Skocz do zawartości

Atrament w nabojach do szkoły


Kowal1623

Polecane posty

Witam. Zakupiłem w przypływie piórowej gorączki dużo chińszczyzny, wybrałem to co mi odpowiada a resztę chciałem oddać dzieciakom do szkoły. Co prawda jak ich ostatnio zapytałem, czy piszą w szkole piórem to odpowiedzieli: "nie, bo mama powiedziała, że wszystko zachlapiemy atramentem", ale to nie moje dzieci, więc i nie mój problem huehuehue ;) Niech się uczą poprawnie pisać, a nie będą długopisem skrobać. 

Wracając do tematu... Dokupiłbym im od razu jakiś tani atrament, koniecznie w nabojach, od razu w kilku kolorach hurtem. Znacie jakiś bezproblemowy? Może jakiś z długimi nabojami? Zastanawiałem się nad pelikanem 4001, ale może macie jakieś ciekawe pomysły? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla dzieciaków i ich "praczki" najbardziej komfortowe będą spieralne atramenty czyli washable - a do tego nadają się też do poprawienia błędów czyli wywabienia z kartki "zmazywaczem" do piór. (Pelikan 4001 niebieski zmazuje się bez problemu, tak samo niebieski Cresco - baaaardzo tani i bezproblemowy, podobnie inne taniutkie no name do kupienia w wielkich paczkach - workach).

Zwracaj uwagę na typ naboju.

Do chińczyków uniwersalne (international) powinny pasować, nie wiem czy długie 4001 zawsze wejdą do każdego pióra - ale 4001 ma kolorów sporo i cena do zaakceptowania. Możesz też wypróbować kolorki z Kaweco,  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10 minut temu, Aventador13 napisał:

Kup im Montblanc Permament Black xDDD
Mama się ucieszy :D

Warte każdych pieniędzy! :D Kolejne "podarunki" ode mnie z miejsca lądowały by w koszu :)

 

Z tego co widzę, to te zbiorcze nonamy są tylko niebieskie, może jakieś czarne się trafią. Znacie jakąś firmę z większym wyborem kolorów? Blue blackiem np, czy turkusowym?

Edytowano przez Kowal1623
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubić lubią, a najbardziej kolory z brokatem (żelowe cienkopisy) tyle, że jest taki zwyczaj w szkole, że uczeń/nnica pisze niebieskim/czarnym itp.a nauczyciel sprawdza kolorami. Z doświadczenia powiem, że sprezentowałam kiedyś taki zestawik kolorowych naboi nieletniej i najbardziej podobał się... niebieski.  

Chyba, że Twoje pupile będą tworzyć pamiętnik, albo mają taki charakterek, że lubią się wyróżniać z tłumu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...