Jump to content

Pióro dla kobiety - do ok. 200 złotych i do ok. 300 złotych - (kreślenie kreski cieńszej aniżeli stalówka F Parkera... - dalsze wymagania w treści wątku).


Recommended Posts

Witam,

 

Uprzejmie prosiłbym o polecenie po jednym piórze dla kobiety w przedziale cenowym do 200,00 złotych i 300,00 złotych, bowiem będę chciał zakupić dwa.

 

Zależy mi na tym, aby pisały nieco cieniej, aniżeli pióra Parkera ze stalówką F, a także żeby pisały miękko i możliwie najmniej przerywały przy stosunkowo szybkim kreśleniu np. nieczytelnego podpisu. Miło byłoby także, aby pióro występowało w kolorystyce ze złoceniami.

 

Z tego co udało mi się przestudiować forum, to dowiedziałem się, że stalówka F stalówce F innego producenta jest nierówna pod względem grubości kreski. Przykładowo F Parkera będzie kreśliło grubszą kreskę, aniżeli F Sheaffer'a.

 

Uprzejmie prosiłbym o jakieś propozycję, bowiem sam jestem zupełnie zielony w tematyce piór, a niestety nie będę miał możliwości samemu ich przetestować.

 

Pozdrawiam,

Pysznie 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Hej Pysznie!
 
Dobrym pomysłem będzie Lamy Lx lub Pilot MR. Poniżej porównanie stalówek:

 

16114487_2201622873397180_85395619481834

 

Lamy Lx: 

Lamy_Lx_RaU_rozowe_zloto_pioro_wieczne_s
 
Lamy_Lx_pioro_wieczne_sklep_pioromaniak-
 
Lamy_Lx_pioro_wieczne_RaU_rozowe_zloto_s
Źródło i więcej informacji: Lamy Lx.
 
Pilot MR:
Pi%C3%B3ra_wieczne_Pilot_MR_Plumix_naboj
Źródło i więcej informacji: Pilot MR

 

Lamy Lx ze stalówką w rozmiarze F będzie pisało znacznie cieniej niż Parker z F-ką. Podobnie Pilot MR. Oba pióra nie będą przerywały. Pisząc Lx odczuwa się "miękkość" pisania. W przypadku Pilota MR nieco mniej, ale kreślenie również sprawia przyjemność.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję serdecznie za podpowiedzi :) Zdecyduję spośród podanych przez Was.

Postanowiłem nieco dołożyć, a zatem mogę kupić dwa pióra do 300 złotych. 

No i wytypowałem Lamy Lx (w kolorze różowego złota), Platinium Vicoh (Standard Red) oraz Faber-Castell Ambition (OpArt White Sand lub OpArt BlueOcean). 

Jakkolwiek osobom obdarowanym najbliższy byłby kolor różowego złota :) niemniej pozostałe także przypadną do gustu, dlatego też... jeśli nie miałbym kierować się wyglądem, a właśnie szeroko rozumianym komfortem pisania (w szczególności stosunkowo miękkie pisanie, brak przerywania przy szybkim kreśleniu podpisów nieczytelnych), to według Waszego czysto subiektywnego odczucia wybór padłby na...? :)

Edited by Pysznie
Link to comment
Share on other sites

Ja mam tylko FC Ambition i pisze świetnie nawet zamaszyste podpisy (a mam XF, Fka pewnie jest jeszcze bardziej gładka i mokra - ale sprężysta bardzo nie jest). Jeżeli taki cienki korpus i krótka sekcja nie przeszkadzają (mi nie, lubię trzymać pióra wyżej za korpus) to śmiało polecam. Ale nie wiem jak się mają do tego pozostałe wymienione pióra. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Z tych rozterek nad zakupem, postanowiłem najpierw sobie kupić pióro :P hehe 

Dla siebie wybrałem Lamy LX z uwagi na szerszy korpus aniżeli ten w FC Ambition. W zasadzie w grze pozostały te dwa pióra. 

Jutro ma dotrzeć i po krótkim teście, dokonam ostatecznego wyboru :D Tj. jeśli mnie niczym nie zrazi to wybór padnie na LX.  

P.s. Czy w przypadku niedrogich piór jak właśnie Lamy LX jest konieczność wrzucenia ich zdjęć pod kątem dokonania oceny oryginalności, czy jest to kwestia zbędna, bo np. nie podrabia się piór w takim przedziale cenowym?

P.s. Zakupu dokonałem na popularnym portalu od użytkownika tadeuszowczarek (P.H.U. Stalówka). Póki co na forum wyczytałem tylko irytacje koleżanek i kolegów, że poprzez ten pewien popularny portal zakup wychodzi taniej, aniżeli miałoby się dokonać zakupu w sklepie stacjonarnym lub poprzez ich stronę www. Natomiast co prawda nie napotkałem żadnych negatywnych komentarzy odnośnie oryginalności oferowanego towaru, niemniej zapytam - to pewne źródło?  

 

 

Edited by Pysznie
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...