Skocz do zawartości

Faber Castel Basic - napełnianie pompką


Polecane posty

Witam. Po lekturze wielu pochlebnych opinii o tym piórze zdecydowałem się w 99% na zakup. Mam jeszcze jedną wątpliwość, co do której nie doszukałem sie wyjaśnień. Pióro za pomocą konwertera napełniamy wkładając stalówke wraz sekcją do kałamarza. Jeżeli sekcja jest jak w basicu (przynajmniej tak wygląda) pokryta materiałem miękkim ułatwiającym chwyt, to jak to jest z brudzeniem tejże. Poza tym sekcja jest żłobiona (rowki) czy da się ją osuszyc bez brudzenia, czy tez napełnianie tłoczkiem jest po prostu niemożliwe.?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W atramencie zanurzasz samą stalówkę (tak naprawdę wystarczy ciut powyżej dziurki-dotyczy piór które ją mają) a nie całe pióro;). Jak na razie nigdy nie miałem problemu z wyczyszczeniem sekcji w tym piórze.

Edytowano przez Rinke
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak sie fajnie mówi, jednak nigdy nie wiesz na ile zanurzyłeś, kałamarze są z reguły płytkie jednak zamoczenia sekcji sie nie uniknie. Pytam czy materiał z jakiego jest wykonana skcja utzrymuje kolor atramaentu (absorbuje) czy to po niej pływa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest plastik. Tylko wyglada jak coś miekkiego (choć jak trzyma się w palcach to też jest uczucie jakby było z gumy czy czegoś podobnego), a w rzeczywistości jest to twardy plastik, nie łapie atramentu- wystarczy przetrzeć chusteczką. Ja też zwykle tankuję z kałamarza i nie mam powodów do narzekania na sekcję w tym piórze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, pióro nabyłem, wersja Basic Carbon, pisze bardzo dobrze jednak... nie leży mi w dłoni, dla mnie jest niewygodne. Ma w sumie niecały dzień, nabyłem dzisiaj, ma wetknięty nabój brązowy Pelikana. Cchiałem dodać do targowiska, nestety nie widzę opcji DODAJ TEMAT. Jak rozwiążę albo znajdę sposób na wystawienie go będzie do nabycia funkiel nówka po nieco niższej niż sklepowa cenie.

 

Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.02.2017 o 20:21, jurher napisał:

Pomacam, pasują mi ze zdjęć Sheaffer'y. Co do targowiska, to dziwna reguła, mam nabijać sztucznie 50 postów? :)

Hej Juhrer!

No pewnie, że nie nabijaj :). Daj się nieco lepiej poznać, popisz jeszcze trochę na forum, podyskutuj z nami, a potem korzystaj z Targowiska!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio za 50 złotych Faber Castell Basic Leather ze stalówką w rozmiarze M. Kurcze jak to piórko cudnie płynie po papierze. Nieopacznie zostawiłem je na biurku i za chwilę śmigało w rękach mojej małżonki, która również uznała je za wspaniałe. Sam w to nie mogę uwierzyć ale zawstydziło Le Mana 200 i starego Pelikana M400, które tego dnia były również w użytku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...