Skocz do zawartości

Woda w piston filler


Kowal1623

Polecane posty

Witajcie. Przyszedł do mnie właśnie MB 252. Jest moim zdaniem w bardzo dobrym stanie, jednak podczas płukania zauważyłem za tłoczkiem wodę. To oznacza raczej jakąś nieszczelność... Jeszcze nie napełniałem go atramentem. Jest jakiś sposób na pozbycie się tej wody? Nie mam możliwości rozkręcenia. Pewnie tylko serwis...

7265752ece84fac1.jpg

A tu po zakręceniu:

93a5271eba4c5191.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, może zaryzykuj z odrobiną jakiegoś superdelikatnego atramentu typu W-man Florda Blue (czy tam Serenity Blue, zawsze się mylę, która nazwa jest tą obecną). Jeśli Ci przejdzie na drugą stronę tłoczka, to sprawa jasna a nawet wtedy krzywdy nie powinno piórku zrobić szczególnie, jeśli tam już zalega woda. Tylko lepiej niech ktoś mądrzejszy ode mnie skomentuje, czy to nie jest aby poroniony pomysł.

Edytowano przez Fiamat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatankowałem Visconti black (zanim przeczytałem Twój komentarz) i ta woda zabarwiła się na czarno. Czyli jest nieszczelne. Poza tym pisze strasznie sucho i trochę skrobie (może przez niedostatek atramentu). Mamy tu na forum jakiegoś dobrego specjalistę? Mam możliwość odesłać je do sprzedawcy, ale piórko jest w dość dobrym stanie wizualnym, wolałbym je naprawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że to OF, chyba znalazłem odpowiedni kąt i pisze się o niebo lepiej, jednak kreska wciąż wygląda bardziej na XF (co mi nie przeszkadza, taki chciałem kupić, poprostu nie było) i jest dość sucha, ale to wyreguluję odpowiednim atramentem. Pozostaje tylko kwestia nieszczelności...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...