pióra którymi pisałem, jeszcze nie zdarzyło mi się pisanie aż tak niewygodnym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Michał,

Jaka grubość kreski Cię interesuje i ewentualnie waga pióra?

Faber Castell Basic jest moim zdaniem niewygodny jeśli trzymasz pióro blisko stalówki. Trzeba je trzymać praktycznie za koniec sekcji. Stalówka też mnie specjalnie nie urzekła. Pisałem Fką. Strasznie gwoździowata byłą... 

Pilot ma świetne stalówki w tym przedziale cenowym. Zgodzę się z Aventadorem. Ten uskok może dość mocno irytować. Możesz kupić Pilota 78g na Ebay'u(praktycznie bliźniacze pióra. 78g jest bardziej plastikowa i pozbawiona uskoku. Tworzywo wydaje się solidne, a skuwka jest zakręcana. Sprawdzałem-  zamieniłem sekcje MRki i 78g B))

Od siebie dodam Sheaffera Gifta 300. Metalowe, stosunkowo ciężkie. Dobrze mi się nim pisze.Lekko "szumi wyrwać za niecałe 100zł. (Swoje kupiłem za 80zł jako lekko używane. Po roku dalej wygląda praktycznie jak ze sklepu....no poza jakimiś mikrorysami.)

Kaweco podobno też jest bardzo dobre. Student i Sport chodzą mi po głowie. 

Dziwię się, że nikt nie pisał o Watermanie Hemisphere z drugiej ręki. Z tego co wiem dobry "wół roboczy".

TWSBI eco nie miałem w rękach ale jego starszy brat 580al ze stalówką B jest bardzo przyjemy i gładko sunie po papierze. Zbiorniczek jest duży. 2.2ml atramentu...

Lamy może Ci nie trafić w gusta. Mam dwie jego chińskie wcielenia - Jinhao 599 i sobie chwalę. Tak samo Jinhao 750 i 450. Ładne pióra za bardzo małe pieniądze. 

 

Co do dostaw to nigdy nie było problemu.Nawet z zawiniętymi w folię bąbelkowa chińczykami. Forumowicze wysyłają raczej pióra w rurkach PCV lub tubkach po tabletkach musujących ;) Chinczycy z Aliexpress zwracają pieniądze lu wysyłają jeszcze raz jak się coś popsuje w transporcie. Zamówiłem jakieś 15 piór w ten sposób. 

1 godzinę temu, Aventador13 napisał:

Kaweco montuje chyba stalówka Bock'a, przynajmniej mi się tak wydaje.

Tak są to stalówki Bock'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Aventador13 napisał:

Kaweco montuje chyba stalówka Bock'a, przynajmniej mi się tak wydaje.

Montował dwa lata temu. Obecnie stalówki montuje JoWo tak jak do Twsbi Vac. Wystarczy wejść na stronę jowo nib i tam można zamówić stalówkę do kaweco. Moim zdaniem Jowo robi lepsze stalówki i dla tego lepszym rozwiązaniem będzie kaweco student niż twsbi eco (choć to bardzo dobre pióro).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, rafi206 napisał:

Montował dwa lata temu. Obecnie stalówki montuje JoWo tak jak do Twsbi Vac. Wystarczy wejść na stronę jowo nib i tam można zamówić stalówkę do kaweco. Moim zdaniem Jowo robi lepsze stalówki i dla tego lepszym rozwiązaniem będzie kaweco student niż twsbi eco (choć to bardzo dobre pióro).

Wielkie dzięki. Człowiek całe życie się uczy ;) 

Orientujesz się może jaki rozmiar jest w TWSBI 580? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...