Skocz do zawartości

Polerka Frontiera Flighter


jamrug

Polecane posty

Witam
Jako że moje ulubione pióro czyli wspomniany w tytule Frontier w wykończeniu Flighter nabrał przez lata sporo rys postanowiłem go wypolerować. Nie mam jednak doświadczenia w naprawach tego typu stąd pytania: czy jest możliwe wypolerowanie korpusu i skuwki wykonanej ze szczotkowanego aluminium do stanu lustrzanego czy jestem skazany tylko na spolerowanie rys z pozostawieniem wykończenia szczotkowanego? Czy konieczne jest użycie pasty polerskiej czy można ją zastąpić domowymi środkami? Czy zabieg taki wymaga wiele czasu? Zaznaczam też, że ryzyko jest żadne ponieważ posiadam drugiego Frontiera w identycznym wykończeniu, równie porysowanego i z uszkodzoną stalówką więc w razie niepowodzenia zabiegu może posłużyć jako dawca. Zależy mi na wykonaniu takiego zabiegu bo podoba mi się lustrzany wygląd oraz Frontiery zostały zastąpione IMkami które piszą o klasę albo i dwie gorzej (pomijając fakt, że w moim IM po upadku na zamkniętą skuwkę z wysokości może 30 cm uszkodzeniu uległ mechanizm blokowania skuwki, którą teraz można zdjąć nawet niechcący...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Obydwa Frontiery (Flighter CT i Flighter GT) posiadane przeze mnie obecnie są "MADE IN UK", kody datowe to P.III i E.III a więc roczniki 2007 i 2008, co pokrywa się z datą kupna. W obydwu stalówka z sekcją wkręcana na gwint, nie na wcisk jak we wcześniejszych. Trzeci, czarny z tworzywa i najstarszy, niestety gdzieś przesiałem. Wszystkie piszą bądź pisały jak marzenie a opisywany w tym temacie charakteryzuje się rewelacyjnym, ledwo odczuwalnym ale wystarczającym feedbackiem na papierze - dlatego jest jednym z ulubionych w całej kolekcji piór. EDIT: jak do celów badawczych to może przyda się informacja, że egzemplarz z 2007 r nie miał nigdy i nie ma nadal żadnych problemów z luźną skuwką natomiast ten z 2008 miał je od początku a z czasem się pogłębiły. Obydwa pióra były używane przeze mnie głównie na przełomie gimnazjum i liceum a więc bardzo intensywne.

Edytowano przez jamrug
dodatkowe info
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do pytania tematu, polerka to tylko stan lustrzany, z tego co mi się wydaje frontier nie ma lakieru bezbarwnego, gdyby go nałożyć mogą zniknąć małe rysy.Mam frontiera z 1997 r i nie ma wciskanej stalówki z sekcją tylko wykręcaną.

Edytowano przez kub.n
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może sekcje na wcisk były tylko przez jakiś krótki okres czasu, spotkałem się z wieścią o egzemplarzu z 2000 r z takim rozwiązaniem stąd przypuszczenie. Z polerki na lustro zrezygnowałem, za duży nakład pracy a efekt trudny do przewidzenia. A widzisz jednak nie tylko stan lustrzany bo szybka polerka pastą do zębów usunęła większość rys pozostawiając oryginalne wykończenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...