Jump to content

Polerka Frontiera Flighter


jamrug

Recommended Posts

Witam
Jako że moje ulubione pióro czyli wspomniany w tytule Frontier w wykończeniu Flighter nabrał przez lata sporo rys postanowiłem go wypolerować. Nie mam jednak doświadczenia w naprawach tego typu stąd pytania: czy jest możliwe wypolerowanie korpusu i skuwki wykonanej ze szczotkowanego aluminium do stanu lustrzanego czy jestem skazany tylko na spolerowanie rys z pozostawieniem wykończenia szczotkowanego? Czy konieczne jest użycie pasty polerskiej czy można ją zastąpić domowymi środkami? Czy zabieg taki wymaga wiele czasu? Zaznaczam też, że ryzyko jest żadne ponieważ posiadam drugiego Frontiera w identycznym wykończeniu, równie porysowanego i z uszkodzoną stalówką więc w razie niepowodzenia zabiegu może posłużyć jako dawca. Zależy mi na wykonaniu takiego zabiegu bo podoba mi się lustrzany wygląd oraz Frontiery zostały zastąpione IMkami które piszą o klasę albo i dwie gorzej (pomijając fakt, że w moim IM po upadku na zamkniętą skuwkę z wysokości może 30 cm uszkodzeniu uległ mechanizm blokowania skuwki, którą teraz można zdjąć nawet niechcący...)

Link to comment
Share on other sites

Obydwa Frontiery (Flighter CT i Flighter GT) posiadane przeze mnie obecnie są "MADE IN UK", kody datowe to P.III i E.III a więc roczniki 2007 i 2008, co pokrywa się z datą kupna. W obydwu stalówka z sekcją wkręcana na gwint, nie na wcisk jak we wcześniejszych. Trzeci, czarny z tworzywa i najstarszy, niestety gdzieś przesiałem. Wszystkie piszą bądź pisały jak marzenie a opisywany w tym temacie charakteryzuje się rewelacyjnym, ledwo odczuwalnym ale wystarczającym feedbackiem na papierze - dlatego jest jednym z ulubionych w całej kolekcji piór. EDIT: jak do celów badawczych to może przyda się informacja, że egzemplarz z 2007 r nie miał nigdy i nie ma nadal żadnych problemów z luźną skuwką natomiast ten z 2008 miał je od początku a z czasem się pogłębiły. Obydwa pióra były używane przeze mnie głównie na przełomie gimnazjum i liceum a więc bardzo intensywne.

Edited by jamrug
dodatkowe info
Link to comment
Share on other sites

A co do pytania tematu, polerka to tylko stan lustrzany, z tego co mi się wydaje frontier nie ma lakieru bezbarwnego, gdyby go nałożyć mogą zniknąć małe rysy.Mam frontiera z 1997 r i nie ma wciskanej stalówki z sekcją tylko wykręcaną.

Edited by kub.n
Link to comment
Share on other sites

Być może sekcje na wcisk były tylko przez jakiś krótki okres czasu, spotkałem się z wieścią o egzemplarzu z 2000 r z takim rozwiązaniem stąd przypuszczenie. Z polerki na lustro zrezygnowałem, za duży nakład pracy a efekt trudny do przewidzenia. A widzisz jednak nie tylko stan lustrzany bo szybka polerka pastą do zębów usunęła większość rys pozostawiając oryginalne wykończenie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...