Jump to content

Faber Castel Basic - napełnianie pompką


jurher

Recommended Posts

Witam. Po lekturze wielu pochlebnych opinii o tym piórze zdecydowałem się w 99% na zakup. Mam jeszcze jedną wątpliwość, co do której nie doszukałem sie wyjaśnień. Pióro za pomocą konwertera napełniamy wkładając stalówke wraz sekcją do kałamarza. Jeżeli sekcja jest jak w basicu (przynajmniej tak wygląda) pokryta materiałem miękkim ułatwiającym chwyt, to jak to jest z brudzeniem tejże. Poza tym sekcja jest żłobiona (rowki) czy da się ją osuszyc bez brudzenia, czy tez napełnianie tłoczkiem jest po prostu niemożliwe.?

 

Link to comment
Share on other sites

To jest plastik. Tylko wyglada jak coś miekkiego (choć jak trzyma się w palcach to też jest uczucie jakby było z gumy czy czegoś podobnego), a w rzeczywistości jest to twardy plastik, nie łapie atramentu- wystarczy przetrzeć chusteczką. Ja też zwykle tankuję z kałamarza i nie mam powodów do narzekania na sekcję w tym piórze.

Link to comment
Share on other sites

Witam ponownie, pióro nabyłem, wersja Basic Carbon, pisze bardzo dobrze jednak... nie leży mi w dłoni, dla mnie jest niewygodne. Ma w sumie niecały dzień, nabyłem dzisiaj, ma wetknięty nabój brązowy Pelikana. Cchiałem dodać do targowiska, nestety nie widzę opcji DODAJ TEMAT. Jak rozwiążę albo znajdę sposób na wystawienie go będzie do nabycia funkiel nówka po nieco niższej niż sklepowa cenie.

 

Pzdr

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.02.2017 o 20:21, jurher napisał:

Pomacam, pasują mi ze zdjęć Sheaffer'y. Co do targowiska, to dziwna reguła, mam nabijać sztucznie 50 postów? :)

Hej Juhrer!

No pewnie, że nie nabijaj :). Daj się nieco lepiej poznać, popisz jeszcze trochę na forum, podyskutuj z nami, a potem korzystaj z Targowiska!

Link to comment
Share on other sites

Kupiłem ostatnio za 50 złotych Faber Castell Basic Leather ze stalówką w rozmiarze M. Kurcze jak to piórko cudnie płynie po papierze. Nieopacznie zostawiłem je na biurku i za chwilę śmigało w rękach mojej małżonki, która również uznała je za wspaniałe. Sam w to nie mogę uwierzyć ale zawstydziło Le Mana 200 i starego Pelikana M400, które tego dnia były również w użytku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...